Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie jaki geniusz wpadł na to żeby kurierzy rozwozili paczki JEDYNIE w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku?

Przecież to jest jeden z większych absurdów...
Dzwoni dzisiaj do mnie 7:30... "Dzień dobry, kurier z tej strony. Będzie pan w domu między 13 a 15, bo wtedy będę mógł panu podrzucić paczkę".
No #!$%@?, nie dość że oczywiście jest to w godzinach pracy, to jeszcze taki z dupy przedział czasowy.

"Niestety, będę w pracy i wracam przed 17", odpowiedziałem.
"Ehhh", westchnął mi głośno w słuchawkę kurier, "to może ja panu zostawię przesyłkę w pobliskim sklepie?"
Nie zgodziłem się na to, bo przesyłka jest droga (telewizor) i nie będę mógł odmówić przyjęcia przesyłki w przypadku kiedy będzie coś uszkodzone.
"To może do pracy panu zawiozę? Ale tylko w przypadku jeżeli pracuje pan w tej samej dzielnicy co mieszka!"
No kuuuuurwa i weź teraz dogaduj się z paniami recepcjonistkami w firmie żeby łaskawie przyjęły i podpisały za ciebie drogą przesyłkę (biegam między biurami, nie zawsze mogę podejść do recepcji)...

No krew mnie z rana zalała przez tych kurierów. Macie jakiś sposób jak załatwić taką sprawę?
Paczkomaty odpadają w przypadku dużych przesyłek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#boldupy #gownowpis #kurierzy
  • 155
@4kroki:

prosta i logiczna odpowiedź, kurierzy powinni pracować zmianowo. Przy zamawianiu przesyłki powinno się wklepywać w jakich godzinach pasuje ci dostawa. Na sortowni dostają odpowiednie dane i mogą segregować paczki godzinowo i przydzielać do odpowiednich kurierów. Problem z głowy.


I ceny dostaw kurierem pójdą mocno do góry. Zatrudnianie większej ilości kurierów w innych miesiącach niż grudzień nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

nie miałem nawet żadnej opcji żeby wybrać za dopłatą dostawę w
@4kroki: Nie wiem dlaczego wszyscy cię tak zjechali...

Kurier, firma kurierska świadczy usługę i powinna oferować usługę dopasowaną pod popyt na rynku. Zapewniam, że bardzo dużo osób ma ten problem - prawie każdy w godzinach pracy kuriera też pracuje. 2 zmiany dla kurierów? Wystarczy przesunąć ich czas pracy, tak by rozwożenie zaczynali w okolicach 15. Ja rozumiem, że kurier też jest w pracy, ale jeśli jego godziny pracy pokrywają się z
@neo_1995: dokładnie o to mi chodziło.
@Gh0st: spoko, sklep zawalił, może ja też, ale dlaczego ja mam się babrać w jakieś dogadywanie ze sklepem/kurierami, kiedy zależy mi na czasie i komforcie wynikającym z szybkich zakupów przez internet? Przecież to wszystko traci w tym momencie sens. Cały system sklep-kurier-odbiorca w tym przypadku wypada tragicznie.
@HetmanPolnyKoronny: No to skoro jest popyt to niech będzie i podaż. Przesunąć godziny pracy tak żeby do firm paczki jechały powiedzmy od 11 do 15 i dalej od 15 w górę do osób prywatnych. Znowu: wiem, że kurierom takie godziny pracy średnio pasują, no ale innej opcji nie widzę, chyba że praca na zmiany jak już ktos napisał.
Zapewniam, że bardzo dużo osób ma ten problem - prawie każdy w godzinach pracy kuriera też pracuje. 2 zmiany dla kurierów? Wystarczy przesunąć ich czas pracy, tak by rozwożenie zaczynali w okolicach 15


@neo_1995: @4kroki: Przesyłki kurierskie są usługą B2B i są dostarczane w godzinach działania zakładów pracy.

Do świadczenia usług dostarczania przesyłek powszechnych jest zobligowana Poczta Polska i za takie usługi nie naliczany jest Vat. Mogłeś skorzystać z poczty.
@4kroki: No właśnie za to płacisz te 300 zł więcej w sklepach stacjonarnych typu Saturn/Euro.
- Za bezproblemowy odbiór osobisty
- Za obsługę/doradztwo
Lub może odwróćmy to trochę, bo jednak historycznie ten system ewoluował w drugą stronę:
W sklepach internetowych płacisz mniej bo:
- musisz się bawić z odbiorem od kuriera
- sklep nie musi zatrudniać pracowników i ładnie urządzać pomieszczeń, wystarczy tania hala magazynowa.
Wszystko sprowadza się do tego czy
@4kroki ale ogarniasz też że paczki się rozwozi głównie po adresach? Co z tego że mogą sortować po godzinach które Ci pasują? Ty będziesz o 9, a o 9.30 typ na drugim końcu miasta chce swoją paczkę, a potem twój sąsiad o 10 mało ekonomiczne prawda?
Jeśli płacisz za standardową usługę to masz standardowe warunki, jest za to dość tanio. Chcesz dostawę w określonych godzinach to normalne że to będzie ekstra. Tak