Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
OP: @Nicarim: Może się niejasno wyraziłem, ale chodziło mi o to, że te 7000 to dla budowlańca utopia nawet z takim samym doświadczeniem. Nie znam nikogo po budownictwie co takie pieniądze wyciąga, szczególnie tak szybko.

@altive00: w sumie pół roku (2 wakacyjne staże po 3 miesiące po III i IV roku).

@nihil_novi: @HetmanPolnyKoronny: 5 lat temu naprawdę trudno było się dostać na budownictwo. Wiedzialem że nie jest
BKzTP: >jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów
#!$%@? Hipolicie. 3400 na rękę na umowę o pracę w pierwszej robocie po mgr, mechanika i budowa maszyn. Pozdrawiam.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Zkropkao_Na

@AnonimoweMirkoWyznania: Studia dla pracodawcy to takie dopełnienie jakby całości, a całość tworzy to co umiesz zrobić. Musisz być w czymś dobry, programowanie, wykończeniówka, projektowanie kuchni, #!$%@? wie. Jak masz fach to płacą. Nie masz fachu, tylko wiedzę to co z tym niby zrobisz ? Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że łatwiej Ci będzie awansować.
5 lat temu naprawdę trudno było się dostać na budownictwo. Wiedzialem że nie jest różowo, ale też nie spodziewałem się takiej lipy :/


@AnonimoweMirkoWyznania: nie mówię o dostaniu się na studia tylko o zarobkach już po nich. Nie ty pierwszy i pewnie nie ostatni jesteś zdziwiony, że studia ciężkie, a uczelnia dobra i oceny nie najgorsze, a potem walczysz o 2k na rękę i to nie tylko na tym kierunku. Rozumiem
urwa studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.


@AnonimoweMirkoWyznania: Chłopie, ciesz się na to 2300. Jak ja zaczynałem(też po budownictwie) miałem mniej. Idź do roboty, wykaż się, że coś potrafisz i leć po podwyżkę.
Nie po to tyle czasu poświęciłem na to wszystko, żeby teraz się przekwalifikowywać na informatyka.


@AnonimoweMirkoWyznania: I tu właśnie, cumplu, tkwi Twój problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coolstory - kilka lat temu zamknięto w Finlandii w Oulu zakłady Nokii i zwolniono kilka setek pracowników. W sporej ilości byli to ludzie którzy mieli już ok 30-50 lat i ileś lat doświadczenia w zawodzie. Wtedy było dość ciężko znaleźć
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja na studiach wpompowałem mnóstwo godzin w absurdalne umiejętności o zerowej wartości rynkowej na przedmiotach utrzymywanych w programie tylko po to, żeby jakiś prof/dr miał etat. Też w porę rzuciłem to gówno i zająłem się grafiką. Zdobycie nowych umiejętności zajęło mi lata ciężkiej pracy - ale tym razem ja decydowałem jak się ukierunkuję. Można mnie porównać do Twojego kolegi, ale zapewniam Cię, że nic mi nie przyszło samo.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale takich historii jest na pęczki. Ja mam teraz 18 lat, chodziłem do technikum mechatronicznego. Chodziłem - dobre słowo. Rzuciłem ten #!$%@?łek w kwietniu i szczerze mówiąc... nie żałuję. Robię to co lubię, mam swoich programistów i aktualnie pracuję dla dużego korpo w Emiratach Arabskich jako architekt oprogramowania, programista i teamleader w jednym. Na zarobki nie narzekam, a o papiery też nikt nie pytał :)
@KochanekAdmina: imo to prędko nie nastąpi. Potrafimy nauczyć komputer grać w szachy, go czy jeopardy, ale twórcze myślenie się jeszcze nie udało. Niemniej jednak, jeśli juƶ tak się stanie to pewnie będę pierwszy w kolejce do pośredniaka.

Ale prędzej w pełni zautomatyzujemy rolnictwo i budowlankę niƶ programowanie. Imo.