Wpis z mikrobloga

  • 1266
Rowerzyści, jak ja was #!$%@? nienawidzę. Ale tylko tych jeżdżących po drogach. Nawet nie wiecie jakie to jest niebezpieczne, jadę dziś ciężarówka i muszę omijać tych pasożytów i zawalidrogi. Wciągnie jednego czy drugiego mi pod koła bo pęd powietrza wytąci go z równowagi chociaż omijam powoli i szeroko bo tego wyprzedzeniem nie można nazwaci pójdę siedzieć przez jednego czy drugiego idiote. Po ścieżkach rowerowych lasach itp sobie jedziecie do tego nic nie mam. #rower #boldupy #oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 258
  • Odpowiedz
@rvek: Ja dla odmiany nienawidzę kierowców ciężarówek. Ale tylko tych jeżdżących po drogach, żeby nie było.
To dopiero zawalidrogi!
  • Odpowiedz
@rvek: No i co mają zrobić? Z chodników ich przepędzają, z ulic ich przepędzają. Tylko na ścieżkach rowerowych jest ok, ale tych nie ma wszędzie.

Zawsze byłem zdania, że w przypadku braku ścieżki rowerowej, rowerzyści powinni jeździć chodnikiem. Skutki kolizji rowerzysty z pieszym są o wiele mniej groźne, niż samochodu z rowerzystą.
  • Odpowiedz
Wciągnie jednego czy drugiego mi pod koła bo pęd powietrza wytąci go z równowagi chociaż omijam powoli i szeroko bo tego wyprzedzeniem nie można nazwaci pójdę siedzieć przez jednego czy drugiego idiote.


@rvek: Pójdziesz siedzieć przez to że nie umiesz bezpiecznie wyprzedzać.
  • Odpowiedz
@saul: Ogólnie to masz rację, ale z gramatyką u Ciebie słabo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twoje zdanie mówi, że OP jest zawalidrogą, gdy jedzie osobówką.
  • Odpowiedz
via Android
  • 48
@NiespelnionyMeloman to jezdzijcie odpowiedzialnie a nie #!$%@? się na siłę. Widzicie że jedzie ciężarówka zjedz z drogi conajmniej metr na pobocze i się zatrzymaj, to nie wyścig. Możesz mi zniszczyć życie przez swój idiotyzm. Ja ważę do 60 ton ty raptem do 80 kg. Nawet jak omijam jadąc 30km/h to z ciebie zostaje papka.
  • Odpowiedz
@rvek ale rozumiesz że za jazdę po chodniku można mandat złapać? Rowerzystów zmusza się do jazdy razem z ciężarówkami, wmawia się im że to bezpieczne i tak powinno być
  • Odpowiedz
@rvek: Przed "rowerową" nowelizacją PORD był obowiązek zjechania na pobocze, jeśli samochód nie mógł nas wyprzedzić. Natomiast teraz proponuje, jak pisali poprzednicy, nauczyć się bezpiecznie wyprzedzać.
  • Odpowiedz
  • 69
@rvek niestety popieram. Owszem...rowerzyści mają swoje prawa. Ale wielu z nich myśli, że są nieśmiertelni. Nie myślą o tym, że poprostu może stać im się krzywda, tylko za wszelką cenę chcą rządzić na drodze. A taki kierowca ciężarówki może ich zwyczajnie nie widzieć bo auto ciężarowe ma ogromne martwe pola. Czasami ciężko zobaczyć auto osobowe a co dopiero rowerzyste.
  • Odpowiedz
Zresztą jest wyjście jak nie ma drogi rowerowej?


@NiespelnionyMeloman: nie jechać, prosta logika ;)

Zawsze byłem zdania, że w przypadku braku ścieżki rowerowej, rowerzyści powinni jeździć chodnikiem. Skutki kolizji rowerzysty z pieszym są o wiele mniej groźne, niż samochodu z rowerzystą.


@lewilny_lewak: dokładnie, rowerzyście jest bliżej do pieszego niż do samochodu, pamiętam czasy, gdy mozna było legalnie jeździć rowerem po chodniku, co to komu przeszkadzało?
  • Odpowiedz
Nawet jak cie omijam na 3 metry szeroko to cie wciągnie.


@rvek: To omiń na 5 i zwolnij. A jak nie to nie jeździj po drogach publicznych bo stwarzasz zagrożenie czego sam jesteś świadom i czym się chwalisz.
  • Odpowiedz