Wpis z mikrobloga

Niewiarygodne jest to, że nauka na 20 września 2016 roku nie potrafi wyjaśnić jak konkretnie powstało życie na Ziemi, w jaki sposób życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnie piękne i różnorodne, czym jest ludzka świadomość i w jaki sposób działa a jednocześnie wszyscy naukowcy wzbraniają się przed rozważaniem inteligentnego projektu BO NIE I TYLE xD Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów? Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach? Jak to możliwe by natura sama z siebie stworzyła tak cudowne mechanizmy rytuałów godowych różnych zwierząt? To nie ma żadnego sensu bo gdyby życie powstało samo z siebie to zwierzęta nie byłyby tak kolorowe, barwne i nie zachowywałyby się w ten sposób, a jedynie posiadały kolor dostosowany do otoczenia lub nijaki. Ludzki mózg jest potężniejszy niż najlepsze komputery stworzone przez naszą cywilizację, ale nie, oczywiście to o niczym nie świadczy, po prostu ot tak się złożyło, że najbardziej skomplikowany twór we wszechświecie znajduje się w czaszkach ludzi z planety Ziemia xD

Najlepsza jest ta pycha i buta naukowców, którzy szydzą z każdego kto podważa dogmaty a jednocześnie sami nie potrafią niczego udowodnić. Dobre jest to gdy komuś kto podważa teorię ewolucji podsuwają przykład z psami. No super, psy są różnorodne tylko problem jest taki, że nie ewoluowały same z siebie, bo zrobili to ludzie krzyżując ze sobą wilki i tworząc psiaki. Ale nie, to argument za NATURALNĄ ewolucją. xD Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby DNA ewoluowało? Nie. Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby gatunek ewoluował w drugi gatunek? Nie. Zaobserwowano jedynie mechanizmy ewolucyjne polegające na adaptacji stworzeń do danych warunków lub wytwarzaniu pewnych nowych właściwości, ale to wszystko dzieje się w mikroskali i można to podporządkować do kategorii 'mutacja', a nie 'ewolucja'. Gdy patrzę na życie na Ziemi to dla mnie oczywistym jest, że to wszystko zostało w naukowy sposób stworzone i adaptowane do środowiska. Ewolucjoniści podnoszą raban, że 'PATRZ ILE JEST DOWODÓW' i pokazują psy, długą szyję u żyrafy, skamieliny wymarłych gatunków i mutacje w mikroskali, nie potrafiąc pojąć, że życie samo z siebie nie ewoluuje, a jest ewolucją technik stwarzania kolejnych gatunków.
#nauka #biologia #przyroda #ciekawostki #oswiadczenie #fizyka #zwierzeta #liganauki
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wasz problem polega na tym, że jesteście doktrynerami i nie potraficie zaakceptować naukowej, racjonalnej teorii inteligentnego projektu zgodnie z którą życie na Ziemi stworzyły inteligentne istoty pozaziemskie za pomocą inżynierii genetycznej - od mikroorganizmów, przez bardziej skomplikowane zwierzęta które adaptowali do środowiska, aż po człowieka. W tej teorii nie ma elementów boskości, mistycyzmu czy elementów nadprzyrodzonych a największy guru ewolucjonizmu Richard Dawkins mówi, że jest ona bardzo prawdopodobna. Taka teoria wyjaśnia złożoność
  • Odpowiedz
@smyl: Pamiętaj, że Dawkins powiedział też o tym, że znajdziesz 'signature' kosmitów badając nasze molekuły, DNA itd. Jemu nie chodziło o teorię panspermii. Obejrzyj cały wywiad w którym o tym opowiada. To co opisujesz z wszechświatem jest znacznie mniej prawdopodobne od tego co napisałem powyżej, ale rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu bawi mnie podejście pt. '100% teoria ewolucji, każda inna, nawet naukowa, teoria/hipoteza to stek bzdur'.
  • Odpowiedz
@neib1: @pitersi: I to jest właśnie wasz poziom - nawet się nie odniesiecie merytorycznie do tego co piszę tylko kwitujecie z uśmieszkiem bez czytania. Zacietrzewienie większe niż wśród kreacjonistów religijnych.
  • Odpowiedz
It could be that at some earlier time, somewhere in the universe, a civilization evolved, probably by some kind of Darwinian means, probably to a very high level of technology, and designed a form of life that they seeded onto perhaps this planet. Now that is a possibility, and an intriguing possibility. And I suppose it’s possible that you might find evidence for that if you look at the details of biochemistry,
  • Odpowiedz
@Sztenberger: Plusowałam, bo dziwi mnie, że użyłeś w jednym zdaniu słów "piękne upierzenie ptaków" i "rytuały godowe" i nie przyszło Ci do głowy, jak te dwie rzeczy odnoszą się do ewolucji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przemyśl to sobie i więcej mnie nie wołaj do wątków, w których się nie udzielam.
  • Odpowiedz
@Sztenberger: jasne - wszystko można wytłumaczyć "Bogiem", albo "kosmitami" - których nikt nie wykrył bo są tak doskonali, że potrafią sie ukryć. Metoda naukowa jednak polega na tym, że szukamy rozwiązań na które są bezpośrednie dowody. Na ewolucję i spontaniczne powstanie życia - są (wielokrotnie tutaj wskazane). Wiemy jakie mechanizmy je spowodowały i potrafimy to odtworzyć "w laboratorium". Kosmitów ani Boga nikt nie zaobserwował. Tyle w temacie.

Tak, możesz nawet
  • Odpowiedz
@Sztenberger: 2/10, bo jednak odpiszę - musisz zrozumieć jedno, teoria ewolucji, mimo pewnych braków (tj. nie potrafi wyjaśnić WSZYSTKIEGO od początku życia do dziś, choć ostatnio czytałem ciekawy opis tego jak z warunki środowiskowe mógł spowodować przejście z materii nieożywionej w ożywioną) jest bardzo pełna, spójna, posiada wiele dowodów a kolejne, które naukowcy odkrywają, pasują do niej. No i nie znaleziono żadnego dowodu który by ją falsyfikował (no w końcu
  • Odpowiedz
Pytanie jakie powinieneś sobie zadać jest następujące - dlaczego z góry odrzucasz teorię inteligentnego projektu przypisując jej działania boskie? Przecież nawet Richard Dawkins, którego z pewnością szanujesz, przyznał, że ta teoria jest bardzo prawdopodobna.


@Sztenberger: Trollujesz czy świadomie łżesz?
  • Odpowiedz
Wasz problem polega na tym, że jesteście doktrynerami i nie potraficie zaakceptować naukowej, racjonalnej teorii inteligentnego projektu zgodnie z którą życie na Ziemi stworzyły inteligentne istoty pozaziemskie za pomocą inżynierii genetycznej - od mikroorganizmów, przez bardziej skomplikowane zwierzęta które adaptowali do środowiska, aż po człowieka.


@Sztenberger: O nie, nie obrażaj mnie. Moja wizja świata uzależniona jest od obecnego najbardziej prawdopodobnego stanu rzeczy - zgodnie z tym co napisałem na koniec,
  • Odpowiedz
A wasza reakcja jest taka 'stek bzdur xD, co za idiotyzm xD zobacz tutaj masz dowody na ewolucję religijny fanatyku'. Czy to jest normalne podejście do hipotezy, która jest w 100% naukowa?


@Sztenberger: Ah, i jeszcze: po pierwsze uogólniasz wszystkich odpisujących a gdy ktoś prosto tłumaczy ci, że twoje zdanie jest błędne to po prostu to pomijasz. Po drugie nie zarzucaj komuś, że odpowiada w nierzeczowy sposób gdy twoim argumentem
  • Odpowiedz