Wpis z mikrobloga

Ja przepraszam, że może wywołam gównoburzę, ale nie wiem czy wiecie, że na paraolimpiadzie występują zawodnicy z grupy F20 - "niepełnosprawność intelektualna". I o ile podziwiam i niesamowicie szanuję tych co grają w tenisa stołowego ustami, zdejmują protezy nóg przed pływaniem czy #!$%@? płyną bez rąk, to nie mogę pojąć tej kategorii.
Jako przykład podaję cytat z wywiadu z naszą zawodniczką Barbarą Niewiedział (lekkoatletka, biegaczka):

"Zanim zapytam o pani niezwykłe osiągnięcia, rekordy świata, medale olimpijskie, chciałabym prosić o wyjaśnienie, co oznacza kategoria T20, w której pani startuje?

Barbara Niewiedział: To niepełnosprawność intelektualna. Na pewno, chce mnie pani zapytać, jak znalazłam się w tej kategorii. Jako 8-latka straciłam ojca i wraz z rodzeństwem trafiłam do ośrodka szkolno-wychowawczego. Miałam tam problemy z nauką, a do teraz mam problemy, które można określić jako intelektualne. Nie radzę sobie ze sprawami papierkowymi, jest wiele rzeczy, których nie potrafię zrobić"

Przecież to jakieś jaja. Nie potrafi pita wypełnić i ma jechać na paraolimpiadę? I jeszcze za to emeryturę dożywotnią dostanie,

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.

#logikarozowychpaskow #rio2016 #sport #gownoburza
  • 40
@Korba112: Dokładnie miałem tę samą rozkminę. Idąc tym tokiem rozumowania to 3/4 piłkarzy z naszej ekstraklasy powinno grać na paraolimpiadzie, bo nie potrafią skleić jednego, pełnego zdania. A teraz wychodzi na to ze jak nie chce Ci sie uczyć to już podpadasz pod kategorię T20.

Chociaż mój kolega pośrednio mi wytłumaczył o co w tym chodzi, ale nie wiem czy się z tym zgodzić. Otóż chodzi o to że jak komuś
@Korba112: mniejsza z tym jak oni to kwalifikują, ważniejsze dla mnie jest to, czemu nawet Ci naprawdę intelektualnie niesprawni nie startują normalnie na prawdziwej olimpiadzie tylko tworzy się im specjalne kategorie? Jak ktoś nie ma ręki, nogi itp. to rozumiem, że będzie o wiele gorszy w sporcie, ale w czym niesprawność intelektualna przeszkadza podczas rzucania kulą, skoku w dal czy pływaniu?
@Ciuliczek: @worldmaster: @1984: @piozag: @Ostatni-zbieracz-prondu:
@Skyler: bo paraolimpiada (podobnie zresztą jak ta zwykła olimpiada) to źródło ogromnych wałków i robienia bardzo dużych ilości hajsu. o ile dla społeczeństwa igrzyska pełnosprawnych są czymś jak najbardziej akceptowalnym, o tyle już paraolimpiadę cały czas się wszystkim wmawia, że to takie ważne, że niepełnosprawni sportowcy są w ogóle na równi i to takie piękne, żeby nikt przypadkiem się nie zająknął pytaniem: "ale po co to?". i tak o to, każdy
@Skyler: Taka osoba może np nie być w stanie nauczyć się poprawnej techniki wykonywania rzutu itp

Najlepsze jest to jak podają ile to paraolimpijczycy zdobyli medali ;) Na zwykłych igrzyskach rozegrano 306 konkurencji w 28 dyscyplinach, na paraolimpiadzie 528 w 22 dyscyplinach. Nie wszystkie dyscypliny się pokrywają.

W pływaniu: zwykłe igrzyska - 34 konkurencje, paraolimpiada 152
zwykłe
paraolimpiada
@Korba112: Widziałem kilka wywiadów z nią, w życiu bym nie powiedział, że jest niepełnosprawna intelektualnie. Jak już to powinny startować osoby naprawdę upośledzone a nie takie które są statystycznie głupsi.
Przecież to jakieś jaja. Nie potrafi pita wypełnić i ma jechać na paraolimpiadę? I jeszcze za to emeryturę dożywotnią dostanie,


@Korba112: Czuję ból dupy ostro. Zazdrościsz, że Ty też nie umiesz wypełnić pita a nie biegasz z dałnami na olimpiadzie? :P