Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
stopZarzutkomNaAnonimowych: > Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno

Po czym wywnioskowałeś że kolega pracował mniej na to żeby zostać programistą? Uwierz mi, że na pewno za ładne oczy tych 7 kafli nie dostaje.

Jeżeli ten cały wpis to nie zarzutka to jesteś całkowicie #!$%@?. Aż bije od ciebie pogardą

"HURRR DURRR KOLEŚ PRZEJECHAŁ LICEUM NA DWÓJACH,
POWTARZAM, DWÓJACH,
STUDIÓW NIE SKOŃCZYŁ, NIE TO
justsayin: Tylko programowanie xD

Mogę wiedzieć co takiego trudnego i elitarnego (w mniemaniu studentów i absolwentów) jest w budownictwie?

Polecę OP'em:
- wykonawstwo? Za co chcesz dostawać duże pieniądze? Przecież to tylko pilnowanie robotników, dostaw betonu/materiału, coś tam raz na jakiś czas pomierzę, uzupełnię sprawozdawczość
- projektowanie? AutoCad + Robot a na koniec dnia po tych mega ciężkich studiach z Twoją obecną wiedzą dalej nie możesz się podpisać pod projektem xD
Masz jednak dużo racji. Informatyka strasznie przeżarła rynek. To jest kur*a skandal ile zarabiają młodzi lekarze, czy tak jak OP, budowlańcy po dobrych studiach.


@MatiBicek: Przeżarła bo jest online, programy powstające tutaj zaspokajają potrzeby zachodnie, za które płaci się w EUR i USD to i stawki mogły pójść w górę.
Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno.


@AnonimoweMirkoWyznania: nauka programowania to nie jeden dzień… Dwa - #!$%@?łeś bo przespałeś moment, w którym powinieneś ogarnąć, że nauka na 5 nie ma ekonomicznie najmniejszego sensu ;)

Generalnie - najwidoczniej ten kolega zauważył w liceum, że 5 z polskiego gówno mu da, więc ten czas poświęcił na co innego - i jest teraz gdzie jest. Ty za
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja #!$%@?. Wczoraj się urodziłeś. Internet podłączyli dopiero po dyplomie? Dlaczego nie robiłeś rozpoznania rynku i płac wcześniej?
Jeśli dla Ciebie liczą się tylko $$ i uważasz, że programowanie jest łatwe to zrób jak kumpel.
Poza tym budownictwo. Serio nie miałeś od starszych kolegów żadnego info? Tu najpierw zanim zdobędziesz uprawnienia to murzynujesz za stawkę kasy z Tesco, żeby po paru latach zdobyć uprawnienia i potem już golisz hajsy, jak
@AnonimoweMirkoWyznania: o Panie, ja mam niby 2 niby fakultety i po pół roku od końca studiów wiedziałem że #!$%@?łem na całej linii idąc na Zarządzanie, fartem skończyłem też cudofne ajTI więc robotę po obronie ogarnąłem w 2tyg. Całe 10zł/h na słuchawce w helpdesku, potem już było tylko lepiej. Powoli ale do przodu, może nie mam pensji wykopowej, ale na to też przyjdzie czas, na szczęście dzięki kilku bardziej doświadczonym kolegom mam
@AnonimoweMirkoWyznania: to nie wiedziałeś że liczy się skill, a nie to jaką szkołę ukończysz? Nie oczekuj też że bez doświadczenia na start ktoś rzuci ci 4-5k netto. Twój kolega też pewnie zaczynał od 2300 i w trzy lata się dorobił. Spokój, cierpliwość i samodoskonalenie.
@AnonimoweMirkoWyznania:

czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno.

Skąd wiesz, że włożyłeś więcej pracy i czasu w naukę przydatnych w Twoim fachu rzeczy niż ten koleś? Dobrzy -- nawet nie wybitni -- programiści wbijają to zwykle znacznie więcej niż setki godzin. Raczej tysiące.

Poza tym: czemu sprawdziłeś rynek dopiero PO studiach? Dziś jest internet. 5 lat temu też był.
WalczącyZgłupotą: Ale pieprzysz. Skończyłem inżynierię środowiska - inżynierkę potem poszedłem do korpo do pracy. Właśnie kończę magisterkę na SGH, mam 3 lata doświadczenia i 8k brutto miesięcznie. Zaczynałem od 3500 zł na okresie próbnym. Problem jest w was. Oczekujecie hajsu za nic bo w UK, bo w Niemczech bo ciul gdzie wie więcej płacą. Jak więcej płacą to tam jedźcie, a nie narzekajcie. Aha..zawsze byłem jak ten twój kolega i średnia
Co sie stalo z managerami i marketingowcami? Bo z tego co widze to akurat problemu z praca nie maja i na zarobki nie narzekaja :)


@loczyn: Nie słyszał co się mówie o studentach zarządzania? Poza tym w większości korpo są już odgórne standardy przez co kadra managerska jest minimalna, a Polscy Janusze Biznesu nigdy nie zatrudnią fachowca do zarządzania "BO SAMI WIEDZĄ LEPIEJ".
@loczyn: Nie słyszał co się mówie o studentach zarządzania? Poza tym w większości korpo są już odgórne standardy przez co kadra managerska jest minimalna, a Polscy Janusze Biznesu nigdy nie zatrudnią fachowca do zarządzania "BO SAMI WIEDZĄ LEPIEJ".


@KochanekAdmina: prawdziwa prawda ;D
@panczekolady: @AtoMan: @mepps: @tosyu:

2300 złotych netto na wejście wykształconego człowieka do branży to jest #!$%@?, a nie pieniądze. Tyle zarabiają ludzie bez wykształcenia na kasie w Lidlu w dużym mieście po dwóch latach.

Nie da się z takiej kwoty nic odłożyć, może z 5 stów miesięcznie w dobrym miesiącu.

Jak tak żyć? Ci którzy cały czas krytykują roszczeniową postawę młodych ludzi nie biorą pod uwagę tego jak