Wpis z mikrobloga

pomijam żenujące zawłaszczenie koloru czarnego, bo każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów - ja także. zatem jeśli ktoś uważa, że każda kobieta ma prawo do swojego brzucha, prosiłbym o odczepienie się od kobiet pijących, palących i ćpających w ciąży oraz zniesienie obowiązku alimentacyjnego. i oczywiście, mimo drzwi zawsze otwartych, proszę wszystkich popierających #czarnyprotest by nie nazywali się katolikami i nie psioczyli na "czarnych" (hehe) za nieudzielanie nienależnych sakramentów - wtedy wszystko będzie zupełnie naturalne, bo - w końcu - z konsekwencjami. a żonglerka między zlepkiem komórek (dziecko niechciane), a dzieckiem (chciane) to tylko konformizm, by uspokoić własne sumienie.

zachęcam też, niezmiennie, do czytania projektów ustaw, które się popiera lub przeciwko którym się protestuje - ot tak, by nie wyjść na idiotę.


#michalkosecki #katolicyzm
m.....i - pomijam żenujące zawłaszczenie koloru czarnego, bo każdy ma prawo do manife...

źródło: comment_06usGf4nKBI0N2vnttQ4J8GSyUD0Ee7r.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i oczywiście, mimo drzwi zawsze otwartych, proszę wszystkich popierających #czarnyprotest by nie nazywali się katolikami i nie psioczyli na "czarnych" (hehe) za nieudzielanie nienależnych sakramentów - wtedy wszystko będzie zupełnie naturalne, bo - w końcu - z konsekwencjami


@michalkosecki: Co masz na mysli?
  • Odpowiedz
@viruzzet: proste rzeczy: żądanie chrztu, ślubu, pogrzebu "bo się należy" połączone z brakiem wiedzy (lub jej nieprzyjmowaniem) na temat podstawowych zasad własnej - jak się twierdzi - wiary.
  • Odpowiedz
Bo oczywiście jeśli jesteś wyznawcą danej wiary nie możesz mieć poglądów, które nie są do końca z nią zgodne.


@PanJakubek: jeśli łamią podstawowe przykazania i prawdy wiary? hmm. możesz, tylko nazywaj to po imieniu - grzechem, a nie "oj tam, oj tam". są takie miejsca, gdzie KK daje sporo swobody, ale są i takie, gdzie nie ma miejsca na interpretację. także tego. iksde.
  • Odpowiedz
@PanJakubek: wprowadzasz wielkie kwantyfikatory (po nie można tego nawet nazwać chamską parafrazą) zupełnie niepotrzebnie - albo celowo, albo nie rozumiesz czytanego tekstu. wyjeżdżanie z pytaniem o fanatyzm to już wyższa szkoła jazdy. albo nauczysz się szanować rozmówców albo spadaj.
  • Odpowiedz
@michalkosecki:
Widzę że sofistykę opanowałeś na wysokim poziomie.

I ponawiam pytanie o wskazanie granicy między religia a fanatyzmem, skoro nakazujesz ludziom, którzy protestują w obronie swojej wolności, zaprzestania nazywania się katolikami.
  • Odpowiedz
@PanJakubek: za to ja widzę, żeś cham i ignorant, bo wybierasz sobie, na co odpowiesz, a na co nie.

przecież to są sprawy rozłączne.

granica między religią a fanatyzmem jest wyznaczona przez tolerancję (polecam sprawdzić w słownik zanim mi wmówisz, że to nakazuje cokolwiek
  • Odpowiedz
@michalkosecki:
Zasadniczym pytaniem jest kto dał Tobie prawo do decydowania kto może nazywać się katolikiem a kto nie?
Piszesz że z automatu wyłączają się z definicji katolika, może przedstawisz tą definicję na którą się powołujesz? Bo z tego co wiem to katolikiem jest każda osoba, której został udzielony katolicki chrzest.
  • Odpowiedz
widzisz? kolejne pytania zamiast rozmowy. formalnie nazywa się to przesłuchaniem. ;]

Zasadniczym pytaniem jest kto dał Tobie prawo do decydowania kto może nazywać się katolikiem a kto nie?


@PanJakubek: zasadniczo nikt, bo nie ja
  • Odpowiedz
czyli albo myślisz tak jak chcemy albo #!$%@? z domu bożego


@PanJakubek: Dokładnie tak jest. Dlatego #!$%@?łem z domu bożego. Polecam, człowiek na nowo odkrywa każdą niedzielę :)
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Też wczoraj o tym myślałem, bo generalnie miałem czarną bluzę i zastanawiałem się ile osób pomyśli, że popieram protest (a w sumie dowiedziałem się o nim po wyjściu z domu :P). Z drugiej strony do każdego koloru by tak można było się doczepić. Jakby były białe, żółte, niebieskie to znów byś się czepiał, że to kolory papieskie lub maryjne ;)
  • Odpowiedz
@AvantaR: nie, patrzę raczej pluralistycznie/pragmatycznie. z punktu widzenia produktowego to był najlepszy kolor do wybrania - znam nawet przypadki trzech osób pro-life, które dostały zapytanie, czy zmieniły poglądy (nie wiedziały o proteście).

żebym się uczepił kolorów papieskich czy maryjnych, musiałyby być połączone z bielą i w konkretnych odcieniach + nie sądzę, żeby wtedy "na ulice wyszły tłumy". :)
  • Odpowiedz
Bo oczywiście jeśli jesteś wyznawcą danej wiary nie możesz mieć poglądów, które nie są do końca z nią zgodne.


@PanJakubek: nie no. Kościół jest również instytucja/organizacja o określonych zasadach.
Przecież jaki chcesz nalezec do jakiegoś stowarzyszenia etc., musisz akceptowac regulamin. Za jego świadome i celowe zlamanie zwykle grożą sankcje a przy razacych naruszeniach - wydalenie.
Co w tym dziwnego czy skomplikowanego? :)
Kościół jest miłosierny dla upadajacych, lecz walczacych ze
  • Odpowiedz
@michalkosecki: #!$%@? mnie obchodzi jakiś katolicyzm, Polska to nie kraj wyznaniowy. Jeśli chcesz mieszkać w takim to polecam na przykład Afganistan. Nie powinni być w ogóle żadnej dyskusji nt. stanowiska kościoła.
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie obchodzi jakiś katolicyzm,

to podobnie jak mnie Twoje zdanie.

Polska to nie kraj wyznaniowy

to jest w sumie jedyne prawdziwe zdanie

Jeśli
  • Odpowiedz