Wpis z mikrobloga

@ediz4: Ja bym się bardziej skłaniał do okresu 2 miesięcy, co nie znaczy, że okres 5 tygodni w przypadku zaburzonej estetyki okolicy to już duży czas. Chyba nie ma w ogóle rzetelnych badań w kwestii rozkładu skórki bananów.
  • Odpowiedz
(palenie bierne jest o wiele gorsze niż czynne, wiadomo


@Shredd1e: Już kiedyś taką bzdurę słyszałem, skąd się to bierze? Przecież to nawet wbrew logice, żeby przypadkowe wdychanie mocno rozcieńczonego w powietrzu dymu mogło być gorsze niż czynne zaciąganie się prosto ze źródła.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Może stad

Podczas biernego palenia osoba narażona na wdychanie dymu tytoniowego ma kontaktu głównie ze strumieniem bocznym – dymem wydobywającym się z tlącego się papierosa. Zawiera on najwięcej substancji toksycznych i nie jest filtrowany przez filtr papierosowy. W dymie bocznym wydychanym przez palacza jest aż pięciokrotnie więcej tlenku węgla, czterokrotnie więcej nikotyny i trzy-cztery razy więcej substancji rakotwórczych niż w dymie głównym (powstającym podczas zaciągania). Nawet wdychanie dymu z
  • Odpowiedz
@ediz4: Jakby trzymał ten tlący się koniec pod nosem przez cały czas palenia kogoś innego to jeszcze rozumiem, ale mówimy tu o sytuacji w której koleś mija grupkę palaczy i marudzi że się gorzej truje niż oni sami xD
Nie mam natomiast pojęcia czy OP jest dzieckiem czy dorosłym.
  • Odpowiedz
@Pan_kurczak: ja rzuciłem fajki 2 miesiące temu. Zawsze jak byłem u kogoś i chciało mi się palić to pytałem czy nie ma nic przeciwko, a czy mogę skorzystać z kosza czy muszę kiepa zutylizować w popielniczce samochodowej
  • Odpowiedz
@Elaviart: Nie mówię o OP-ie a ogólnie. Dzieci są przeważnie biernymi palaczami.

Jakby trzymał ten tlący się koniec pod nosem przez cały czas palenia kogoś innego to jeszcze rozumiem, ale mówimy tu o sytuacji w której koleś mija grupkę palaczy i marudzi że się gorzej truje niż oni sami xD...

Dym papierosowy unosi się troszkę dalej niż 0,5-1 metr o palącego.
  • Odpowiedz
palenie bierne jest o wiele gorsze niż czynne, wiadomo


@Pan_kurczak: ale z ciebie cipka, poza tym jak wyobrażasz sobie, że 20 sekund zaciągnięcia się dymem który jest rozcieńczony powietrzem jest gorsze od normalnego palenia papierosa przez kilka minut?
  • Odpowiedz
@ediz4: ja #!$%@?, a osoba która pali ma kontakt z obydwoma strumieniami dymu, czy wy myślicie w ogóle czy tylko czytacie jakieś #!$%@? i ślepo temu wierzycie? Poza tym liczy się stężenie tego dymu, proszę nie porównywać dziecka będącego w tym samym pomieszczeniu co palący rodzice, a jakiegoś debila któy przechodzi obok grupki palaczy i jest narażony na wdychanie rozrzedzonego dymu przez 20s. Te 20 s jest mniej szkodliwe niż
  • Odpowiedz
@Michau_michau: Przecież ja mówię o tym

(palenie bierne jest o wiele gorsze niż czynne, wiadomo...

@Shredd1e: Już kiedyś taką bzdurę słyszałem, skąd się to bierze?...

a nie o tej konkretnej sytuacji. I nie spinaj się tak.
Jak jesteś w tym samym pomieszczeniu co palacz to wdychasz ten gorszy rodzaj dymu, on taki i taki. Kto to gorzej odczuje?
  • Odpowiedz
Dym papierosowy unosi się troszkę dalej niż 0,5-1 metr o palącego.

@ediz4: Noo, taki rozrzedzony na przestrzeni kilku metrów sześciennych dym to w ogóle murowany rak.
Aż trudno sobie wyobrazić jakim cudem żyją mieszkańcy miast, w których przecież po każdej ulicy poruszają się dymiące pojazdy.
  • Odpowiedz