Wpis z mikrobloga

Czy warto zamieszkać z chłopakiem bez ślubu?
Razem z moim niebieskim planujemy wspólnie zamieszkać, ale moja mama oczywiście się wścieka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mieszkam już z rodzicami od dawna, utrzymuję się sama. Co myślicie? Jakieś rady dotyczące wspólnego mieszkania?

#zwiazki

Czy para powinna mieszkać razem bez ślubu?

  • Tak 88.0% (5217)
  • Nie 12.0% (709)

Oddanych głosów: 5926

  • 231
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i to przecież dokładnie chodzi.

@szpongiel: Nie nie o to chodzi. Pomijając jakieś patologiczne sytuację każde małżeństwo od czasu do czasu będzie mieć gorsze chwile. To właśnie sposób w jaki wspólnie przezwyciężą i rozwiążą problemy sprawia że dwoje ludzi może być ze sobą "dopóki śmierć..". Wyjście z założenia będę z nią/nim dopóki jest fajnie to najlepsza recepta na niepowodzenie.
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: z doświadczenia moich znajomych: jak zamierzasz wyjść za niebieskiego, a nie jesteście zaręczeni to trochę różnie może być, bo koleżanka jest w związku od 11 lat, razem mieszkają od 7 i cały czas słyszy, że "już wkrótce się będzie pierścionek, mój gollumie". A jak macie to rozwiązane lub/i niebieski jest godny miana białego człowieka to mieszkajcie razem. Lepiej, wygodniej, taniej.
  • Odpowiedz
@TheFuguFish:
Czasem budzę się rano z taką niepokojącą myślą - Dacz, czemu Ty właściwie nie #!$%@?łeś z tego antyludzkiego państwa do UK, Stanów, Kanady? Przecież szprechasz po angielsku lepiej niż Anglik...

Potem wchodzę na wykop i już wiem, że podjąłem dobrą decyzję.
Może jest biednie, przaśnie i zgrzebnie, ale przynajmniej
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: Oczywiście. Dużo rzeczy się zmienia gdy mieszkacie razem - to idealny moment żeby sprawdzić czy naprawdę do siebie pasujecie.
Innymi słowy - albo zmniejszysz szansę na nieudane małżeństwo albo zastosujesz wytyczne wiary chrześcijańskiej.
Tak od siebie powiem, że ich na poważnie nie traktuje, to bardziej taka tradycja i ostracyzm będzie przejściowy.

Spróbuj wytłumaczyć mamie "po ludzku", na "logikę/chłopski rozum".
  • Odpowiedz
Najgorsi są ci ludzie tutaj, którzy się nabijają, że ślub w XXI wieku? ślub bez mieszkania ze sobą przed? kogo obchodzi zdanie rodziny? że może jeszcze bez seksu przed ślubem? itd.

Powiem tyle: Bóg dał człowiekowi jasne wytyczne i prawo moralne. Nigdzie nigdy go nie odwołał z powodu wejścia człowieka w XXI wiek. Zasady, o których mówił Bóg w Starym Testamencie, a potem Jezus w Nowym, są tak samo święte i tak samo ważne. Te zasady zostały ustanowione przez Boga dla dobra człowieka, nie przeciw niemu.

Niestety, jako ludzkość jesteśmy ofiarami okrutnego eksperymentu, który nazywa się REWOLUCJA SEKSUALNA i który sprowadził na człowieka, kobiety, mężczyzn, a przede wszystkim na rodzinę, jako podstawową jednostkę społeczną, szereg nieszczęść, doprowadził do upadku zachodniego społeczeństwa.

Mamy
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: pomieszkiwanie okej, ale zamieszkanie z moich obserwacji wyklucza późniejszy ślub. Statystyki nie prowadzę, ale ciekawy temat jeśli nikt tego nie badał. Mieszkanie razem bez przysięgi (choćby przed urzędnikiem dla niewierzących) jest bardzo wygodne, bo nie ma żadnych zobowiązań.
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: Powinna? Co to znaczy? Że ktoś, coś, gdzieś nakazuje?
Chcesz mieszkać bez ślubu, to mieszkasz. Chcesz ślub, to bierz ślub. My żyjemy ze sobą 9 lat bez ślubu i jest git. Oczywiście nasze mamy gadały nam o ślubie. Szczególnie teściowa co jakiś czas o tym mi wspomina. Ale ja wiem czego chcę, co jest dla mnie (dla nas) dobre i nie robię tego, co mi inni mówią.
  • Odpowiedz
ale moja mama oczywiście się wścieka


@TheFuguFish: To straszne. Co to będzie. Wściekła mama. Jak tak możesz? Bezduszna istoto. Złościć mame.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: sprawa jest prosta - albo zostaniecie ze sobą na dłużej albo rozstaniecie się szybciej niż nie mieszkając wspólnie. W dwóch przypadkach profit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jeśli piszesz o ślubie w kontekście ślubu kościelnego to cóż, nie warto bo sumienie będzie gryzło.
  • Odpowiedz