Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev #javascript

Znacie taki nowy, funkcyjny język programowania #elm? http://elm-lang.org/


Używał ktoś? Jak wrażenia, co o nim sądzicie, zdobędzie popularność czy szkoda sobie nim głowę zawracać?

I najważniejsze pytanie: macie do niego jakieś przykłady/tutorial? Bo poza malutkimi przykładami z oficjalnej strony (i beznadziejną dokumentacją), to w sumie prawie nic nie ma.

  • 14
@Jurigag: ale przecież teraz programowanie funkcyjne jest takie modne (np. zachwalana funkcyjna Scala). A twórcy Elma chwalą się, że jest taki szybki (i że nie ma błędów Runtime, które niby są zmorą w JS-ie).
@FedoraTyrone: jakby to miało być wygodne i przyspieszało tworzenia niezawodnych aplikacji, to spoko. Ale jak na razie jak ja próbuję coś w nim robić, to strasznie ciężko mi to idzie. Jak używam np. AngularJS, to praca jest wydajniejsza. A z Elmem męczę się nawet z pierdołą. Ale może po prostu ja nie umiem programować funkcyjnie.

@piottrek: no właśnie dlatego ciekawy jestem czy to tylko chwilowa ciekawostka czy rzeczywiście jego popularność
@zajety_login: Wydaje mi się, że aktywność na GitHubie nijak się ma do trendów w branży. Duże firmy, czy raczej każda rozsądna, nie trzyma ważnych repo na githubie (no chyba, że to opensource-owy projekt).
Już bardziej wiarygodny jest stack, ale tu trzeba było by wyciąć sekcję "beginners", bo to oni w głównej mierze spamują tagami. Ostatecznie i tak nie ma dużej rozbieżności.
W skrócie: to kompilowany do JS-a język-framework do tworzenia aplikacji webowych w stylu np. AngularJS/React/itp.


@mk321: grzeszysz... Architektura Elma posłużyła do utworzenia Reactowego Reduxa, nie na odwrót.

Aktualnie na topie jest paradygmat obiektowy


@mihaubiauek: Nie istnieje coś takiego, jak trendy w paradygmatach. W niektórych przypadkach lepsze jest podejście funkcyjne, a w innych obiektowe. Kwestia podejścia do problemu.