Wpis z mikrobloga

Czy warto zamieszkać z chłopakiem bez ślubu?
Razem z moim niebieskim planujemy wspólnie zamieszkać, ale moja mama oczywiście się wścieka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mieszkam już z rodzicami od dawna, utrzymuję się sama. Co myślicie? Jakieś rady dotyczące wspólnego mieszkania?

#zwiazki

Czy para powinna mieszkać razem bez ślubu?

  • Tak 88.0% (5217)
  • Nie 12.0% (709)

Oddanych głosów: 5926

  • 231
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tańsze rachunki, bo dzielisz na dwoje, jest dużo plusów, rzadziej będziesz zmywać, sprzątać i odkurzać, bo Twój partner zrobi to za Ciebie (no chyba że to prawdziwy samiec alfa i nie będzie sprzątał), zawsze będziesz miała się do kogo odezwać. Jest też oczywiście trochę minusów, ale ogólnie uważam że warto razem zamieszkać.


@TheSjz3: Trochę lipa jak się rozpadnie związek przy mieszkaniu we dwójkę... nie wie może ten związek to coś
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: w kwestiach tego typu jest prawilne porzekadło:

ZERO SEKSU PRZED ŚLUBEM,

A jeśli chodzi o mieszkanie razem - ja zamieszkałem i się #!$%@?ło, stąd też polecam każdemu. Tylko podczas codziennej, wspólnej tułaczki przez życie jesteś w stanie stwierdzić, czy wasze charaktery zaiste fitują ;)
  • Odpowiedz
jeśli uważasz się za chrześcijankę


@3shortwords: Każdy może się uważać. Lepiej spytaj jakie dobre uczynki ostatnio zrobiła, czy seks przed ślubem uprawia, czy ten seks służy samej przyjemności, bierze nie tylko w waginę (ból dupy za mówienie ostrych słów, ale jest to zakazane), czy wstydzi się mówić o Bogu, czy czytała Biblie, a nie za kogo tam się uważa. To nic nie znaczy bez czynów, bez pomocy biednemu, spragnionemu, bez
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: Zależy ile czasu jesteście razem. Ja już parę razy się przejechałem na tym że za szybko zamieszkałem z dziewczyną. Moim zdaniem absolutne minimum to pół roku związku, a optimum to rok wspólnego bycia ze sobą.
  • Odpowiedz
Niektórzy oczywiście, że się kochali. Ale wystarczy spojrzeć na starsze pokolenie, by wiedzieć, że większość tych związków trwała (trwa) z powodu dzieci, kredytów, co ludzie powiedzą, wiary i innych.


@abstrakcyjna0: Można prosić o jakąś konkluzję jak to się ma do obecnych czasów?
  • Odpowiedz
@Ambiwalentnik: jakaś puenta? Napisz to jeszcze raz.

kto mówił, że to zatrzymam, że w ogóle próbuję? upadku świata w stronę totalnego odwrotu od Bożych praw nie zatrzymam - Biblia mówi co innego, że to MUSI nastąpić, co nie znaczy, że nie mam mówić prawdy. Nie każdy słyszy głos Boży i nie każdy jest powołany przez Boga do bycia Jego dzieckiem. Bóg zna swoich, bo ich wybrał przed założeniem świata, ale
  • Odpowiedz
@TheFuguFish: Odpowiadając na pytanie: nie tyle warto co TRZEBA, by ewentualne kolejne kroki były podjęte świadomie i na podstawie doświadczenia, a nie projekcji/wyobrażenia itp.
  • Odpowiedz