Wpis z mikrobloga

@berti to tylko moje zdanie, ale młody głupio robi. większość takich ćwiczeń kładzie duży nacisk na kręgosłup, przez co typek już za wiele nie urośnie (mówię o wzroście oczywiście, bo masy pewnie zrobi a zrobi). sam jestem w licbazie, jestem niski, ale wciąż rosnę (hgh) i unikam wszystkich ćwiczeń w stylu przysiady ze sztangą, martwe ciągi itp
  • Odpowiedz
@Elusznik:
Albo masz braki w logicznym myśleniu albo brak Ci wiedzy (czyli jesteś leniem, bo taka jest ogólnie dostępna)
Podnoszenie ciężarów:
- stymuluje zakończenia kości do szybszej regeneracji
- podnosi poziom testosteronu i hormonu wzrostu
Więc jeśli ma coś zrobić, to ewentualnie pomóc zyskać z centrymetr w okresie dojrzewania. O ile przebije najważniejszą w tym wszystkim rzecz jaką jest genetyka. Masz zaprogramowane ile będziesz mieć wzrostu i organizm zrobi wszystko żeby
  • Odpowiedz
@berti
@easy_tf
@Silverow robię hantle, sztangę na ławce i inne takie, ale tak jak mówiłem, wiedzę ogólnodostępną i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°) uzyskałem taką (od lekarza endokrynologa, wykopowi eksperci), że tych kilku, które wymieniłem, nie robić, bo sobie zarżnę kręgosłup. na klatę biorę 90% masy ciała, a ćwiczę od 3 miesięcy, wiec to raczej nie lenistwo ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Elusznik: lekarz, to taki ktoś kto ma zminimalizować do zera ryzyko, że pacjent zrobi sobie krzywdę, np. z jakichś niewyjaśnionych przyczyn każe leżeć przy np. rwie kulszowej.
Jest za to pewna specjalizacja, która nazywa się "Fizjoterapia" i tamci fachowcy mają za zadanie sprawić aby Twój układ ruchowy funkcjonował jak najlepiej i jak najdłużej. Ci ludzie każą Ci robić przede wszystkim ciągi i siady abyś miał jak najzdrowszy kręgosłup
  • Odpowiedz
@berti wolę posłuchać endo, bo na wzroście mi zależy, a nie robiąc ciągów na pewno niczego nie zepsuję ( ͡° ʖ̯ ͡°). przy terapi hormonem wzrostu zarówno metabolizm, jak i układ ruchu funkcjonują TROCHĘ inaczej
  • Odpowiedz