Wpis z mikrobloga

@viejra: A ja mam takie przeczucie, że tu będzie zupełnie inaczej, niż wśród innych par w GoT- pięknych ludzi, których relacja oparta byla na pożądaniu, były seksy, zdrady, ale milosc- rzadko.
Mysle, ze tutaj scenarzyści mogą pokazac cos innego. Byloby znacznie ciekawiej(moim zdaniem), gdyby wobec całego tego zmysłowego rozpasania charakterystycznego dla niemal wszystkich postaci, teraz pokazać uczucie czystsze, bardziej niewinne i mniej zwierzęce. Gdyby np wydarzyło się cos, co wymagałoby poświęcenia
@chromatografia: Zabawne jest to, że jedyną rzeczywistą miłością łączącą dwóch ludzi jest tu kazirodczy związek Jaimego i Cersei. Poza tym mamy do czynienia jedynie ze związkami z wyrachowania, żądzy władzy, z przymusu.
już był taki wątek - sam i goździk


@viejra: @takinick: Dlatego nie napisałam, że nigdy czegoś takiego nie było, a że zdarza się stosunkowo rzadko :) Na jednego Sama i Goździk przypada pierdyliard związków opartych na czymś innym- umotywowanych politycznie, za którymi kryje się tylko żądza, albo w których jedno jest zakochane, a drugie to wykorzystuje (Tyrion i Shae, Tommen i Margaery, początki relacji Sansy i Joffreya itd.).

Zabawne jest
@chromatografia: Z drugiej strony miłość braterska Lorasa i Margeary nie jest bezinteresowna. Jej celem jest nie tyle wsparcie się nawzajem, zapewnienie bezpieczeństwa, co chęć zdobycia władzy i wzajemne wspieranie się w tym. Zastanawiam się, które uczucie Lorasa było silniejsze - de Renly'ego czy do Margeary? Może on popychał Renly'ego do walki i koronę i wyrzeknięcia się własnego brata - Stannisa - nie z troski o niego i dla jego dobra, ale
Z drugiej strony miłość braterska Lorasa i Margeary nie jest bezinteresowna. Jej celem jest nie tyle wsparcie się nawzajem, zapewnienie bezpieczeństwa, co chęć zdobycia władzy i wzajemne wspieranie się w tym.


@marcelus: Nie zauważyłam tego tak po prawdzie. Margeary zawsze, kiedy cos się działo złego, pytala od razu o Lorasa, sprawdzala, czy jest bezpieczny itd. Chęć wladzy- owszem, większość tej ekipy jest opętana żądzą władzy i na wiele byliby gotowi, aby