Wpis z mikrobloga

Bawi mnie oburzenie na spoconych ludzi. 'Jak oni mogą tak się pocić, brudasy #!$%@?, nie myją się i mają czelność wychodzić na dwór, do ludzi! Pod prysznic albo nie wychodzcie z domu, bo smród!'. Otóż zamknijcie mordę. Pocenie się w temperaturze 35 stopni w skali pieprzonego Celsjusza to jest - uwaga uwaga - coś zupełnie normalnego. Każdy poranek rozpoczynam od chłodnego prysznicu po czym ruszam w miasto.. I nie miną dwie minuty a przypominam Hydro-Mena bo pocenie się to naturalna reakcja organizmu na takie upały. Nie moja wina, że mam zroszone czoło oraz mokre plamy na plecach i pod pachami. Zerkam w autobusie na pasażerów i w ich oczach widzę tę pogardę, że jakim prawem tu w ogóle wsiadłem, skoro jestem spocony, śmierdzę i się nie myłem. Otóż myłem się, ale to na nic bo zwęglam się na słońcu. Nawet w sklepie ludzie reagują z pogardą na widok kropli potu. Wczoraj cały mokry wszedłem do sklepu popularnej sieci Empik, podchodzę do kasy a wargi młodej kasjerki były wykrzywione w te słynne chińskie osiem, była dla mnie niemiła i ciągle z niesmakiem patrzyła na moje mokre czoło. Już miałem wykrzyczeć jej w twarz, że ty, suko, pewnie nigdy się nie pocisz bo masz skórę z alabastru, ale dałem sobie spokój, bo z idiotami się nie dyskutuje. Jeśli następnym razem spotkasz na ulicy spoconego człowieka to nie zakładaj z góry, że nie używa mydła ani wody, lecz pochyl się nad jego ludzkim losem spoconego pariasa. Gdy widzę spoconych ludzi to się do nich uśmiecham, ot tak, po ludzku, rozumiem ich trudną sytuację i mnie to nie brzydzi. Trochę więcej empatii..
#oswiadczenie #boldupy #przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 92
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo: Dobrze mówisz, i na przestrzeni czasu mam wrażenie, że jest coraz więcej takich naturalnych zachowań które wywołują wśród ludzi jakieś pseudo-obrzydzenie :P Specjalnie dla kasjerki z empiku stałbym tam jak najdłużej aby nawdychała się moich soków dzięki którym jeszcze sie nie usmażyłem od środka :).
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo: Jeśli ludzie na ciebie dziwnie patrzą bo wyglądasz na spoconego a nie możesz się nie pocić to postaraj się nie wyglądać na spoconego. Jeśli leci ci z czoła i twierdzisz, że przez to ludzie się do ciebie gorzej odnoszą to przecieraj czoło chusteczką.

A co jak wytrę czoło chusteczką a zanim ją złożę i schowam do kieszeni to znowu się spocę bo na słońcu jest 57 stopni?


Wtedy wytrzyj się
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Rozumiem, że mam nosić ze sobą 2 koszulki na zmianę, aby nikt nie spojrzał krzywo na mokre plecy i pachy? I skąd wiesz co myślą ludzie, skoro czasem nie pocę się na czole a tylko na plecach i pod pachami? Tacy jak Ty strzelaliby spoconym w tył głowy, gdybyście mieli ku temu okazję.
  • Odpowiedz
Ciekawe info o tym dlaczego jedni pocą się bardziej. W skrócie zależy to m.in. od tego jak gorąco było w pierwszych dwóch latach życia człowieka. Czyli np albo mama zakładała dziecku za dużo ubrań:D, albo było po prostu gorąco. Niektórzy mają więcej gruczołów potowych, choć nie wszystkie muszą być aktywne.
kaszkai - Ciekawe info o tym dlaczego jedni pocą się bardziej. W skrócie zależy to m....
  • Odpowiedz
@LudzkieScierwo: Według mnie nie powinieneś próbować hamować nadmiernego pocenia się, Twój organizm wie co dla Ciebie najlepsze i dlatego zapewne neutralizował wszelkie regulatory które brałeś :P. Ingerencja w homeostazę to bardzo zły pomysł.
  • Odpowiedz