Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Życie jest cholernie niesprawiedliwe. Skończyłem kierunek techniczny (budownictwo) na jednej z lepszych uczelni. Przecież w tym kraju nie ma żadnego sensownego przemysłu, to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie. Po 5 latach zarwanych nocy, robienia mnóstwa projektów i sprawozdań... #!$%@?, na miliard wysłanych CV odpowiedziały dwie firmy. Jedna zaproponowała mi pracę na razie na śmieciówce za zawrotne... 2300 zł netto :/ dzień świra w realu.

Spotkałem ostatnio kumpla z liceum. Leń i leser, ale go lubiłem. Przyznaje że trochę patrzyłem na niego z góry, bo był takim olewaczem wszystkiego, wszystko na farcie, a średnio takie podejście do życia szanuję. Liceum skończył z dwójami i trójami. Jakieś tam zacięcie do komputerów miał, to poszedł na studia informatyczne, ale rzucił po 2 roku, bo zaczął pracę #programowanie i nie miał czasu. Z ciekawości zapytałem jak tam leci i ile zarabia. Trochę się skrzywił i chyba zawstydził, ale dopytałem i mi #!$%@? powiedział. No nie wierzę, po niecałych 3 latach pracy wyciąga ponad 7 tysięcy złotych na czysto. Bez #!$%@? studiów, tylko z #!$%@?ą umiejętnością programowania. #!$%@?, ten sam wiek, to samo miasto. #!$%@? jasny mnie trafił.

Zanim mnie zlinczujecie - nie, nie jestem zazdrosny. Fajnie że mu się układa, ale #!$%@? czuję się po prostu oszukany. Włożyłem w swoją edukację znacznie więcej pracy i energii a mam z tego gówno. Tak po prostu chciałem się anonimowo wyżalić jak bardzo sytuacja jest #!$%@? w tym kraju jeżeli chodzi o młodych inżynierów. Teraz tyle się mówi jakie to studia humanistyczne #!$%@? i że tylko #polibuda. A gówno, jak ktoś nie jest po informatyce czy czymś podobnym to mimo ukończonej polibudy czeka go #!$%@? gruzu na obiad.

#zalesie #pracbaza #studbaza #boldupy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 206
@AnonimoweMirkoWyznania: ej weź nie #!$%@? XD na serio, ja na starcie zarabiałem 1.3k netto na ręke (programista), sporo lat i pracy mineło nim doszedłem finansowo gdzie jestem, stary, jesteś świeżynka, czysta karta, nie masz nic do zaoferowania poza ukończeniem jakiejś szkoły, 2.3k na ręke na start dla totalnie świeżego człowieka to mało?!

Ja pierdziele, a potem jęczą że gównoburza bo roszczeniowi
rozumCzlowieka: Ale o co tobie sie czlowieku rozchodzi? Programiści z reguły też zaczynają od stawek z przedziału 2-3k, nikt nikomu nie daje 7k na dzień dobry, z jakiej ty sie choinki urwałeś xD. Kolega ma 3-letni skill to zarabia, ty masz zerowy skill to nie zarabiasz, proste.

Swoją drogą, 7k po niecałych 3 latach na łapę to bardzo dobry wynik. Strzelam że koleś albo jest cholernie dobry (więc nie taki leń
@AnonimoweMirkoWyznania: Życie to niesprawiedliwa #!$%@? i radzę to zapamiętać, jeden będzie tyrał w swoim biznesie od świtu do nocy i #!$%@? zarobi a inny będzie miał farta i za chwilę będzie trzepał kasę minimalnym wysiłkiem.

PS. Znam kolesia zwykły człowiek po liceum który robił w firmie jako serwisant, właściciel ma floty jak lodu i już mu się nie chce bo lata swoje ma, dzieci chyba lepsze lody kręcą i właściwie zostawił
CiężkaPraca: Powiem Ci tak. Mój ojciec też nieźle zapieprzał w sektorze budowlanym, bez wykształcenia wyższego. Na początku nie było kolorowo, ale był na tyle ogarnięty w tych tematach, że założył swoją firmę i zysk jest ogromny. Ciężka praca i tyle. Tamten typek też musiał #!$%@?ć kod, żeby dojść do takiej wypłaty.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Zkropkao_Na