Wpis z mikrobloga

#programisci #programowanie #it #praca

Zdaję sobie sprawę, że pewnie połowa obserwujących tag #programowanie będzie miała #buldupy o używanie go do tego pytania, ale chcę trafić tym postem w konkretny target.

Otóż dostałem się na praktyki wakacyjne (nie powiem gdzie bo nie chcę skończyć jak Luxik) i mam pytanie odnośnie ubierania się. Zdaję sobie sprawę, że w dużych korporacjach obowiązuje tzw dress code, i tu pojawia się moje pytanie, czy w tym samym stopniu dotyczy on szeregowych programistów co menedżerów/ludzi z HRu z którymi miałem dotychczas spotkałem lub widziałem.

Pytanie o tyle dla mnie ważne, że nie mam typowo "biurowych" koszul. Dopiero zaczynam swoją przygodę z jakąkolwiek pracą i zdaję sobie sprawę że prędzej czy później będę musiał w to zainwestować, ale budżet studencki jest ograniczony :|
  • 12
@Konalio: Idziesz na praktyki więc zapewne masz przydzielonego jakiegoś opiekuna, a na pewno masz osobę przełożoną/rekrutera. Skoro idziesz do IT to za pewne potrafią tam obsługiwać pocztę e-mail. Jeśli nie wiesz jak się ubrać, skrobnij krótką wiadomość z zapytaniem o sposób ubierania/dress code.

Zwykle w działach IT nie ma przydzielonego sposobu ubierania się, chyba że pracujesz na wdrożeniach, z klientem.
@Konalio: w korporacjach zazwyczaj zakazane są krótkie spodenki i koszulki bez rękawów, reszta to raczej pełna dowolność, chociaż dres nie jest też raczej mile widziany ;) Z drugiej strony niektóre firmy, np. ubezpieczeniowe, banki wymagają od wszystkich, nawet szeregowych programistów koszuli i spodni na kant, ale to chyba raczej rzadkość.
@KrzaQ2: Dzięki wielkie :)

W sumie jeden z moich ćwiczeniowców przychodzi na zajęcia w klapkach, a jak zaczęły się upały to zdejmował klapki i chodził boso po sali, więc nic nie powinno mnie dziwić :P