Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Miej marzenie o pomaganiu ludziom i zostaniu lekarzem
2. Ucz się w gimnazjum żeby dostać się do wymarzonego liceum
3. Ucz się w liceum, żeby dostać się na medycynę
4. Korepetycje i kursy maturalne w 3 klasie
5. Dostań się na medycynę
6. 6 lat ciężkiej nauki, od 3. do 6. roku większość zajęć to zajęcia praktyczne w szpitalu, dodatkowo miesiąc bezpłatnych praktyk w każde wakacje
7. Skończ studia, uzyskaj tytuł Lekarza
8. Obowiązkowy roczny staż podyplomowy - 2007 złotych brutto ustalone odgórnie
9. Nowa płaca minimalna od 2017 roku - 2000 złotych brutto
10. Dat face, gdy poświęciłeś ~10 lat swojego życia, żeby zarabiać przez rok 7 złotych brutto więcej od minimalnej krajowej xD

Wrzucam przez anonimowemirkowyznania, bo zaraz się zlecą wyzywający od konowałów, łapówkarzy i ile to lekarze nie zarabiają za spanie czy 20 tysięcy miesięcznie za pisanie tego samego antybiotyku w kółko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak kogoś to interesuje to po stażu lekarz rezydent zarabia przez pierwsze dwa lata 3170 brutto, a przez kolejne cztery 3458 brutto na etacie w szpitalu.
#dobrazmiana #niewartobylo #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 107
polscy lekarze często uważają, że nie warto tego sprawdzać, nie chce się, "a #!$%@?ć"


@AnonimoweMirkoWyznania: raczej chodzi o to że NFZ nie daje hajsu na wiele badań i ma pogmatwane procedury i limity. jak za dużo badań pozlecasz to dostaniesz #!$%@? od szefa i jeszcze być może po kieszeni, że będziesz musiał zwrócić za zlecone przez ciebie badanie którego NFZ nie pokrył, w pakiecie. serio myślisz że lekarze wolą diagnozować wróżąc
@AnonimoweMirkoWyznania: no #!$%@?, z głodu umierają.

Nie rozumiem tej empatii w stosunku do ich zarobków. Powiedzmy sobie szczerze że duża część z nich to pretensjonalne patałachy, które poszły na studia bo myślały że dorobią się dużych pieniędzy. W wielu lekarzach brak jakichś idei, swoich pacjentów dymają na lekach przepisywanych z korzyścią dla siebie - bo oczywiście trzeba dorobić na pacjentach, przepisując te droższe medykamenty z tytułu przepisania których ma się jakieś
@ILOVEPOLAND moze najpierw cos.przeczytaj znaim sie wypowiesz... czy Ty w ogole wiesz ile kosztuja studia medyczne? Rok kosztuje 28 tys w trybie niestacjonarnym, studia trwaja 5 lat. Gdzie widzisz ten milion bo ja go nie widze. I co roku w wakacje kazdy student odbywa miesiac praktyk w szpitalu chyba nie musze dodawac ze one sa bezplatne ale ok wtedy sie uczy zawodu.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Bo jak piekarz zarabia beznadziejnie to dostaniesz #!$%@? upieczone bułki, a lekarz opłacany beznadziejnie, #!$%@? Cię wyleczy


No chyba nie. Skoro lekarz #!$%@? leczy, to znaczy, że jest #!$%@? lekarzem.
Ja zarabiam 8 zł na rękę i mam umowę zlecenie. Czy z tego powodu powinnam wsypywać ludziom do kawy środki przeczyszczające, źle ich traktować, pluć do jedzenia? Chyba coś z Twoim myśleniem jest nie tak.
@brylant_brylant: Dokładnie. Sam mam znajomych lekarzy i w rodzinie (takich trochę skromnych Judymów) i jak słucham o wałkach z używaniem państwowego sprzętu do prywatnego zarobkowania albo stawkach za weekendowe dyżury na wsiach to jestem w szoku. Wszystko w poczuciu totalnej bezkarności.

a lekarz opłacany beznadziejnie, #!$%@? Cię wyleczy


@AnonimoweMirkoWyznania:

Problem jest w tym, że niezależnie od wynagrodzenia lekarze mają pacjentów absolutnie w dupie. Nie ma żadnej odpowiedzialności za działanie
@AnonimoweMirkoWyznania: Podwyżki powinny dostać przede wszystkim pielęgniarki. Lekarz może i ma "ciężko" (czytaj tak jak 75% społeczeństwa) przez pierwsze kilka lat pracy. Czy to dobrze, czy źle? W każdej robocie trzeba się i tak nauczyć wszystkiego w praktyce. To jest wasz czas nauki w dalszym ciągu a nie pełnoprawne życie zawodowe! Jesteście zobligowani do tego, wiecie o zarobkach na początku długo przed wybraniem kierunku a potem ból dolnej części pleców. Mam
@AnonimoweMirkoWyznania: W anglii też płace dupy nie urywają dla lekarzy, tzn młodych lekarzy . To chyba jest tak wszedzie że musicie poczekać na swój czas ;) plus jest taki że możesz grać boednego, młodego lekarza na imprezach i migać się od stawiania ;)