Wpis z mikrobloga

@boguchstein: nie znam się na tego typu komputerach, ale nie uwierzę, że firmy inwestują dziesiątki tysięcy w sprzęt, który jest znacznie słabszy od konkurencji. musi być jakiś powód dla którego Mac Pro jest sprzedawany.
@einz: final cut pro, logic pro, czy chociażby sam system macOS
@ly000: podaj więc taki powód, bo na pewno nie jest to oprogramowanie, bo windows wygrywa na tym polu w praktycznie każdej dziedzinie. Masz 3ds max, Maya itd., Photoshop, Ilustrator, Flash, Cubase, Reason itd.
Sam system nie ma praktycznie żadnego znaczenia przy pracy tego typu, bo cała praca dzieje się w oprogramowaniu, a windows 10 nie ma się czego wstydzić gdy zestawimy go z osxem.
Ja się dziwię czemu inwestują w sprzęt,
@ly000: nie specjalnie się znam, ale jak przeglądam oferty pracy w zakresie projektowania graficznego, to pojawiają się zawsze programy w stylu :
Photoshop, Illustrator, After Effects, 3ds Max, Maya, Zbrush, V-ray, Blender, Revit czy pochodne. Nie znalazłem nigdy w ogłoszeniu Final Cuta, ale to być może przypadek, o logic pro usłyszałem teraz bo nie robię muzyki, więc normalne.
Rzecz jasna w grę często wchodzą dodatkowe programy, o których się nie wspomina,
@ly000: podaj więc taki powód, bo na pewno nie jest to oprogramowanie


@boguchstein: tak jak powiedziałem - nie znam się na tego typu komputerach, więc nie podam takiego powodu.

podaj więc taki powód, bo na pewno nie jest to oprogramowanie, bo windows wygrywa na tym polu w praktycznie każdej dziedzinie. Masz 3ds max, Maya itd., Photoshop, Ilustrator, Flash, Cubase, Reason itd.


jeśli chodzi o grafikę, to mam znajomą, która studiuje
@ly000: Nigdy nie widziałem Maca wykorzystywanego do celów zawodowych albo na uczelni, jedynie na filmach ze świata gdzie mają w biurach maki, bo tak, nikt w sumie nie wie po co bo ich praca polega na klikaniu w mejle i strony internetowe. Osobiście uważam że nasz kraj wcale nie jest zacofany jeżeli chodzi o wykorzystanie software'u, a nawet uważam że przodujemy na świecie w tym temacie. Polacy są znaczącą społecznością internetową,
Ten komputer to kult marki


@einz: myślę że w przypadku Maka Pro trudno mówić o takim kulcie. co innego kupić iphona z modnym jabłkiem, a co innego komputer wart tyle co samochód.

To tak jak by Iphone był telefonem dla profesjonalistów.

akurat iphony bardzo dobrze nadają sie do biznesu. niezawodność w połaczeniu z dobrym serwisem Apple może okazać się dość opłacalna dla biznesu. prędzej nazwę iphona telefonem biznesowym niż jakiegoś nieprzewidywalnego
@einz: marka wbrew pozorom ma ogromne znaczenie. trochę mnie dziwi postawa wielu Polaków, jakoby za znaną markę się przepłacało. na zachodzie jest całkowicie odmienne podjeście. dobra marka daje gwarancję dobrej jakości produktu. czas ludzi jest po prostu znacznie cenniejszy niż te kilka złotych które można "przycebulić" na sprzęcie i tym samym zaryzykować że ten sprzęt okaże się bublem.
np. taki Windows na zachodzie ma bardzo kiepską renomę. od bardzo dawana jest
@ly000: Nie zamierzam dyskutować nad sensem istnienia tych komputerów, bo jest sens, skoro się sprzedają. Marka jednak w moich oczach ma znaczenie, dopóki jest dobra, a nie z uwagi na jej tradycje. Jeżeli przestaje być dobra, to trudno.

A co do upgrejdów Windowsa, jego zastosowanie jest dalece szersze, a konfiguracje sprzętowe na całym świecie są prze różnorodne. To niestety normalne w takim przypadku, że ciężej jest zoptymalizować oprogramowanie bez feedbacku z
einz - @ly000: Nie zamierzam dyskutować nad sensem istnienia tych komputerów, bo jest...

źródło: comment_B7hcXQCbjxk9Ba14O6smU3jtdEEeu0Wt.jpg

Pobierz
A co do upgrejdów Windowsa, jego zastosowanie jest dalece szersze, a konfiguracje sprzętowe na całym świecie są prze różnorodne. To niestety normalne w takim przypadku, że ciężej jest zoptymalizować oprogramowanie bez feedbacku z tych wszystkich urządzeń, a głupio chyba wypuszczać co miesiąc nowy system, żeby coś poprawić.


@einz: mnie jako użytkownika końcowego to nie obchodzi. kupuję konkretny komputer i chcę żeby ten konkretny komputer działał jak należy.

Tak działa teraz świat,
wiem też, że przy obróbce wideo macOS to jedyna opcja, bo podobno final cut pro bije konkurencje na głowę.


@ly000: Podobno. W praktyce Final Cut jakiś czas temu został tak mocno obcięty (ironia), że wiele osób przerzuciło się na Premiere i Vegasa.

W gamedevie nikt nie używa produktów Apple, ew. pojedyncze osoby, indiasy. Wszyscy mają Windy i PC bo po prostu nie opłaca się kupować Maca - za drogi, za mało