Wpis z mikrobloga

Siema, #pytanie.
Czy ktoś może z was jeździ #volvo S40 pierwszej generacji?
Wiem, że najmłodsze auta podchodzą już prawie pod 15 lat, ale chciałem zapytać o opinie, czy nadaje się takie na pierwszy samochód.
Jaki polecacie silnik, poza tym, że #benzyna.
Podoba mi się taka stylistyka dużo bardziej od Audi, BMW i VW z tamtych lat.
a mam do wydania 10k z dodatkową rezerwą na pakiet startowy.
Na zadbane S60 mnie zwyczajnie nie stać.
#motoryzacja, #problemypierwszegoswiata, #programista15k (dobra, *jeszcze* tyle nie zarabiam)
#januszemotoryzacji
@volvo?
  • 15
  • Odpowiedz
@LeGgo dziś sprzedałem swoje v40 2.0t 2002r (,)(,)
Każda benzyna będzie dobra ale najlepiej 2.0 lub turbo. Koniecznie sprawdź podłogę, nadkola, progi - to problem karoserii tego modelu. Silnikowo to regulator ciśnienia paliwa i koło zmiennych faz rozrządu. Ogólnie świetny samochód, z turbo odjeżdżasz spokojnie mocniejsze furaki. Pakiet startowy czyli rozrzad, oleje, hamulce, świece, przewody, coś w zawieszeniu plus oponki to spokojnie 3
  • Odpowiedz
@LeGgo: Jeżdżę v40 w diesel od 4lat i to jest moje pierwsze auto ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swego czasu sporo przeczytałem stron na forum miłośników tych aut (polecam konto v40.pl, jest tam dużo lektury dla początkujących).
Z silników to chyba wszystkie poza 1.6 (trochę mało mocy) i 1.8 GDI(problematyczny japoński silnik z wtryskiem bezpośrednim), silniki 2.0 palą 9-10l/100km (~1l więcej niż 1.8)
Jak się nie mylę
  • Odpowiedz
@glockDS: @qweasdzxc: od ponad miesiąca spamuje na volvoforum, nie wiedziałem, że jest takie v40. :)
Fajna tam jest społeczność. Ostatnio objeżdżałem taki 2.0l w automacie, ale bez turbo i tez był spoko, czułem się, jakbym wsiadł do czegoś luksusowego :D
niestety niee opłaca sięzagazowywać takiego samochodu, ale jakby kupić już zagazowane, to idealnie.
ja jeździłbym nie wiem. może 7000 km rocznie? nie przewiduję więcej chyba :D
  • Odpowiedz
@LeGgo: Jeżdżę takim od ponad 2 lat ;) Co do silnika to bym brał 2.0 t 160km albo wersje T4,sam mam 1.8 122kunie i nie jest to za wiele,a i pali nie wiele mniej co mocniejsze wersje
  • Odpowiedz
@Pecherzyktarcia: S40 :P niczym :P
najczęściej miałem przyjemność jeździć focusem II, Audi A6 z ok 1998 roku, Volvo 440 z 1990, Punto oraz toyota Yaris z egzaminu na prawko :P
Szukam sedana ;) nie kombi
w trzeciej linijce napisałem, że szukam pierwszego auta
  • Odpowiedz
  • 0
@LeGgo mi się udało wyłapać s60 za 12,ale troche trza dolozyc od razu do zawieszenia. No i to ubezpieczenie przy silniku 2.4 i bez znizek..
  • Odpowiedz
@LeGgo: Uważaj na 1.9TD 90KM. Głowica z tektury lubi pękać. Przerabiałem to dwa razy niestety. Ale teraz odpukać druga zima i wszystko tip top. Mechanik mówił, że zamontował jakąś od starszego typu z grubszymi ściankami.
  • Odpowiedz
@mikeywwa: z tą awaryjnością to lekka przesada ;P ale już jeździ. generalnie przerobiłem w nim wszystkie najpopularniejsze awarie tego modelu. łącznie z remontem blacharki :D
  • Odpowiedz