Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40 litrów słodkiego eliksiru prędkości płacisz 70 zł. Nie montowanie instalacji LPG w samochodzie to jakiś absurd, nie rozumiem dlaczego na drogach są jeszcze samochody na benzynę. Płacisz 3000zł za dobrą instalację i w 10 lat oszczędzasz dziesięć razy tyle. Taniej to już chyba tylko komunikacją miejską, o ile macie bilety ulgowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #auto #januszebiznesu #cebuladeals
mirekmirkowski - To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40...

źródło: comment_5yiIX2sZ98urecGZT42tF2dwUjZSH6ml.jpg

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kapuczinho: śmierdzi? Może w zepsutej instalacji, co i tak jest rzadsze niż niesprawne wtryski w tdi/tdci itp. Normalnie spaliny z LPG bez katalizatora spełniają te same normy, co Pb z katalizatorem.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Haha ale w sumie on ma rację. Jeśli mało jeździ to nie opłaca się tego montować, bo po 3 latach, kiedy akurat instalacja się zwróci to on już sprzeda auto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No tak może mało jeździ bo drogo jeździ. Z LPG pewnie by tak nie iszczedzal. Spoko jest za 25 zł wyrwać się w góry w week nawet od 10 do 18
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Nie masz racji;) W każdym garażu podziemnym masz zakaz wjazdu samochodem zasilanym LPG (sam mam:)) LPG jest cięższe od powietrza, więc gaz gromadzi się w najniżej położonym miejscach, w studzienkach kanalizacyjnych, zagłębieniach terenu itd
Jestem strażakiem i przy każdej kolizji czy wypadku zakręcamy zawór na butli w aucie właśnie ze względu na to zagrożenie. LPG nie wymiesza się z powietrzem w budynku by stężenie było poniżej dolnej granicy wybuchowości.
  • Odpowiedz
@Ra_V: Niedawno widziałem gdzieś ogłoszenie na porobioną Octavie 1,8T z 2003r, 4x4
Sprzedający pisał że ma 350KM a z zewnątrz wygląda jak normalna Skoda
Kopanie d--y takimi sleeperami to musi być przyjemność:)
  • Odpowiedz
Poza rzeczami wymienionymi wyżej nie miałem problemów z żadnymi wypalonymi gniazdami zaworowymi i innymi pierdołami, które głoszą ludzie, którzy przeważnie nie maja auta z LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nie_chcem_ale_muszem: A ja miałem pecha i w ciągu 70 000 km na gazie padły mi dwie cewki (500 zł od sztuki) i do tego podparły się zawory(jak się potem okazało, dysze od lpg zaczęły lać, za wymianę
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: Tak w ogóle gaz LPG jest nawet czystszym paliwem niż benzyna a co dopiero diesel wydzielający miliard cząstek stałych. Nie dość że najtaniej się jeździ to jeszcze nie truje dookoła. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: śmierdzi, nie wjedziesz do podziemnego parkingu, wozisz jakieś wielkie g---o w bagażniku, co 300km musisz tankować i nie pojedziesz sobie np. do Szwecji albo Norwegii, bo tam prawie nie ma stacji LPG, w Finlandii nie ma ich w ogóle, a w Hiszpanii tyle co kot napłakał. Po cholere mi auto, którym nie mogę swobodnie podróżować po Europie.
  • Odpowiedz
ktora da sie bezpiecznie zagazowac


@JUSTd0IT: wszystko się da.

Fakt, różne rodzaje silników wymagają instalacji różnych generacji (koszt), ale ludzie często mają złe pojęcie o sprawie - szukanie jakichś mitycznych aut, które "tolerują gaz", podczas gdy problem z "tolerowaniem gazu" polega na tym, że 90% GAZOWNIKÓW TO JANUSZE-PARTACZE, KTÓRYM POWINNO SIĘ UCINAĆ ŁAPSKA.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz