Wpis z mikrobloga

  • 1264
Rowerzyści, jak ja was #!$%@? nienawidzę. Ale tylko tych jeżdżących po drogach. Nawet nie wiecie jakie to jest niebezpieczne, jadę dziś ciężarówka i muszę omijać tych pasożytów i zawalidrogi. Wciągnie jednego czy drugiego mi pod koła bo pęd powietrza wytąci go z równowagi chociaż omijam powoli i szeroko bo tego wyprzedzeniem nie można nazwaci pójdę siedzieć przez jednego czy drugiego idiote. Po ścieżkach rowerowych lasach itp sobie jedziecie do tego nic nie mam. #rower #boldupy #oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 258
@rvek: Ja nienawidzę kierowców tira. Jedzie taki 80km/h po A2 jakby #!$%@? nie stać go było na BMW. Do tego jego 'pojazd' ma pół kilometra, wyprzedzanie tego jest męczące jak sranie po kebabie. Znajdźcie sobie jakąś pracę, zamiast zawalać państwowe drogi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rvek: masz rację cumplu, sam często jeżdzę rowerem i widzę te ameby. Chur dur mam rower niech inni uważają. Ale najgorsze są ameby, które mają nowituką drogę rowerową a uporczywie jadą jezdnią.
@rvek: współczuję. Mój wujek zabił jednego rowerzystę. Ta osoba jechała nocą, bez świateł, drogą na zadupiu, wujek był kierowcą ciężarówki. Rowerzysta skręcił mu prosto pod koła i zmarł na miejscu, zniszczył wujkowi życie, bo ten już nie miał siły ani ochoty na jeżdżenie w trasy, był przez jakiś czas ciągany po sądach. Rozumiem Twoją irytację.
Ale rowerzysta na drodze ma prawo być, co więcej, ma być traktowany jak kierujący samochodem. Zresztą jest wyjście jak nie ma drogi rowerowej?


@NiespelnionyMeloman: Nie ma problemu. Obowiązkowe OC dla rowerzystów, obowiązkowy egzamin na kartę rowerową, mandaty za tamowanie ruchu, podatek wliczony w cenę roweru analogicznie do opłaty paliwowej z której finansowane są budowy dróg. Wtedy będziemy mogli mówić o równości rowerzystów wobec kierowców samochodów.
Inna sprawa że szerokość dróg to kluczowa sprawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Większość dróg krajowych powinna mieć zakaz wjazdu dla rowerzystów. Ja trasy planuje między wsiami i jest bezpiecznie bo mija mnie samochód co kilka minut.
Polne i leśne drogi w Polsce nie nadają się na rower ze względu na piach.
@rvek: napisz im ze chodzi o drogi w Anglii po 1. Sam jezdze ciezarowka tutaj i rowerzystow nie ma byc prawa na zadnej M, wiec nie wiem gdzie #!$%@? tym swoim powozem z birmingham jak nie m6 m5 m42 . Na ekspresowkach widzialem raz rowerzystow i nawet nie jestem pewny czy nie byla to ekspresowka z poboczem dla rowerow, tak to ich nie widuje.

A jak zajezdzam to polski to osobowka
@Flypho: Na autostradach nie widziałem, ale na S8 niedaleko warszawy zdarzyło mi się dwa razy zobaczyć delikwenta na rowerze, w nocy i bez kamizelki. Więc to nie bajki.