Wpis z mikrobloga

Co tam robi "grań" i "grani"?
Oni grani w grę? Co za bzdura.
W dodatku mnóstwo form archaicznych obecnie niestosowanych.
  • Odpowiedz
Co tam robi "grań" i "grani"?

Oni grani w grę? Co za bzdura.


@orkako: Że co? ;D
Gra była grana. Utwory były grane. Ludzie byli grani.
Co prawda nie ma chyba rzeczownika, z którym dałoby się utworzyć tak prawdziwie sensowne zdanie (albo nie umiem wymyślić), ale wyraz sam w sobie jest jak najbardziej poprawny.
A przykład z "grań" podał dwa komentarze nad Tobą @grazwydas.
  • Odpowiedz
Jak się zaczynasz uczyć angielskiego to też się czasem zastanawiasz czy użyć czasu present perfect czy tylko past simple. Ale czy na pewno simple czy może jednak continuous.


@ju_q: Bwaahahahahahahahahahah xDDD
  • Odpowiedz
@ju_q: Naprawię twoje zdanie:

Jak się zaczynasz uczyć angielskiego w gimnazjum, albo ryjesz wszystko na pamięć, nawet skład żelu do włosów, to też się czasem zastanawiasz czy użyć czasu present perfect czy tylko past simple. Ale czy na pewno simple czy może jednak continuous.
  • Odpowiedz
@ju_q: Nie potrzebuję, doskonale mówię po polsku i po angielsku, o czym świadczą moje gdzieś zakurzone świadectwa ukończenia edukacji. A ty drugiego Ulissessa, albo Raju Utraconego nie napiszesz w żadnym języku, deal with it. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Yyy? Nic nie musisz "naprawiać", wszystko było dobrze.


Było c-----o, bo nikt normalny się nie zastanawia jakiego czasu użyć.
  • Odpowiedz
@ju_q: To wcale nie są sensowne zdania. Nikt nie używa takich form.
Jak ludzie mogą być grani?

1. Nudzi mnie granie w Counter Strike'a. Granie w Sapera też mi się już przejadło. Mam dość tych grań.

2. Niegranie w gry komputerowe niby sprawiło że mam dużo czasu. Niegranie na gitarze podobnie. Niemniej tęsknie za graniami. Mam dość tych
  • Odpowiedz
A ty drugiego Ulissessa, albo Raju Utraconego nie napiszesz w żadnym języku, deal with it. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Hatespinner: Co? Nie mam zamiaru nawet próbować. O co Ci, chłopcze, chodzi?

nikt normalny się nie zastanawia jakiego czasu użyć.

@Hatespinner: Oczywiście. Wszystkie pięciolatki, powiedzmy, które się zaczynają uczyć angielskiego i dostają np. takie zadanie na kartkówce: http://www.englishpage.com/verbpage/verbs1.htm
  • Odpowiedz
@McMac: @ju_q: @haddopna: Przecież odmiany czasowników występują w większości popularnych języków, więc mówienie że my znamy to wszystko od dziecka niczego nie zmienia. Tak samo wszelakie odmiany znają w swoim języku na przykład Hiszpanie. I oznajmiam że wcale nie tak trudno jest się ich wszystkich nauczyć, mimo że trochę tego jest http://pl.bab.la/koniugacja/hiszpanski/embaldosar

W języku baskijskim jest jakichś 12 przypadków gramatycznych. W węgierskim coś koło 29... U
  • Odpowiedz
@ju_q: I wtedy zastanawiasz się jakiego czasu użyć? Daj to jakiemuś native speakerowi i zapytaj się, czy myślał jakiego czasu użyć. Chyba cię zabije śmiechem. xD
Żal mi tych, którzy stosują te metody nauczania, bo są c-----e i nadają się tylko do robienia z nich beki w znanym filmie Koterskiego.

Wszystkie pięciolatki, powiedzmy, które się zaczynają uczyć angielskiego i dostają np. takie zadanie na kartkówce


I potem w tym kraju
  • Odpowiedz
I wtedy zastanawiasz się jakiego czasu użyć? Daj to jakiemuś native speakerowi i zapytaj się, czy myślał jakiego czasu użyć.


@Hatespinner: Co? Co ma native speaker do człowieka, który się uczy obcego języka? Native umie język, nie musi się zastanawiać, jak coś powiedzieć. Człowiek, który się go uczy - nie umie, bo dopiero się uczy.
Tak, jak się uczę języka, to poznaję reguły stosowania i budowy np. różnych czasów i
  • Odpowiedz
Native umie język, nie musi się zastanawiać, jak coś powiedzieć. Człowiek, który się go uczy - nie umie, bo dopiero się uczy.


@ju_q: Dlatego się uczysz języka tak, żeby się nie zastanawiać jak coś powiedzieć, tylko żeby to mówić. Proste.

Jakie nie są c-----e? Jak Ty się nauczyłeś czasów?

Jak Ty byś zrobił to zadanie, bez rozważenia, którego czasu powinieneś użyć w
  • Odpowiedz
Dlatego się uczysz języka tak, żeby się nie zastanawiać jak coś powiedzieć, tylko żeby to mówić. Proste.

@Hatespinner: "Tak" czyli jak konkretniej? Pokaż no te swoje "niechujowe" metody. Nie wstydź się. :)

Nie mam pojęcia co to jest present continuous, bo wyleciało mi z głowy po tym jak uczyłem się angielskiego w szkole. Nie potrzebuję tego wiedzieć. Jak chcę coś powiedzieć po angielsku to mówię i nie zastanawiam się nad tym jak mam to powiedzieć.

@Hatespinner: A gdzie ja pytam, co to jest present continous? ;D
Pytam jak zrobisz to zadanie bez zastanawia się,
  • Odpowiedz