Wpis z mikrobloga

#pracbaza #programowanie #programista15k #mojpierwszypost
Cześć wszystkim! :)
Proszę o dobrą radę. Około rok temu, w mojej ówczesnej pracy jak i na studiach - zetknąłem się z programowaniem. Długo nie trwało jak poczułem do tej czynności szczerą prawdziwą miłość. Nadarzyła się okazja w mojej firmie - zostałem programistą.

Sęk w tym że programistą pl/sql i oracle xgm... Z początku było fajnie liznąłem trochę komercyjnego programowania i pracy w #korpo. Ale zdałem sobie sprawe że zostałem zwiedziony propozycją programowania w Javie i innych super technologiach. Jednak od 9 miesięcy nie wychodzę poza PL/SQL. Moja pasja do programowania przemija, czasami jak w pracy klepanie mi nie zbrzydnie lub w weekendy - staram się rozwijać w innych technologiach.

W tym roku przeniosłem się z elektroniki i studiuje informatykę zaocznie.

I teraz pytanie do was mirki:
Czy brnąć w studia i pozostać w pracy a po pracy skupić się na rozwijaniu w danej - bardziej zaawansowanej technologii?

Czy może szukać innej pracy, która pozwoli mi się rozwijać? Czy ktoś mnie przyjmie? Gdzie szukać?

Dodam że obecnie zarabiam 1/6 (brutto) tego co #programista15k, co mnie wcale nie motywuje...

Help!
  • 7
@javarzi: @michalfranc:
Jakieś rady dotyczące ofert pracy? Jakich i gdzie szukać? Znacie jakieś firmy, które dają szanse początkującym programistą?

Przyznam szczerze że złożyłem kilka CV "dla zasady", w kilku firmach na stanowiska developera baz danych (pl/sql + java / t-sql + c#). A niby takie zapotrzebowanie -.-

Czy zrobienie certyfikatu na dany język coś daje w branży? Zazwyczaj to koszt od 100 dolarów wzwyż - pytanie, czy podczas rekrutacji ktoś