Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie jaki geniusz wpadł na to żeby kurierzy rozwozili paczki JEDYNIE w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku?

Przecież to jest jeden z większych absurdów...
Dzwoni dzisiaj do mnie 7:30... "Dzień dobry, kurier z tej strony. Będzie pan w domu między 13 a 15, bo wtedy będę mógł panu podrzucić paczkę".
No #!$%@?, nie dość że oczywiście jest to w godzinach pracy, to jeszcze taki z dupy przedział czasowy.

"Niestety, będę w pracy i wracam przed 17", odpowiedziałem.
"Ehhh", westchnął mi głośno w słuchawkę kurier, "to może ja panu zostawię przesyłkę w pobliskim sklepie?"
Nie zgodziłem się na to, bo przesyłka jest droga (telewizor) i nie będę mógł odmówić przyjęcia przesyłki w przypadku kiedy będzie coś uszkodzone.
"To może do pracy panu zawiozę? Ale tylko w przypadku jeżeli pracuje pan w tej samej dzielnicy co mieszka!"
No kuuuuurwa i weź teraz dogaduj się z paniami recepcjonistkami w firmie żeby łaskawie przyjęły i podpisały za ciebie drogą przesyłkę (biegam między biurami, nie zawsze mogę podejść do recepcji)...

No krew mnie z rana zalała przez tych kurierów. Macie jakiś sposób jak załatwić taką sprawę?
Paczkomaty odpadają w przypadku dużych przesyłek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#boldupy #gownowpis #kurierzy
  • 155
  • Odpowiedz
Macie jakiś sposób jak załatwić taką sprawę?


@4kroki:

Nie zamawiać kuriera bądź listonosza jeśli nikogo nie ma w domu/pracy żeby odebrać przesyłkę.
  • Odpowiedz
krew mnie z rana zalała przez tych kurierów.


@4kroki: ej, ale to ty gwiazdorzysz. Jaki podałeś adres? Domowy?
Pierwszy raz zamawiasz coś kurierem, że nie wiesz, że tam ludzie pracują i popołudnie/wieczór chcieliby mieć wolne?
Jeszcze koleś idzie ci na rękę i proponuje sklep, podwózkę..
  • Odpowiedz
@4kroki:
Usługa dowozu po wymienionych godzinach jest niemal zawsze dostępna za dopłatą.
A skoro wiesz, że nie będzie Cię w domu, to czemu zwyczajnie nie zamówisz paczki do pracy?
  • Odpowiedz
@Gh0st: super rada xD w takim razie nigdy nic mogę zamówić kurierem, bo nigdy nikogo nie ma w godzinach 8-16
Albo wiem, będę brał urlop w pracy żeby łaskawie czekać te 2-3 godziny przez cały dzień aż kurier mnie łaskawie odwiedzi xD
  • Odpowiedz
@4kroki:

super rada xD w takim razie nigdy nic mogę zamówić kurierem, bo nigdy nikogo nie ma w godzinach 8-16


No ja tak postępowałem, jak wiedziałem, że nikogo nie będzie na chacie :) Albo zamawiałem paczkę do sąsiada lub spożywczaka po wcześniejszym dogadaniu się.

Albo wiem, będę brał urlop w pracy żeby łaskawie czekać te 2-3 godziny przez cały dzień aż kurier mnie łaskawie odwiedzi xD


Zawsze jest to jakieś rozwiązanie
  • Odpowiedz
@4kroki: nie, jestem przedsiębiorcą i nie mam problemów z kurierem. Zarówno ja jak i mój kurier doceniamy naszą ciężką pracę.
A ty kupiłeś po cebuli telewizor w sieci i bóldupisz. Trzeba było iść do stacjonarnego i za dopłatą wybrać sobie dowóz od 19 do 21.
  • Odpowiedz
@brmstufldigart: "trzeba było iść, trzeba było dopłacić", niby czemu mam gdziekolwiek iść i cokolwiek dopłacać? Płacę i tak już nie mało za sprzęt (i tak dużo taniej niż w stacjonarnym sklepie) oraz dużo za przesyłkę. Więc czemu każesz mi płacić jeszcze więcej?
  • Odpowiedz
@4kroki: bo oczekujesz usługi spersonalizowanej pod swoje potrzeby. za takie usługi płaci się więcej. Nie jesteś "wyjątkowy". Jesteś jednym z dziesiątek odbiorców dla swojego kuriera niczym się nie wyróżniającym.

Płacę i tak już nie mało za sprzęt

To też nie czyni ciebie wyjątkowym

Zrozum - gdybyś trafił na złego kuriera to znalazłbyś awizo, jutro drugie, chyba na trzeci dzień trzecie i później dygasz do sortowni i dopłacasz za przetrzymanie paczki. Koleś
  • Odpowiedz
@4kroki: ale to ty zaakceptowałeś warunki dostawy i masz problem, że ktoś wykonuje ją zgodnie z ustaleniami. Usługa (czyli próba doręczenia) była w określonych regulaminem godzinach pod wskazany przez ciebie adres.
I dlatego robię tylko B2B
  • Odpowiedz
@4kroki:
To to chyba nie rozumiesz, że kurier to nie jest jakiś murzyn ze zdolnością jasnowidzenia, który domyśli się kiedy ty jesteś w pracy w a kiedy nie. To jest facet, który też JEST W PRACY, i który ma do obskoczenia 100 klientów i chce żeby jak najpłynniej poszło. Ciesz się, że twój kurier był w porządku, bo jakby był wredny to podrobił by podpis, że paczka odebrana, albo zostawił awizo
  • Odpowiedz
@Gh0st: prosta i logiczna odpowiedź, kurierzy powinni pracować zmianowo. Przy zamawianiu przesyłki powinno się wklepywać w jakich godzinach pasuje ci dostawa. Na sortowni dostają odpowiednie dane i mogą segregować paczki godzinowo i przydzielać do odpowiednich kurierów. Problem z głowy.
  • Odpowiedz
@4kroki:
- i tak sie nie sprawdza przesylek przy kurierach - ta opcja jest dodatkowo platna a widze ze liczysz kazdy grosz,
- zamawiaj tam gdzie jestes 8-16, nie musisz byc przy odbiorze, zaloze sie ze firma juz wie co zrobic z paczkami co przychodzą (punkt przyjęć, recepcja itp, u mnie recepcja odbiera i dzwoni ze cos przyszlo)
- doplac 10zl i każ sobie przywieźć wieczorem, lub doplac i kup stacjonarnie
  • Odpowiedz
@4kroki i wtedy ceny paczek standardowo będą kosztować jak za dopłatą na której chciałeś zaoszczędzić. Może jak masz takie świetne pomysły to załóż swoją firmę kurierską?
  • Odpowiedz