Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #paramitetrenuje
Feats of Weakness 2016 | @65-66kg | (2016-06-23 - 2016-06-30)

Postanowiłem zrobić maksy na koniec czerwca i odpuścić ich robienie na jakiś czas. W dzień "trójbojowy" było trochę osób i nie nagrałem lżejszych powtórzeń. Natomiast ohp i przedni całe nagrałem, chętnie posłucham co macie do powiedzenia o mojej technice. Wszystko mocno śrubowałem oprócz martwego, bo mam problem z trzymaniem prostych pleców.

OHP 70 kg - bardziej się na nim skupiam, niż na ławce poziomej. Najukochańsze ćwiczenie obok tylnego.
Front Squat 110 kg - powtórzenie ze 105 było dobre, w 110 trochę poleciałem do przodu, przy 112.5 prawie bym to miał, ale straciłem trochę przytomność.
Back Squat 140 kg - powtórzyłem wcześniejszy maks, byłem tego dnia zadowolony, bo ostatnio nie siadłem 130 i poprzedniego dnia 135, chyba z powodu upałów i samopoczucia.
Bench Press 100 kg - Przez pewien czas prawie całkiem odpuściłem te ćwiczenie, ale wystarczyło kilka sesji, by zwiększyć wynik z 87.5 do 100.
Deadlift 120 kg - stąd taka a nie inna nazwa filmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Sorry, ale nie kontroluję mordy przy maksach.
2. Wiem, że mój martwy to żałość, niedługo przyjdzie czas na zmianę planu.
3. Tak, pokłóciłem się z fryzjerem.
4. Nie, nie zacznę więcej jeść.
5. Może tego nie widać, ale robię delikatny mostek przy wyciskaniu leżąc.
6. Tak, przy takiej muzyce da się dźwigać.
7. Były wszystkie punkty.
paramite - #mikrokoksy #silownia #paramitetrenuje
Feats of Weakness 2016 | @65-66kg ...
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paramite: nie znam się, to się wypowiem: imponująco to wygląda, ale czy ty nie próbujesz zrobić sobie krzywdy? Gdzie twoje buty i pas przepuklinowy? (tak, dawno temu byłem kilka razy na szkolnej siłowni, tylko gryf mieli jakiś podejrzanie ciężki).
  • Odpowiedz
@zaq-zaq-9081: odstępstwa w technice są akcpetowalne przy maksach. Tylko przy dużym ciężarze widać która partia w danym ćwiczeniu odstaje.

@paramite: góra pleców priorytetowo do poprawy. tam Ci wszystko puszcza w MC i we frontach. Ten pierwszy ciężki front był jak z najgorszych filmików crossfitowych :)

@marek-sisey-tymoszczuk: jaki znowu pas przepuklinowy? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
jak z najgorszych filmików crossfitowych


@berti: (,)
Mówisz o 110? Po prostu brak skupienia z powodu bycia noobem, na początku wstawania wyleciałem do przodu, przy 112 wstawałem prosto do góry ale ciemno mi się zrobiło. Ale właśnie przy MC w stosunku do przysiadu widać słabość pleców w stosunku do nóg.
  • Odpowiedz
jaki znowu pas przepuklinowy?


@berti: no pisałem, że się nie znam. Chodzi mi o ten pas, jaki ma kolo na filmie. Chroni kręgosłup, tak?

@paramite do dźwigania stojąc są buty na specjalnie profilowanej podeszwie, takie z uniesiona piętą, niby na obcasie. Na zawodach nie widziałem nikogo bez nich.
  • Odpowiedz
@paramite: ogarnij to odwodzenie głowy w tył przy siadach i martwych. Ja wiem że łatwiej ale taka pozycja kręgosłupa to proszenie się o kontuzje. Jak pisze berti masz słabą górę pleców i m.in dlatego odruchowo kierujesz głowę w tył żeby spiąć słaby obszar.
  • Odpowiedz
@Szefu: @berti
Myślałem, by dodać dodatkowe ćwiczenia na plecy - back extension (nie znam polskiej nazwy) i dzień dobry, ale mam wrażenie, że to bardziej obciąża odcinek lędźwiowy pleców, niż piersiowy. I nie tylko wrażenie, wiadomo, że im dalej od ciężaru, tym większa dźwignia.
  • Odpowiedz
@paramite: back extension to wyproty rzymskie i razem z dzien dobry to wg mnie ćwiczenia na dwójki, nie na plecy (nie chodzi mi o żadne izolacje ale wiadomo co mam na myśli, ja robiąc dzień dobry mam je w kategorii asysty do martwego pod kątem siły dwójek)

Rób wiosła, podciągania, od biedy jakieś wyciągi
  • Odpowiedz