Wpis z mikrobloga

Ja przepraszam, że może wywołam gównoburzę, ale nie wiem czy wiecie, że na paraolimpiadzie występują zawodnicy z grupy F20 - "niepełnosprawność intelektualna". I o ile podziwiam i niesamowicie szanuję tych co grają w tenisa stołowego ustami, zdejmują protezy nóg przed pływaniem czy #!$%@? płyną bez rąk, to nie mogę pojąć tej kategorii.
Jako przykład podaję cytat z wywiadu z naszą zawodniczką Barbarą Niewiedział (lekkoatletka, biegaczka):

"Zanim zapytam o pani niezwykłe osiągnięcia, rekordy świata, medale olimpijskie, chciałabym prosić o wyjaśnienie, co oznacza kategoria T20, w której pani startuje?

Barbara Niewiedział: To niepełnosprawność intelektualna. Na pewno, chce mnie pani zapytać, jak znalazłam się w tej kategorii. Jako 8-latka straciłam ojca i wraz z rodzeństwem trafiłam do ośrodka szkolno-wychowawczego. Miałam tam problemy z nauką, a do teraz mam problemy, które można określić jako intelektualne. Nie radzę sobie ze sprawami papierkowymi, jest wiele rzeczy, których nie potrafię zrobić"

Przecież to jakieś jaja. Nie potrafi pita wypełnić i ma jechać na paraolimpiadę? I jeszcze za to emeryturę dożywotnią dostanie,

Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.

#logikarozowychpaskow #rio2016 #sport #gownoburza
  • 40
Przecież to jakieś jaja. Nie potrafi pita wypełnić i ma jechać na paraolimpiadę? I jeszcze za to emeryturę dożywotnią dostanie,


@Korba112: T20 to jeden wielki wał jest.
To co prawda daily mail, ale historia prawdziwa.
http://www.dailymail.co.uk/sport/othersports/article-2459172/Spanish-basketball-team-pretended-disabled-win-Paralympic-gold-guilty-fraud.html

I tak generalnie wygląda spora cześć startujących.
Idziesz do szkoły specjalnej, wybierasz najsprawniejszego fizycznie i masz świetnego paraolimpijczyka, wystarczy zeby jakieś zaburzenie miał.
@Korba112: mam w rodzinie wujka, który też ma stwierdzone lekkie upośledzenie umysłowe (w sumie nie wiem o co chodzi, bo zachowuje się normalnie), ale dostaje jakąś tam rentę z tego powodu. Fizycznie jest sprawny w 100%, więc pewnie by się łapał do tej kategorii. No i ona ma pewnie to samo, a to upośledzenie jest w rzeczywistości niezauważalne.
@Korba112: Ale czego się czepiasz? Nie radzi sobie z papierkami, więc postanowiła wystartować w paraolimpiadzie. Jeżeli to nie jest niepełnosprawność intelektualna to co nią jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Korba112: Tak, niech sobie pojedzie na paraolimpiadę. Skoro nie jest w stanie wykonywać normalnej pracy czy tam obowiązków każdego obywatela, niech realizuje się w sporcie. Takim ludziom też należy się szacunek. Nie rozumiem Twojego rozumowania. Co do startowania w paraolimpiadzie ma umiejętność wypełniania urzędowych druczków?

@1984: A jaka tego typu uposledzenie umyslowe stanowi przeszkode, zeby brac udzial w normalnych zawodach, skoro juz musi sie realizowac w sporcie. Wypowiedzi bokserow kiedys slyszales:)?