Wpis z mikrobloga

Pytanie czysto teoretyczne, bez hejtu. Otoz przyznaje sie bez bicia iz od zawsze bylem zwolennikiem rozwiazan typu Android/Linux/Unix i w sumie nigdy nie zastanawialem sie nad tym dosyc prozaicznym zagadnieniem. Dlatego tez pytam tutaj. Czy istnieje jakis logiczny powod poza lansem dla ktorego ludzie kupuja produkty Apple? O ile zdaje sobie sprawe iz caly ekosystem nie jest zly i rzeczywiscie sa to naprawde dobre produkty, solidnie wykonane, jednakze nie od dzis wiadomo iz nie sa warte swojej ceny jak i ograniczaja uzytkownika i jego swobode wyboru niemilosiernie.

Dlatego tez pytanie do uzytkownikow produktow #apple, dlaczego zdecydowaliscie sie na taki a nie inny wybor? (nie hejtuje, ot najzwyczajniej w swiecie nie rozumiem tego wyboru, wiec mnie to ciekawi).

#apple #ios #android #smartfon
  • 135
  • Odpowiedz
@L3gion: nie ukrywamze spodziewam sie odswiezenia airow. Mac pro jest dobra stacja robocza ;) niestety u nas korzysta sie ze zwyklych mocnych PCtow i ciezko klientowi wytlumaczyc ze stacja jest lepsza. No i wez pod uwage ze np w firmach zajmujacych sie designem, ladny komputer pelni funkcje wizerunkowe ;)
  • Odpowiedz
@widofmaker: Kupiłem iPhone'a, bo fajny aparat i ładnie wygląda xD

A po paru miesiącach użytkowania podoba mi się to, że chodzi płynnie, wszystkie apki, jakie były na Androida, są też tutaj, po kupieniu iPada wystarczyło się zalogować do iCloud i następuje automatyczna synchronizacja (nie przeczę, że w Androidzie tego nie ma ;d), podoba mi się sam wygląd systemu.

W zasadzie biorąc do ręki mojego iPhone'a 6 i Samsunga S6 kumpla
  • Odpowiedz
@miki4ever: Nie, zwykly plaski. Nie podobaja mi sie te wklesle. Mnie troche clouding denerwuje w lewym dolnym rogu i zastanawiam sie nad wymiana. Model z poprzedniego roku mial FA vs Edge-Lit... Ale zawsze mozna trafic na jeszcze gorszy :-)
  • Odpowiedz
@widofmaker: Nie dałem rady przeczytać wszystkich wypowiedzi, ale opiszę mój przypadek jeśli tak interesują Cię historie właścicieli iPhonów ;) Otóż jestem programistą nie pierwszej młodości, którego nie jarają już nowinki technologiczne. Potrzebowałem telefonu, który nie będzie super przestarzały technologicznie i żeby dało się na nim zrobić coś w miarę współczesnego, ale który będzie działał out of the box bez konieczności grzebania w ustawieniach i będzie robił to przez kilka następnych
  • Odpowiedz
@widofmaker: mnie najbardziej zaskakuje (albo i śmieszy) jak userzy jabłkowych sprzętów, na który wydali spory hajs, mówią że mieli Androida i lagował niemiłosiernie.

- A jakiego miałeś?

- No za złotówkę od operatora


( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam taką koleżankę co zawsze twierdzi że Androidy lagują, a porównywała swojego iP do np. LG L60
  • Odpowiedz
@widofmaker:
1. Jest poprostu ładny.
2. Mieści mi się w dłoni, nie to co większość samsungów wielkości cegły.
3. Wygodny i bardzo ładny interfejs.
4. Dobra bateria - w ciągu dwóch lat w moim samsungu galaxy s3 musiałam wymieniać baterię dwa razy :|
5. Pierdylion świetnych aplikacji w appstore.
6. No i najważniejsze - jest zajebiście szybki. Ostatnio porównywałam sobie szybkość aparatu w moim 5C z jakimś najnowszym samsungiem note
  • Odpowiedz
@aso824: To ja się odniosę:
- niestandardowe złącze ładowanie - owszem jest to wada, mi osobiście nie przeszkadza w żaden sposób, bo ładuje telefon tylko w domu.
- słaba bateria - ja akurat mam iPhona SE, gdzie bateria trzyma naprawdę rewelacyjnie jak na tą mikroskopijną pojemność baterii. Przy moim użytkowaniu ładuje telefon co 2 dni i mam pod koniec drugiego dnia jakieś 20-25% zapasu. Żona ma 5S i podłącza codziennie na noc. Wcześniej miała LG G2 i z tego co mówiła telefony trzymają podobnie. Nie wiem jak w pozostałych modelach, z tego co wiem plusy trzymają bardzo dobrze, gorzej z mniejszymi.
- brak możliwości wgrywania plików - zobacz punkt 1.
- brak oficjalnych apek - akurat YT i Google Maps są. Z jakdojade nie
  • Odpowiedz
@powrocilem: Hm, do 2k jest cała gama Xperii Z1/3/5 Compact, która w/w wad nie ma. Chociaż jak zawsze ładujesz tylko w domu albo u kolegów z iP ( ͡° ͜ʖ ͡°) to te wady faktycznie odpadają. Ale o dziwo w tych czystych andrutach (tj. bez gówna od Samsunga) batka trzyma naprawdę rewelacyjne. Na leniwym użytkowaniu (czasami coś zadzwonię, smsa wyślę, net wyłączony) to 2-3 dni bez
  • Odpowiedz