Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: budowlanka i pokrewne to dosyć niewdzięczne kierunki. Prace znajdziesz zawsze, ale zarobki na początku to jest jakiś dramat. Ja jeszcze studiuję, ale jako inżynier zarabiam podobnie ile Tobie zaoferowali tylko, że na umowę
  • Odpowiedz
skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy.

vs.

, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto.


@AnonimoweMirkoWyznania:

ale logike to ty szanuj.
  • Odpowiedz
Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy.

Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie.


@AnonimoweMirkoWyznania: 5 lat temu też nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: haha kolejny oszukany. Myślę, że starsi są za to wszystko odpowiedzialni. Przez 20lat życia ciągle ci powtarzają "ucz się ucz bo będziesz rowy kopał" itp. a prawda jest taka, że koledzy co wagarowali, nie skończyli żadnych studiów dziś lepiej mają niż ja. Ja mam oczywiście wykształcenie i stałą pracę ale to oni kombinują, napiją się z kim trzeba wódki, jakieś interesy wymyślą i już zarobione mają.

Serio zamiast tracić czas
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To wziąłeś sobie świetną grupę reprezentacyjną na takie żale. Tutaj 3/4 ludzi to informatycy, pseudo informatycy lub "wannabe" informatycy, nikt Cię nie pożałuje xD
Masz jednak dużo racji. Informatyka strasznie przeżarła rynek. To jest kur*a skandal ile zarabiają młodzi lekarze, czy tak jak OP, budowlańcy po dobrych studiach.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wiesz mirku, ja też szkołę skończyłem na miernych ocenach i wszyscy twierdzili, że jestem leń i gówno zrobię. Na studia nie poszedłem. Ale od podstawówki cisnąłem kod, najpierw gówno stronki dla beki, później jakiś drobny hajs na robieniu stronek dla jakiś klanów w grach, tu się coś pokodziło, tam się coś pokodziło i w technikum miało się już dość wiedzy żeby dokształcać ułomnych nauczycieli w tym temacie. Robił to co
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: szkoda tylko, że nie pomyślisz o tym, że jak po dwóch latach zrobisz uprawnienia to górna granica zarobków dla Ciebie nie istnieje - student po budo jest potrzebny tylko do robienia rysunków, bo bez uprawnień do niczego się nie nadajesz
  • Odpowiedz