Wpis z mikrobloga

@Bambro: ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak, niech tak zostanie
@MrocznyBrokul: Generalnie dlatego, aby nie zachwiać za mocno balansu w społeczności, a także dlatego, że aktywizacja ludzi z niższych warstw społecznych ma dla Nas jako społeczeństwo szereg korzyści :p
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: ofc, że nie. Przecież nie postuluję tego, by każdy miał tyle samo xD ale sugeruję, że wraz z wzrostem zarobków powinien być większy wkład, tak aby nie #!$%@?ć zupełnie balansu w społeczeństwie i nie robić dzikiego kapitalizmu, który ma to do siebie, że służy silniejszym, a nie wiem jak Wy, ale ja nie lubię żyć w dżungli xD
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: chodziło mi o to, że facet napisał, że kazdy zarabia na ile zapracuje, co jest oczywiście nieprawdą, a sugestia o 20 latach poszła dlatego, że generalnie większość osób tak mówiących to ludzie młodzi, którzy jeszcze nie wiedzą, że najlepsi wcale nie zawsze zarabiają najwięcej ;)
  • Odpowiedz
@alex-fortune: Traktuje to jako karę za zaradność. Moim zdaniem stawka podatkowa powinna być równa dla wszystkich. Osoba zarabiająca 100 000 zł rocznie, przy podatku 10% zapłaci i tak znacznie więcej niż osoba zarabiająca 10000 zł rocznie, przy takim samym podatku.
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Nie jest to fer z jednego prostego powodu - Osoba zarabiająca 1000 zł mc , jeśli zapłaci, załóżmy, 18% dochodowego, to zostaje jej 820 zł, przy czym te nominalne 180 zł może być różnicą między "mieć co jeść" a ,,nie mieć co jeść". Dla osoby zarabiającej 10000 zł, 1800 zł podatku boli dużo mniej.
  • Odpowiedz