Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40 litrów słodkiego eliksiru prędkości płacisz 70 zł. Nie montowanie instalacji LPG w samochodzie to jakiś absurd, nie rozumiem dlaczego na drogach są jeszcze samochody na benzynę. Płacisz 3000zł za dobrą instalację i w 10 lat oszczędzasz dziesięć razy tyle. Taniej to już chyba tylko komunikacją miejską, o ile macie bilety ulgowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #auto #januszebiznesu #cebuladeals
mirekmirkowski - To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40...

źródło: comment_5yiIX2sZ98urecGZT42tF2dwUjZSH6ml.jpg

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40 litrów słodkiego eliksiru prędkości płacisz 70 zł. Nie montowanie instalacji LPG w samochodzie to jakiś absurd, nie rozumiem dlaczego na drogach są jeszcze samochody na benzynę.


@mirekmirkowski: nie wiem, może teraz jest lepiej (pewnie jest) - "za moich czasów" to były cały czas problemy typu nagle traci moc, nie chce odpalić, coś nie przełączyło się na gaz i zeżarło
  • Odpowiedz
@packu: 1. Przełączasz na benzyne i masz wszystko w dupie.
2. I tak będzie taniej :)

@latajacy_pomidor: ekstra, i co? Ile robisz km ? 100 miesięcznie ?

@enron: Pamiętam te czasy, ale one się skończyły :) Ale takie v6 albo v8 miałoby ładniejszego kopa za te same, bądź mniejsze koszta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie rozumiem nagonki na lpg. Osobiście gdybym miał nawet 6.3 amg
  • Odpowiedz
@lSandwichl: Wybuch butli podczas pożaru owszem jest bardzo mało prawdopodobny dzięki zaworom, które upuszczają gaz z butli, kiedy się ona nagrzewa (zwiększa się ciśnienie). W tym temacie był poruszany wątek zakazu wjazdu do garażów podziemnych i rozszczelnienia instalacji gazowej - wtedy wybuch jest możliwy ;)
  • Odpowiedz
Ja jeżdże autem benzynowym bez gazu.. Montaż gazu mi się nie opłaca bo poza tym, ze raz w roku zrobię trasę 1,5k km, to robię krótkie odcinki, gdzie w zasadzie poza latem, większość trasy pokonywał bym i tak na benzynie, bo zanim się nagrzeje silnik do stopnia przełączenia na gaz to jestem prawie w domu.Kiedyś liczyłem to przy gazie oszczędzał bym 40zł miesięcznie.. Wyzerowanie kosztu instalacji nastąpiłoby w moim przypadku po 48
  • Odpowiedz
@maxoxo: Rozszczelnienie jest bardzo bardzo mało prawdopodobne, nawet w przypadku kolizji butla na ogół pozostaje nietknięta a auto jest do kasacji. Nawet jeżeli gaz bardzo gwałtownie ulegnie rozszczelnieniu to i tak na tyle szybko się rozrzedza że nie stanowi zagrożenia (jeżeli w pobliżu niema źródła ognia). Można doszukać się w necie filmików z Rosji czy Indii gdzie faktycznie kierowca wsiada do auta odpala fajkę i wylatują mu szyby ale nie wiem
  • Odpowiedz
  • 0
@lSandwichl owszem jest bardzo mało prawdopodobne tak samo jak rozszczelnienie układu paliwowego w dieselu czy benzynie jednak czasami w starych trupach się zdarza. Co do butli to prawda, jeżdżę do wypadków dość często i jeszcze się nie spotkałem żeby było coś z nią nie tak :)
  • Odpowiedz
@lSandwichl: Moja średnia z ostatnich 16 miesięcy to 751km miesięcznie. czy ja wiem czy tak mało.. Moje auto długo łapie temperaturę.. w zimie dopiero po 10km jazdy w lecie po 2, na wiosnę jesień po około 4-6km. Do pracy mam 8km.
Termostat sprawny.. Ten typ tak ma po prostu.

Także mówię, zimą w ogóle by auto nie pali gazu tylko benzynę, a ta nabija koszty, zwłaszcza, że zimą moje auto pali
  • Odpowiedz
@r5678: Śmigam Puntem z 2003 roku (w rodzinie od nowości i zagazowane, ja jako studenciak teraz nim na uczelnię latam ~17*2 km dziennie), moje auto nagrzewa się dokładnie tak samo z tym że latem gaz przełącza się po ~250 metrach jak wyjadę z mojej bocznej ulicy na główną i obroty skoczą powyżej 2000. Zupełnie mu to nie szkodzi, zimą tak jak mówisz - trzeba go trochę dogrzać. Dystans robimy więc podobny
  • Odpowiedz
Przy a4 średnia cena gazu to 2zl. Jak cisne 160 to 14-15 weźmie. Mamy 3 dychy.

#

Diesel spali 6-7 i te same pieniądze tylko nie trzeba tankować jak debil co 300km i mamy 2.5k obrotów a nie 4


@MercedesBenizPolska: ciekawe, bo benzyna która przy 160 weźmie Ci 15 litrów gazu ani nie będzie mieć 4k rpm tylko 3k i objedzie takiego diesla który pali te 6l na wstecznym bo będzie
  • Odpowiedz