Wpis z mikrobloga

Ktoś mi powie jaki geniusz wpadł na to żeby kurierzy rozwozili paczki JEDYNIE w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku?

Przecież to jest jeden z większych absurdów...
Dzwoni dzisiaj do mnie 7:30... "Dzień dobry, kurier z tej strony. Będzie pan w domu między 13 a 15, bo wtedy będę mógł panu podrzucić paczkę".
No #!$%@?, nie dość że oczywiście jest to w godzinach pracy, to jeszcze taki z dupy przedział czasowy.

"Niestety, będę w pracy i wracam przed 17", odpowiedziałem.
"Ehhh", westchnął mi głośno w słuchawkę kurier, "to może ja panu zostawię przesyłkę w pobliskim sklepie?"
Nie zgodziłem się na to, bo przesyłka jest droga (telewizor) i nie będę mógł odmówić przyjęcia przesyłki w przypadku kiedy będzie coś uszkodzone.
"To może do pracy panu zawiozę? Ale tylko w przypadku jeżeli pracuje pan w tej samej dzielnicy co mieszka!"
No kuuuuurwa i weź teraz dogaduj się z paniami recepcjonistkami w firmie żeby łaskawie przyjęły i podpisały za ciebie drogą przesyłkę (biegam między biurami, nie zawsze mogę podejść do recepcji)...

No krew mnie z rana zalała przez tych kurierów. Macie jakiś sposób jak załatwić taką sprawę?
Paczkomaty odpadają w przypadku dużych przesyłek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#boldupy #gownowpis #kurierzy
  • 155
@4kroki: zamów dostawę po godzinach albo w sobotę. Płacisz za nadgodziny człowieka i masz towar, który chcesz mieć wtedy, kiedy chcesz. To, że płacisz sporo za sprzęt nie ma nic do usługi transportu. Taka przesyłka jest dostarczana w godz 8-16, za taką zapłaciłeś. Trzeba było zapłacić za inną i już.
@W1992: Urząd powinien pracować od 7:30 do powiedzmy 12:00 i później od 15:30 do 18:00, od razu mniej osób chciałoby mieć ciepłą urzędniczą posadkę, czyli podwójny profit. Albo urzędy powinny być czynne w sobotę zamiast 1 dnia w środku tygodnia, powiedzmy zamiast poniedziałku lub wtorku.
@r5678: No chyba właśnie dlatego w Polsce się tak nie dzieje, bo nawet uczciwi ludzie są w stanie obmyślić jakby taką paczkę #!$%@?ć :/. Kraje, w których sięz czymś takim spotkałem to Singapur i okolice Los Angeles w Californii, w tak zwanej dzielnicy bialych średniej klasy, więc raczej tam ludzie sie znali i ufali...
Poczta to dostarcza z reguły do 12-13. Chyba że jakaś drobnica to prywaciarze wożą


@r5678: W mniejszych miejscowościach, jak moja, poczta dostarcza do godziny 20, tak samo jak otwarty jest urząd. Mają dziennie dwie dostawy paczek z WERu, rano i po 13. Wszystkie paczki wożą pracownicy poczty, przesyłki paletowe ostatnio wożą podnajęte firmy, listy noszą listonosze.
@cynamonowa: xD chyba czytałem, ale odpisywałem tobie i na to co ty napisałaś. Jemu już sporo osób odpisało z sensem, ale on i tak dalej myśli, że ktoś mu za grosze będzie woził paczki wieczorami bo on pracuje, a za towar i tak zapłacił już niemało...tak jak by to dla kuriera miało jakieś znaczenie. Są opcje dostawy po południu dla tych pracujących, ale za nie się dodatkowo płaci, a to już
@L722: a skąd wiesz, ile ten kurier zarabia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W innych zawodach ludzie również pracują na zmiany, czasem za mniejsze pieniądze, korona nikomu z głowy nie spada.

Wyobraża sobie teraz zatrudnić drugie tyle osób bo garstka klientów nie może się dostosować?


Jakieś 60-70% społeczeństwa to garstka klientów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyobraża sobie teraz zatrudnić drugie tyle osób bo garstka
Jakieś 60-70% społeczeństwa to garstka klientów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cynamonowa: tyle może pracuje od 8-16, ale tak jak pisałem: większość sobie radzi( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakie koszty w górę? Liczba osób pracujących taka sama.


@cynamonowa: W Polsce chyba wszystkie firmy kurierskie zatrudniają podwykonawców i często są to jednoosobowe firmy. Oni opłacają auta, paliwo, prowadzą własną działalność itd Nie będzie im się
. Oni opłacają auta, paliwo, prowadzą własną działalność itd Nie będzie im się opłacać jak nagle okaże się, że mają 50 % mniej pracy i co za tym idzie mniej kasy.


@L722: pracy będzie dokładnie tyle samo, nie wiem o czym piszesz.

Pracowałem kiedyś, mam sporo znajomych w rożnych firmach kurierskich dlatego mam jakieś tam pojęcie o zarobkach. Co do innych zwodów to wszystko rozchodzi się o pieniądze i potrzeby, a
pracy będzie dokładnie tyle samo, nie wiem o czym piszesz.


@cynamonowa: albo odpiszę ci dzisiaj: kurier ma płacone od paczki, jak tych paczkę będzie mniej to mniej zarobi, a opłaty będą takie same: lessing/rata za auto, zus, paliwo itd. Jakby firma kurierska postanowiła nie zwiększać zatrudnienia(co i tak by się nie udało) to wyszło bo na to, że powiększyli by kurierom rejony tak aby miał tych paczek więcej, ale wtedy więcej
Wydaje ci się, po prostu nie ma takiej potrzeby. Kurierzy zaczną pracować na dwie zmiany jak znaczna część osób będzie miała problem z dobraniem paczki bo jest w pracy. Póki co tak nie jest.


@L722: no patrz, a ja i autor postu mamy mieć czelność! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta rzeczy już pisałam, nie wiem ile razy można pisać to samo - nie zmienia się nic, poza
no patrz, a ja i autor postu mamy mieć czelność! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cynamonowa: To napisz to do DPD, DHL i kogo tam jeszcze chcesz bo oni widocznie tkwią w błędzie, a ty lepiej rozumiesz co im się bardziej opłaca. Tylko koniecznie odwołaj się do przykładu twojego i autora bo pomysł nie przejdzie. Nie rozumiesz, że dla tych zapracowanych są już usługi 17-19 czy odbiór własny?