Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40 litrów słodkiego eliksiru prędkości płacisz 70 zł. Nie montowanie instalacji LPG w samochodzie to jakiś absurd, nie rozumiem dlaczego na drogach są jeszcze samochody na benzynę. Płacisz 3000zł za dobrą instalację i w 10 lat oszczędzasz dziesięć razy tyle. Taniej to już chyba tylko komunikacją miejską, o ile macie bilety ulgowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #auto #januszebiznesu #cebuladeals
mirekmirkowski - To uczucie kiedy tankujesz świeżo zagazowanym autem do pełna i za 40...

źródło: comment_5yiIX2sZ98urecGZT42tF2dwUjZSH6ml.jpg

Pobierz
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wilier: Jedziesz do Szwecji czy Norwegii wiesz, że nie ma stacji LPG to tankujesz benzynę, więc podróżować po europie można bez problemu. Nie śmierdzi (bo niby czym?).
Reszta to prawda
  • Odpowiedz
@maxoxo:

LPG nie wymiesza się z powietrzem w budynku by stężenie było poniżej dolnej granicy wybuchowości.


Czyli nie jest to niebezpieczne? Masz LPG i parkujesz u siebie?

Szczerze mówiąc ciekawi mnie zdanie strażaka
  • Odpowiedz
Jest niebezpieczne bo gaz będzie powyżej dolnej granicy wybuchowości, więc może wybuchnąć przy dostaniu bodźca energetycznego :) Mam lpg, ale mieszkam w domu jednorodzinnym, więc parkuje w normalnym garażu no i w dodatku serwisuje na bieżąco instalację gazową, gdzie sprawdzają też jej szczelność. Ogólnie nie uważam by jazda samochodem z LPG była bardziej niebezpieczna niż jazda samochodem na benzynę czy ropę. W pracy częściej jeździmy do wycieku paliwa/ropy z przewodów paliwowych niż
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: Zgadzam się, tankuje na full z uśmiechem za ok 55zł i robię 330 km, stare Audi A6 silnik 2.4 V6. 170 KM, jest komfort i jest moc. Na autostradach 160-170km/h bo co się będę przejmował spalaniem, niech se gazu pali ile chce. Jak wcześniej jeździłem Mietkiem w benzynie bez LPG to góra 120 km/h bo stres że wir w baku a benzyna droga. A teraz mnie to p------i. Polecam.
  • Odpowiedz
A i jeszcze nie wiem czy wiecie ale w Polsce jeździ ok 3 mln aut z LPG. ( 3 mln użytkowników chyba nie może się mylić) Ponadto jesteśmy w pierwszej trójce na świcie pod względem zagazowanych aut razem z Koreą Południową i Turcją. Mamy tez kilku dobrych producentów instalacji LPG głownie z Białegostoku które to instalacje nie odbiegają jakościowo od czołówki światowej.
Wielu producentów w Polsce oferuje fabryczny LPG do nowych aut.
  • Odpowiedz
@mirekmirkowski: Ja mialem 407 w benzynie ale nie gazowalem bo bardzo malo jezdzilem. A 407 coupe jest swietne :D Mogles pomyslec o V6 bo to juz robi robote, ale ten 2.2 (ew12j4 czy ew12A?) jest tez spoko. Jak wariator jest ok to przejedziesz milion kilometrow :D
  • Odpowiedz
@Adams_GA Ten znak się olewa. Ale tu nie chodzi o jazdę na gazie. Tu chodzi o to, że instalacja w zaparkowanym aucie może być nieszczelna, a parking nie ma wentylacji do wywiewu gazu LPG który jest ciężki i opada na podłogę.
  • Odpowiedz
@BetonowyDeszcz: tankuję na full za ok 260 zł i robię na tym ok 380 km. Na autostradach 190-200 km/h bo co się będę przejmował spalaniem, w końcu wiedziałem ile pali przed zakupem samochodu, więc mnie to p------i. Niech se pali benzyny ile chce. ;)
  • Odpowiedz
@Hailer: no to rozumiem, ale nieszczelna instalacja w ogóle nie powinna przejść przeglądu. W normalnych warunkach i sprawną instalacją tak to działa jak napisałem.
  • Odpowiedz