Wpis z mikrobloga

@kvvach: 3 syn Adama i Ewy.
"Adam raz jeszcze zbliżył się do swej żony i ta urodziła mu syna, któremu dała imię Set9, «gdyż - jak mówiła - dał mi Bóg potomka innego w zamian za Abla, którego zabił Kain». " Rdz 4, 25
Tyle wiem. Nie mam pojęcia czy jest więcej o jego życiu i losie.
@Lipathor: Córki też podobno były. Nie wiem. Tak przynajmniej coś tam mi kiedyś katolicy w argumentacji tłumaczyli.
Ale tak czy siak według katolicyzmu Adam i Ewa to tylko metafora i nigdy nie istnieli.
@RobotKuchenny9000: Ale oni sobie z tego zdają sprawę, że to są bajki. Tylko to wygodne jest do ogłupiania prostych ludzi, którzy biorą religię dosłownie.

Ot, Terlikowski dzisiaj napisał na TT serio posta, że Archanioł zapłodnił Marię, a ona podjęła decyzję, żeby urodzić.

Chociaż w sumie to cholera wie, Terlikowski w to może wierzyć xD
@MrSknerus: Tylko, że wymigiwanie się metaforą wcale nie rozjaśnia tematu. Jeśliby przyjąć, że Adam i Ewa to metafora, to czemu grzech pierworodny, który popełnili przechodzi na wszystkich ludzi i trzeba go "zmywać" przez chrzest? Skoro ta para nigdy nie istniała to grzech pierworodny to również bujda.
Ciekawostka: w judaizmie grzech Adama i Ewy nie przechodzi na przyszłych ludzi, mimo iż Żydzi bazują na tym samym tekście co katolicy.

W ogóle Biblia
To jest smutne i pokazuje jak zajęcia z religii są potrzebne, autor i komentujący gdyby chodzili na nie to już na pierwszych takich zajęciach dowiedzieliby się że Biblia jest pełna symboliki i nie można jej traktować dosłownie.


@RobotKuchenny9000: smutne jest to, że jest XXI wiek, wiemy o wielkości kosmosu coraz więcej, znamy coraz więcej praw natury niezgodnych z naukami z książki fantasy, a ludzie i tak dalej czczą skrzyżowane badyle tylko
A nie było tak że Adam i Ewa byli pierwszymi ludźmi tylko a nie jedynymi? W sensie że równolegle z nimi było wielu innych ludzi ale Biblia skupia się na losach tych pierwszych?

Szkoda że Kosecki usuwa konto bo pewnie by jeszcze zacytował fragment z pisma...
Trochę #!$%@? bo z tego co się orientuje to Adam i Ewa wg. Biblii mieli więcej dzieci. Ale tylko 3 jest wspomnianych z imienia. Kain Abel i Set. Także z dupy to wszystko.


@MrSknerus: Ano jak mieli więcej dzieci które się miedzy sobą mnożyły to wszystko spoko.