Wpis z mikrobloga

https://mpv.io/

Tylko dla qualityfagów, nie ma interfejsu graficznego, jak ktoś nie może into CLI albo chce po prostu kliknąć play i oglądać film to proszę scrollować dalej

Program do odtwarzania audio/video/obrazków który jest najlepszy we wszystkich kategoriach poza jakością GUI, bo nie ma GUI ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest rozwijany w dużej mierze z pomocą kółka autystycznych przegry... pasjonatów wysokiej jakości odtwarzania z pewnego forum obrazkowego.

Wbrew pozorom po skonfigurowaniu, przyzwyczajeniu się i ogarnięciu skrótów klawiszowych jest wygodniejszy od playerów z gui (można sobie każdy klawisz, przycisk myszki albo nawet pada ustawić jak się chce). Najważniejsza zaleta to oczywiście świetna jakość odtwarzania i optymalizacja dzięki dużej ilości wyjść video, backendów, algorytmów skalowania przestrzennego i czasowego, shaderów, rodzajów akceleracji sprzętowej itp. Na moim core i5 4690+gtx 760+windows 10 mogę płynnie odtwarzać pliki 4k 60fps skalowane w dół do 1080p i to z wysokimi ustawieniami (jakieś klatki porzuci czasem ale nie widać nawet).

Podrzucę konfigurację której używam (btw #!$%@?ć wykop i jego #!$%@? bbcode które nie działa):

# Video
fs=yes
profile=opengl-hq
scale=ewalanczossharp
cscale=ewa
lanczossoft
blend-subtitles=yes
interpolation
tscale-clamp
video-sync=display-resample
opengl-backend=dxinterop

# Audio
ao=wasapi
audio-exclusive
audio-channels=2.1
audio-normalize-downmix=yes
volume=60
alang=jap,jpn,eng,en

# Subtitles
sub-auto=fuzzy
sub-paths=subtitles
slang=pol,pl,eng,en
sub-text-font-size=40
sub-text-font="Corbel"
sub-text-color="#ffffffff"
sub-text-border-size=1
sub-text-shadow-offset=1
sub-text-border-color="#ff000000"
sub-text-shadow-color="#ff000000"

# Screenshot
screenshot-high-bit-depth=no
screenshot-format=png
screenshot-template=~~desktop/Temp/%F (%n) {%P}

# OSD
osd-playing-msg="${filename}"
osd-font="Calibri Light"
osd-font-size=39
osd-border-size=1.0
osd-color='#fdfdfd'
osd-shadow-color="#330000"
osd-border-color='#020d15'
osd-shadow-offset=0
osd-bar-align-y=-1
osd-bar-w=100
osd-bar-h=0.5
osd-blur=0.2

# OSC
script-opts=osc-layout=bottombar,osc-deadzonesize=1,osc-minmousemove=0

# Misc
title="${filename} - mpv"
keep-open=always
autofit-larger=1280x720
geometry=50%:50%
use-filedir-conf
priority=abovenormal

[extension.webm]
loop-file=inf
fs=no

[extension.ts]
deinterlace=yes

[extension.mpg]
deinterlace=yes

[extension.gif]
loop-file=inf
fs=no

[extension.jpg]
pause
fs=no

[extension.jpeg]
pause
fs=no

[extension.png]
pause
fs=no

[extension.mp3]
fs=no

[extension.flac]
fs=no

[extension.cue]
fs=no

Szczególnie polecam opcje interpolation, tscale-clamp i video-sync=display-resample, dzięki którym perfekcyjnie płynne odtwarzanie filmów 24fps i perfekcyjną synchronizację z monitorem (0 przycinek, 0 porzuconych klatek jeśli sprzęt jest odpowiednio mocny).

Oprócz globalnego pliku mpv.conf można jescze wrzucić osobny, z innymi ustawieniami do konkretnego folderu z plikami video, wtedy będzie miał pierwszeństwo przed tym globalnym przy odtwarzaniu plików z tego folderu, można też dodawać osobne ustawienia do każdego formatu.

Polecam, sam byłem długo na nie, ale teraz już nie wracam do jakichś vlc, potplayerów, mpc i innych śmieci ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#programnadzis #program #programy #windows #linux #macos #osx #video
k__ - https://mpv.io/

Tylko dla qualityfagów, nie ma interfejsu graficznego, jak k...

źródło: comment_EcQ8lZ778HLf0pwcnX37OVG5Fglxp5tk.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@FLAC: Znaczy jest inna niż ta w SVP (dużo lepsza imo). Jak byś chciał operę mydlaną z SVP to pewnie trzeba shader dodatkowy.

@VoltageControlled: Tak, ma jeszcze więcej tych autystycznych opcji, shaderów itp. I jego smooth motion jest płynniejsze niż to w madvr. Też madvr używałem wcześniej ale teraz to dla mnie taka kobyła ociężała trochę. W mpv zresztą łatwiej mi przenosić konfigurację, wystarczy mpv.conf skopiować.
  • Odpowiedz