Wpis z mikrobloga

Pytanie czysto teoretyczne, bez hejtu. Otoz przyznaje sie bez bicia iz od zawsze bylem zwolennikiem rozwiazan typu Android/Linux/Unix i w sumie nigdy nie zastanawialem sie nad tym dosyc prozaicznym zagadnieniem. Dlatego tez pytam tutaj. Czy istnieje jakis logiczny powod poza lansem dla ktorego ludzie kupuja produkty Apple? O ile zdaje sobie sprawe iz caly ekosystem nie jest zly i rzeczywiscie sa to naprawde dobre produkty, solidnie wykonane, jednakze nie od dzis wiadomo iz nie sa warte swojej ceny jak i ograniczaja uzytkownika i jego swobode wyboru niemilosiernie.

Dlatego tez pytanie do uzytkownikow produktow #apple, dlaczego zdecydowaliscie sie na taki a nie inny wybor? (nie hejtuje, ot najzwyczajniej w swiecie nie rozumiem tego wyboru, wiec mnie to ciekawi).

#apple #ios #android #smartfon
  • 135
@export: system nie odpowiadal bo mial za malo ramu i dostepnej pamieci zeby cokolwiek dzialalo, nie byla to wina systemu a jedynie tego iz kupiles telefon z baaaaaardzo niskiej polki. Co by odpowiedziec na twoje pytanie: Sixaxis, USB-OTG, Fqrouter, Adblock/Adaway, Boot Manager, BubbleUPnP, FakeWiFi, klient torrent, patched pandora/spotify, Youtube AdAway, Youtube Background Playback, Youtube Notification Seek Bar i wiele wiele innych,

@nocneszczury dokladnie z tego samego powodu dla ktorego nie moze
@widofmaker:
1. Jest prosty. Żona sobie bez problemu radzi ze współdzieleniem kalendarza, pokazywaniem pozycji na mapie, dzieleniem zdjeć itd. W Androidzie było to możliwe, ale przez kiepska intuicyjności nie dało sie z tych rzeczy korzystać
2. Szybkość działania. Aplikacje sa pisane na konkretne urządzenie i to widać. W Androidzie potrzebna jest ogromna moc, żeby zrobić aplikacje działająca szybko na każdym typie urządzenia
3. Bateria. Póki co u mnie niebo a ziemia
@widofmaker: Na przykładzie mojego znajomego, obecnie posiada on IP 4s i chce zmienić telefon na 5s. Spytałem go dlaczego, przecież w cenie nie najnowszego 5s może dostać na prawdę lepsze produkty konkurencji? Odpowiedział mi że racja ale on się już przyzwyczaił do Apple. I zazwyczaj o to w tym wszystkim chodzi: człowiek kupuje IP bo miał złe doświadczenia z Androidem (zazwyczaj parę lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°
@nocneszczury: wydaje mi sie iz nie zrozumiales wypowiedzi, chodzilo mi o to iz tak samo jak uzytkownik nie wie czy sa problemy z dana wersja androida, o tyle tak samo nie wie czy sa problemy z dana wersja iPhone/iOS. I dopoki sie nie rozezna dopoty kupuje tak naprawde w ciemno.

@miki4ever rozumiem. I zgadzam sie z wiekszoscia z paroma wyjatkami (patrz pkt3 i 4)

@L3gion jak na nieszczescie tez znam wiele
@widofmaker: uruchom zwykłego Samsunga i iPhona tuż po starcie. Samsung ze wszystkimi swoimi stockowymi śmieciami to jest dramat.
Pamietam jaki byłem zaskoczony, gdy mi iPhone po nocy zszedł 3%, mając te same procesy na obu komórkach ustawione.

Co do prostoty ustawień, ostatnio jak po dłuższym czasie używania ios musiałem na androidzie ustawić wifi to myślałem, ze mnie trafi. Mało intuicyjny interfejs htc, dodatkowo to ciagle czekanie po kliknięciu. Komórka teściowej, dlatego
@widofmaker: Mogę się wypowiedzieć, jako były już użytkownik iPhone 4. Dostałem w "spadku" ten telefon. Nigdy nie kupiłbym go, gdyż po prostu nie byłoby mnie stać na niego. Tak czy siak, telefon ten ma już z 4-5 lat, bateria straciła ok 8-11% swojej pojemności przez tyle lat, a cykli ma narobionych. Bardzo duży plus na iOS, jak go użytkowałem przez te 3 lata tylko raz jeden zawiesił się. Niestety widzę, że
@widofmaker: juz pisze:

W sprawie wydajnych stacji roboczych (mac pro) wygrywa przede wszystkim system i to ze na kazdym macu pro dany program dziala tak samo. A na kazdym WS pod windowsem kazdy dziala inaczej czyli jak chce. Do tego idealnie napisany system pod sprzet potrafi wydobyc kazdego kiloFlopa ze sprzetu ;)

W sprawie komputerow stacjonarnych: imacie maja mega rodzialke (5k) i swietne odwzorowania kolorow, daja rade w wielu zastosowaniach a
@miki4ever: smiecie Samsunga nie sa "stockowe". Ba Samsung ze wszystkich telefonow jest chyba najdalej od stockowego androida. Od Touchwiza poczawszy, przez bloatware i praktycznie zmasakrowany ART. To nadal nie jest wina androida a Samsunga. Dla wiadomosci, istnieje cale mnostwo producentow dobrych telefonow z czystym badz czystszym androidem.

Mi na chwile obecna OPO schodzi niecaly 1%. Nie rozumiem zachwytu.

"Komórka teściowej, dlatego tez zawalona zbędnymi programami działającymi w tle, dramat." No to
ostatnio chciałem koleżance z Apple wrzucić ebooka na telefon.


@frytex2: Jak można czytać książke na telefonie? xd Oczy przecież od tego będą boleć i to jest taki mały ekranik.

@L3gion:

korzystają z paru apek które mają im płynnie działać i są zadowoleni.

A ty co robisz na swoim telefonie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@widofmaker:

Na jakiej podstawie miabym ufac osobie ktorej jedynym celem jest zarobienie
@widofmaker: mam OS X bo lubię mieć stabilny system z wbudowanym shellem. Uzywałem długo Linuksa, niestety nie mam juz czasu i chęci na grzebanie w systemie - a bez tego Linux nie działa dobrze. Na codzień siedzę przy konfiguracji serwerów na Linuksie - w domu mam mieć komputer, który otworze i działa, podłączę jakikolwiek sprzęt i dziala. Co do iPhona - kupiłem pierwszego za czasów, kiedy Android ssał pałkę niemiłosiernie i
@pieczywowewiadrze: bardzo ladny i dobrze skonstruowany argument. Praktycznie ze znakomita wiekszoscia rzeczy sie zgadzam. Ot moze jezeli chodzi o mac pro/macbooki to jedynie przeszkadza mi tutaj moja osobowosc, a raczej ta jej czesc ktora lubi wolnosc i dostosowanie do potrzeb. Jednakze dzieki za wyczerpujaca wypowiedz :) Gdyby nie fakt iz lubie grzebac i przebierac to pewnie bys mnie przekonal.

@blinxdxb: hmmm moze i cos w tym jest. Cala idea ekosystemu
@frytex2: Kto co woli, ja mam kindle zawsze przy sobie i czytam. Dla mnie przyjemność czytania jest znacznie większa na kindle, w porównaniu do telefonów. :)
@L3gion: Mógłbyś pewnie i za 150 zł kupić :D

I nie mowie iz ktorykolwiek z tych powodow jest lepszy/gorszy od innych, jednakze jezeli ludzie kupuja iPhone dla szpanu i prestizu to czemu o tym otwarcie nie powiedziec tylko chowac sie za glupimi "argumentami".


@
W przypadku produktów Apple , sterowniki pod dane podzespoły w danym systemie (iOS , OS X ) są pisane pod podzespoły których Apple używa do swoich prodoktow. Ich optymalizacja jest duzo lepsza niz pisanie sterowników dla 100 rożnych modeli procesora , ramu itd ( android) . System jest przyjazny i intuicyjny. Ja posiadając IP 5 od 1, 5 roku jestem super zadowolony. Wszystko czego oczekuje od smartfona działa bez zarzutu. Czemu IP