Wpis z mikrobloga

Bawi mnie oburzenie na spoconych ludzi. 'Jak oni mogą tak się pocić, brudasy #!$%@?, nie myją się i mają czelność wychodzić na dwór, do ludzi! Pod prysznic albo nie wychodzcie z domu, bo smród!'. Otóż zamknijcie mordę. Pocenie się w temperaturze 35 stopni w skali pieprzonego Celsjusza to jest - uwaga uwaga - coś zupełnie normalnego. Każdy poranek rozpoczynam od chłodnego prysznicu po czym ruszam w miasto.. I nie miną dwie minuty a przypominam Hydro-Mena bo pocenie się to naturalna reakcja organizmu na takie upały. Nie moja wina, że mam zroszone czoło oraz mokre plamy na plecach i pod pachami. Zerkam w autobusie na pasażerów i w ich oczach widzę tę pogardę, że jakim prawem tu w ogóle wsiadłem, skoro jestem spocony, śmierdzę i się nie myłem. Otóż myłem się, ale to na nic bo zwęglam się na słońcu. Nawet w sklepie ludzie reagują z pogardą na widok kropli potu. Wczoraj cały mokry wszedłem do sklepu popularnej sieci Empik, podchodzę do kasy a wargi młodej kasjerki były wykrzywione w te słynne chińskie osiem, była dla mnie niemiła i ciągle z niesmakiem patrzyła na moje mokre czoło. Już miałem wykrzyczeć jej w twarz, że ty, suko, pewnie nigdy się nie pocisz bo masz skórę z alabastru, ale dałem sobie spokój, bo z idiotami się nie dyskutuje. Jeśli następnym razem spotkasz na ulicy spoconego człowieka to nie zakładaj z góry, że nie używa mydła ani wody, lecz pochyl się nad jego ludzkim losem spoconego pariasa. Gdy widzę spoconych ludzi to się do nich uśmiecham, ot tak, po ludzku, rozumiem ich trudną sytuację i mnie to nie brzydzi. Trochę więcej empatii..
#oswiadczenie #boldupy #przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 92
@liwa12: ja używam np blokera od jakichś 2 lat jak nie dłużej chyba. Używam go wieczorami, rano się myję, psikam zwykły dezodorant i zero potu. Co do pocenia się więcej z czoła czy pleców? Z czoła w ogóle nic nie mam. Z pleców raczej tez nie. Owszem przy 40C zawsze jakaś kropla na plecach się pojawi.
Dodam tylko że używam blokera raz lub dwa razy w tyg. Kosztuje jakieś 7 zł,
@LudzkieScierwo: też się pocę w upały jak świnia w upały mimo, że jestem chudy w #!$%@?. Używałem Etiaxilu i może przez 2-3 dni faktycznie działał, a potem już normalka i ocean pod pachami, wodospad na czole. Odniosłem wrażenie, że używając ten środek, mimo że nie blokuje on u mnie wydzielania potu z pach to w innych miejscach pocę się jeszcze bardziej. Nie wspominam o wszystkich antyperspirantach, kulkach itd bo to nigdy
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Może to być też jeszcze kwestia zapachu, niektórzy jak się spocą to wydzielają taki zapach, że osoby w pobliżu chętnie by się poratowały moją skarpetką po 24 godzinnej zmianie w pracy jako maską, żeby tylko tego nie czuć. Mam takiego jednego znajomego i jak się spoci to zatyka dech w piersi jak jest w pobliżu, chyba wina gospodarki hormonalnej, no ale trzeba to tolerować bo każdy ma jakieś swoje problemy
@LudzkieScierwo: Nie zwracaj uwagi na reakcje innych ludzi. Staraj się wyleczyć, zrobić cokolwiek. Jeśli się nie da, to po prostu się wycieraj. Mam podobnie, chociaż po części dlatego, że jestem grubasem, ale wiem, że i szczupli tak mają. To zapewne genetyka, nic się nie da zrobić, normalni ludzie to zrozumieją, innych olać.
@LudzkieScierwo: Pot nie ma zapachu. Czlowiek zaczyna brzydko pachniec, kiedy bakterie biora się do roboty, a to wynika z braku higieny. Dobrze jest ogolic sie na lato np pod pachami, bo w klakach na prawde sporo tego sie zbiera. Wlosy maja razem duza powierzchnie jak kosmki w jelicie:) Mi widok mokrego typa nie przeszkadza w ogole. Moze dlatego, ze za gnoja pracowalem na roznych budowach i innych pracach fizycznych i uwazam
Też pocę się jak świnia jak jest powyżej 25 stopni i nic na to nie poradzę.


@cibronka: u mnie w sumie nie ma tragedii ZWYKLE. Do pracy dla przykładu idę niespiesznym spacerkiem suchy nawet w 30 stopniach. Ale w windzie, którą jadę 8 pięter, jest już parę stopni więcej i wyłażę spocony, bo mój organizm b. szybko reaguje na takie sytuacje. Co robić? No nic, wytrzeć się wytrę, ale i tak
@LudzkieScierwo: #!$%@?, widać i czuć czy ktoś się mył i ubrał w świeże ubranie przed wyjściem z domu, czy też nie myje się od co najmniej 3 dni. To, że ludzie się pocą w takich warunkach meteorologicznych jest całkowicie normalne i rozsądni ludzie to wiedzą.
@LudzkieScierwo Tez się pocę, jak każdy, ale świeży pot zdrowego człowieka jest prawie bezwonny. Śmierdzi dopiero, gdy bakterie po jakimś czasie zaczynają robić swoje.
Po porannym prysznicu i ubraniu swiezej bielizny i koszuli nawet jak się człowiek rano spoci biegnąc do autobusu, to nie śmierdzi.