Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
@KochanekAdmina: Nie dziwie sie, ze dostajesz zawsze minusy, bo jak w kazdym temacie tak pierdzielisz glupoty to nie dziwota :)
W korpo nie byles chyba nigdy - tam kadry zarzadzajacej jest bardzo ale to bardzo duzo.
Dwa - pominales temat marketingowcow ktorych jest ogromne zapotrzebowanie.
Trzy - manager z doswiadczeniem a absolwent po zarzadzaniu to dwie rozne rzeczy.
Gdzie odeszli do lamusa managerzy? Nie absolwenci.
@zastawka_mitralna:

Lekarz here, też się czuję oszukana, zarabiam 1800-1900 zł netto, od grudnia jak zacznę rezydenturę będę zarabiać 2200 zł netto za ratowanie ludzkiego życia, aha i nie mówcie że mogę napierdzielać milion dyżurów i być bogata


Zauważ jednak, że po latach takiej wegetacji i przy ciągłym polepszaniu umiejętności oraz wiedzy będziesz kiedyś zarabiać krocie. Oczywiście nie masz 100% gwarancji na sukces, ale szanse na wybicie się masz jak każdy lekarz,
@AnonimoweMirkoWyznania: Taki rynek teraz jest zapotrzebowanie na programistow. Poprzeczka nie jest wysoko zawieszona wystarczy rok nauki, zadnych certyfikatow i znajdziesz cos.

Rozumiem twoj zal ze masz studia i powinny byc lepsze warunki wejsciowe dla ciebie niz dla kogos bez, ale niestety nie ma tej podazy na twoj kierunek. Pomysl sobie gdyby twoj kumpel mial studia IT i takie doswiadczenie jak ty tez by lepiej zarabial od ciebie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież już 6 lat temu zanim zacząłeś studia było wiadomo, że programiści zarabiają dużo, a dla budowlańców nie wiadomo czy będzie robota, bo dużo w tym kierunku się wykształciło w przeszłości, a ilość pracy jest ograniczona. Bo to nie jest tak, że im więcej budowlańców tym więcej dla nich roboty, a tak jest w przypadku programistów.
@AnonimoweMirkoWyznania: uuu, kolejny ktory sie na słuchał mitów o 15k.
I zeby nie było, spokojnie kolega może te 7k robic po 3 latach, ale zwyczajnie ma szczeście albo jest zajebisty. Obok niego siedzi 49 takich co maja 3k i wiekszy staż i sa zadowoleni, ze taki hajs.
A i pamiętaj, ze to jedyna chyba branża gdzie wszyscy podają zarobki tak z 50% większe bo pompują sobie wirtualnego penisa...
@AnonimoweMirkoWyznania: 2300 netto jak zaraz po studiach to i tak lepiej niż lekarze i prawnicy. Przecież ty bez uprawnień nie możesz się nawet pod niczym podpisać, wziąć odpowiedzialności za swoją robotę - musi to zrobić kto inny. Co ty #!$%@? opie żeś myślał, że od razu dadzą ci za papierek czwórkę na czysto? Do wysokiej pensji się dochodzi praktyką a nie dostaje z dupy.
@masacrada @AtoMan @panczekolady @tosyu:
Witamy w życiu ( ͡° ʖ̯ ͡°) 2300 zł dla inżyniera który umie CADa i klepać tabelki w excelu to rozsądną stawka. Po studiach nie ma się zielonego pojęcia o budowie i można jedynie marzyć by mieć wiedzę i doświadczenie brygadzisty z dziesięcioletnim stażem. Niekiedy kierownicy z uprawnieniami w prywatnych firmach dostają 4 netto. 2,5 netto zarabiają lekarze po studiach, które są po