Wpis z mikrobloga

Pytanie czysto teoretyczne, bez hejtu. Otoz przyznaje sie bez bicia iz od zawsze bylem zwolennikiem rozwiazan typu Android/Linux/Unix i w sumie nigdy nie zastanawialem sie nad tym dosyc prozaicznym zagadnieniem. Dlatego tez pytam tutaj. Czy istnieje jakis logiczny powod poza lansem dla ktorego ludzie kupuja produkty Apple? O ile zdaje sobie sprawe iz caly ekosystem nie jest zly i rzeczywiscie sa to naprawde dobre produkty, solidnie wykonane, jednakze nie od dzis wiadomo iz nie sa warte swojej ceny jak i ograniczaja uzytkownika i jego swobode wyboru niemilosiernie.

Dlatego tez pytanie do uzytkownikow produktow #apple, dlaczego zdecydowaliscie sie na taki a nie inny wybor? (nie hejtuje, ot najzwyczajniej w swiecie nie rozumiem tego wyboru, wiec mnie to ciekawi).

#apple #ios #android #smartfon
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@widofmaker: dokładnie - gdybym chciał customizowac telefon, miałbym Androida. Kiedyś modowałem na potęgę, wgrywałem ROMy co tydzień, zmieniałem wszystko. W końcu zaczęło mi brakować na to czasu - praca, druga praca, rodzina, kilka godzin snu. Nie chce mi się i nie mam czasu. W tej chwili Android nie jest juz zły - bawiłem sie kilka razy Redmi Note 3 - zdarzają mu sie dropy animacji, ale faktycznie z--------a porównywalnie, a
  • Odpowiedz
@adenosine: Android, a raczej Google czy tez Linus nie pisza sterownikow. Sterowniki sa pisane przez producenta sprzetu, nie wspominajac o tym iz wspolczesny kernel, w tym ten Androidowski ma modularna strukture wiec nie ma to wiekszego znaczenia. Zgadzam sie zas jezeli chodzi o dosyc ladne powiazanie sprzet + oprogramowanie, co jednak da sie uzyskac jezeli chce sie pogrzebac. Jak dla mnie istotny element ale niewarty az takiej ceny. Nie wspominajac
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Tutaj mogę się zgodzić jedynie z macbookiem pro, imac i mini. MacBook pro aka czarny kosz nijak ma się do stacji roboczych np Dell czy złożonych samemu, Macbook 12 to właśnie typowy lans, droga ale ładna zabawka a konkurencją dla Air są np Zenbooki a nie "hapeki z marketu" :)
  • Odpowiedz
Szybkosc dzialania w teorii wypada na korzysc iOS (jednakze to jedynie ze wzgledu na fakt iz producenci sprzetu lubia Touchwizy i Sense, przy czystym AOSP roznica pomiedzy iOS jest niezauwazalna).


@widofmaker: Dlaczego chcesz porównywać szybkość telefonu bez nakładki z iOSem, który jej nie posiada? 99% populacji nie obchodzi i pewnie nie wiedzą jaką mają nakładkę na androidzie tylko chcą korzystać jak z narzędzia.

@export: system nie odpowiadal bo mial za malo ramu i dostepnej pamieci zeby cokolwiek dzialalo, nie byla to wina systemu a jedynie tego iz kupiles telefon z baaaaaardzo niskiej polki. Co by odpowiedziec na twoje pytanie: Sixaxis, USB-OTG, Fqrouter, Adblock/Adaway, Boot Manager, BubbleUPnP, FakeWiFi, klient torrent, patched pandora/spotify, Youtube AdAway, Youtube Background Playback, Youtube Notification Seek Bar i
  • Odpowiedz
@stash: W takim badz razie porownaj iPhone6 do N6. N6 w standardzie jest dostepny bez nakladki. Rozumiem twoje podejscie i je szanuje. Rozumiem tez iz jezeli nie jest sie power userem to iOS dziala, aczkolwiek dziala tez i Android jezeli sie kupi cos z conajmniej 2GB ramu (preferencyjnie 3) i przyzwoitym procem (a to idzie zrobic za duzo mniejszy pieniadz niz iPhone).

Cala ta dyskusja nie miala mnie przekonac do
  • Odpowiedz
@widofmaker: wybrałem iOS ze względu na to ze tu gdzie mieszkam to z 80% osób ma i dużo łatwiej sie komunikować ze wszystkimi w tym samym ekosystemie. Do tego stabilność i długoletnie wsparcie starszych telefonów. Aktualizacje wychodzą nawet na 4s jeszcze. Do tego dostępność akcesoriów. W każdym sklepie kupisz cos do iPhone. Nie mowię ze lepszy czy gorszy od topowych samsungow ale np spadek cen jest niewielki jeśli weźmiemy pod
  • Odpowiedz
@widofmaker: Działa, w przeciwieństwie do Andek/Linuks
To chyba wystarczy nie?
Skoro nam dac 3000 na tel ktory dziala
I 2500 na szmelc ktory nie dziala, to wole te 500 zl dolozyc.
  • Odpowiedz
@loczyn: widzisz, problem tylko polega na tym iz wiekszosc rzeczy ktore mi sa potrzebne nie dziala. Wiec nie, nie lepiej wydac 3000 (ja za swojego OPO dalem 700zl).

I prosze cie, nie hejtuj :)
  • Odpowiedz
@widofmaker: Oczywiście, że są telefony bez nakładek z częstymi aktualizacjami tak jak mają nexusy. Tylko większość telefonów z androidem tego nie ma. Z tego powodu idzie gorsza reputacja za androidem.

Problemem też są nasze zarobki. Jakbyśmy zarabiali 1000 Euro to wydanie 500 na telefon o nie koniecznie pewnej reputacji albo 600 na taki, o którym dość dobrze wiadomo czego się spodziewać. Bardzo łatwo potrafi ukierunkować decyzję o zakupie.

Sporo osób
  • Odpowiedz
@widofmaker: Ja zdecydowałem się na iPada tylko dlatego, że miał dobrą cenę na promocji w walmarcie i taniej bym go nie dorwał nigdzie. W innym wypadku pewnie nigdy bym go nie kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widofmaker: Moja przyjaciółka kupiła sobie iPhona pewnie dla lansu. Bo na elektronice to ona się nie zna. Smutno mi przez to.
Aż mi się przypomniała rozmowa kolegów:
1(rzucił żartem): Ej, anon. Kup se maka.
2: S------l**.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widofmaker: No to teraz kolej na moją opinie.
Jestem osobą, która żyję z pracy na komputerach (programista 15k) i spędzam przy nich pewnie ponad 2/3 dnia. Kiedyś zagorzały Linuxiarz i Androidzarz. Teraz właściciel iPhona i Macbooka.

Dlaczego wybrałem Macbooka:
- trzyma 10 - 12h programowania na jednym ładowaniu.
- jest bardzo dobrze wykonany (!). W pracy używam topowego służbowego Thinkpada, który kosztował dobre kilka tysięcy więcej i jego jakość wykonania woła o pomstę do nieba. Biznesowe modele Della imho wypadają tutaj już trochę lepiej. Kryterium dla wielu osób abstrakcyjne, jednak ja bardzo zwracam na takie
  • Odpowiedz
@widofmaker: Co do ceny to nigdy nie zrozumiem tych hejtów. Spotykam się z tym tylko w Polsce. Czy to dlatego, że ludzie mało zarabiają?

PS: Kupiłem tydzien temu telewizor za 15 kafli. Możesz już zacząć hejtować, bo mogłem kupić za 2.
  • Odpowiedz
@blinxdxb: przez to że ludzie mało zarabiają to wolą lub czasem muszą wybrać ostrożniej i np kupić telefon za max 1k a resztę przeznaczyć na inny cel. Zresztą, nie myśl że za bogatą zagranicą jest inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) mieszkam we Francji i znam dużo ludzi których stać ale uważają że produkty Apple są za drogie
  • Odpowiedz