Wpis z mikrobloga

pomijam żenujące zawłaszczenie koloru czarnego, bo każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów - ja także. zatem jeśli ktoś uważa, że każda kobieta ma prawo do swojego brzucha, prosiłbym o odczepienie się od kobiet pijących, palących i ćpających w ciąży oraz zniesienie obowiązku alimentacyjnego. i oczywiście, mimo drzwi zawsze otwartych, proszę wszystkich popierających #czarnyprotest by nie nazywali się katolikami i nie psioczyli na "czarnych" (hehe) za nieudzielanie nienależnych sakramentów - wtedy wszystko będzie zupełnie naturalne, bo - w końcu - z konsekwencjami. a żonglerka między zlepkiem komórek (dziecko niechciane), a dzieckiem (chciane) to tylko konformizm, by uspokoić własne sumienie.

zachęcam też, niezmiennie, do czytania projektów ustaw, które się popiera lub przeciwko którym się protestuje - ot tak, by nie wyjść na idiotę.


#michalkosecki #katolicyzm
Pobierz m.....i - pomijam żenujące zawłaszczenie koloru czarnego, bo każdy ma prawo do manife...
źródło: comment_06usGf4nKBI0N2vnttQ4J8GSyUD0Ee7r.jpg
  • 100
Bo oczywiście jeśli jesteś wyznawcą danej wiary nie możesz mieć poglądów, które nie są do końca z nią zgodne.


@PanJakubek: jeśli łamią podstawowe przykazania i prawdy wiary? hmm. możesz, tylko nazywaj to po imieniu - grzechem, a nie "oj tam, oj tam". są takie miejsca, gdzie KK daje sporo swobody, ale są i takie, gdzie nie ma miejsca na interpretację. także tego. iksde.
@PanJakubek: za to ja widzę, żeś cham i ignorant, bo wybierasz sobie, na co odpowiesz, a na co nie.

przecież to są sprawy rozłączne.

granica między religią a fanatyzmem jest wyznaczona przez tolerancję (polecam sprawdzić w słownik zanim mi wmówisz, że to nakazuje cokolwiek zaakceptować).

skoro nakazujesz ludziom, którzy protestują w obronie swojej wolności, zaprzestania nazywania się katolikami.


a tutaj próbujesz zrobić z tego wynikanie logiczne - bzdura. niech ci ludzi
widzisz? kolejne pytania zamiast rozmowy. formalnie nazywa się to przesłuchaniem. ;]

Zasadniczym pytaniem jest kto dał Tobie prawo do decydowania kto może nazywać się katolikiem a kto nie?


@PanJakubek: zasadniczo nikt, bo nie ja decyduję.

Piszesz że z automatu wyłączają się z definicji katolika, może przedstawisz tą definicję na którą się powołujesz?


KKK 2270-2275, w szczególności zapisy o ekskomunice.

Bo z tego co wiem to katolikiem jest każda osoba, której został
@AvantaR: nie, patrzę raczej pluralistycznie/pragmatycznie. z punktu widzenia produktowego to był najlepszy kolor do wybrania - znam nawet przypadki trzech osób pro-life, które dostały zapytanie, czy zmieniły poglądy (nie wiedziały o proteście).

żebym się uczepił kolorów papieskich czy maryjnych, musiałyby być połączone z bielą i w konkretnych odcieniach + nie sądzę, żeby wtedy "na ulice wyszły tłumy". :)
Bo oczywiście jeśli jesteś wyznawcą danej wiary nie możesz mieć poglądów, które nie są do końca z nią zgodne.


@PanJakubek: nie no. Kościół jest również instytucja/organizacja o określonych zasadach.
Przecież jaki chcesz nalezec do jakiegoś stowarzyszenia etc., musisz akceptowac regulamin. Za jego świadome i celowe zlamanie zwykle grożą sankcje a przy razacych naruszeniach - wydalenie.
Co w tym dziwnego czy skomplikowanego? :)
Kościół jest miłosierny dla upadajacych, lecz walczacych ze słabościami.
#!$%@? mnie obchodzi jakiś katolicyzm,

to podobnie jak mnie Twoje zdanie.

Polska to nie kraj wyznaniowy

to jest w sumie jedyne prawdziwe zdanie

Jeśli chcesz mieszkać w takim to polecam na przykład Afganistan.

wolę Wielką Brytanię.

Nie powinni być w ogóle żadnej dyskusji nt. stanowiska kościoła.

nikt tu nie mówi o stanowisku Kościoła - rozmawiamy o projekcie ustawy i lobbowaniu obu stron za/przeciw.

@fastmotion: