Wpis z mikrobloga

Pytanie czysto teoretyczne, bez hejtu. Otoz przyznaje sie bez bicia iz od zawsze bylem zwolennikiem rozwiazan typu Android/Linux/Unix i w sumie nigdy nie zastanawialem sie nad tym dosyc prozaicznym zagadnieniem. Dlatego tez pytam tutaj. Czy istnieje jakis logiczny powod poza lansem dla ktorego ludzie kupuja produkty Apple? O ile zdaje sobie sprawe iz caly ekosystem nie jest zly i rzeczywiscie sa to naprawde dobre produkty, solidnie wykonane, jednakze nie od dzis wiadomo iz nie sa warte swojej ceny jak i ograniczaja uzytkownika i jego swobode wyboru niemilosiernie.

Dlatego tez pytanie do uzytkownikow produktow #apple, dlaczego zdecydowaliscie sie na taki a nie inny wybor? (nie hejtuje, ot najzwyczajniej w swiecie nie rozumiem tego wyboru, wiec mnie to ciekawi).

#apple #ios #android #smartfon
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieczywowewiadrze: w tym wypadku mowilem o mobilej wersji iOS :) Szczerze powiedziawszy rzadko juz teraz grywam, a i gry w ktore gram sa portowane na Lin/OSX (CSGO) wiec w sumie w sporadycznych przypadkach kiedy to "potrzebuje" win (jak chociazby instalacja arm9loaderhax na 3DS) uzywam albo VMa albo pozyczam od wspolokatorow :)

@MercedesBenizPolska: zgadzam sie, wada wadzie nierowna. A tak juz calkiem na serio to zawsze mnie to interesowalo,
  • Odpowiedz
@widofmaker: no dla mnie apple daje najlepszy stosunek ceny do jakości. A co do 4K? pamiętaj, że nie mieszkam w Polsce. Mam całkiem dużo opcji w 4k poza tym upscaling to konieczność przy 75 calach i FHD wygląda lepiej niż na na tylnej matrycy 1080p
  • Odpowiedz
@widofmaker: nie wydaje mi się, żeby były to lagi w stylu Chrome czy Google Maps, które często nie wiadomo czy się zawiesiły czy tylko "myślą". Jak klawiatura, która laguje. Jak czasem klikanie 10 razy w "domek" zanim telefon zareaguje. Windows Phone działa o niebo płynniej ale z kolei ma baardzo niedoprawaną funkcjonalność. Android jest mawet spoko, gdyby nie lagi i niestabilność.
  • Odpowiedz
@widofmaker: przyznaje ze po prostu przyzwyczajenie wzięło gore :) co do typowych bolączek: pliki jakich potrzebuje to z reguły zdjęcia (problemu brak), książki PDF (problemu zero!), wszystkie dokumenty wordowskie i tym podobne rownież czyta ;) nie ukrywam ze nie jestem wymagającym użytkownikiem, wielu z funkcji telefonu z pewnością nie wykorzystuję
  • Odpowiedz
@sroka22: coz, przykro mi ze trafiles na lipny sprzet, ja jakos w sumie mialem sporo szczescia i poczawszy od pierwszego urzadzenia z Androidem nie mialem wiekszych problemow. Moze to jednak wynikalo z tego iz prawie od zawsze pierwsze co to root, AOSP badz zblizone i kernel z nowymi wartosciami i governorami. Rozumiem wiec iz nie wszyscy chca, maja czas, czy tez potrafia grzebac w telefonie i chca aby urzadzenie dzialalo
  • Odpowiedz
@widofmaker: nie. To nie sprzęt. To android. Te problemy występowały na każdym telefonie z androidem, który miałem w rękach. Od low do high endów. Nigdy soft nieoficjalny nie był dla mnie lepszy, niż stock. Dla mnie telefon ma działać perfekcyjnie. Stock tego nie ma, nieoficjalne tymbardziej (choć zwykle są minimalnie szybsze). Ogólnie już nigdy nie uwieżę w "od wersji x.x android działa już ok" i nie będę oszczędzał, żeby się
  • Odpowiedz
@widofmaker: wiesz co, jeżdzę trochę po świecie, pracując w korpo mam często styczność z prezesami i dyrektywami i powiem ci tak, normalni ludzie w Polsce i na świecie kupują jedne albo drugie rzeczy bo im sie podobają i sa wygodne. To tylko w internecie grupy cebulackich s--------n toczą jakieś wyzwiska na użytkowników takiego a nie innego sprzętu. Niektórzy kupują samsunga, inni Apple jeszcze inni Nokię. Nie bądź jak te ameby,
  • Odpowiedz
Wybacz ze winisz producenta systemu za problemy developera aplikacji, dziwne podejscie.


@widofmaker: Tylko dla przecietnego uzytkownika jakie to ma znaczenie? Czy jest winny producent, czy tworca aplikacji nie ma znaczenia, fakt jest taki, ze na Androida duzo trudniej napisac apke, ktora dziala na wiekszosci urzadzeniach, iPhone nie ma takiego problemu.
  • Odpowiedz
a no i druga wada to brak diody powiadomien.


@MercedesBenizPolska: To jest faktycznie cos czego mi brakuje, co prawda sa te wibracje co jakis czas, plus powiadomienia na ekranie sa widoczne w duzo lepszy sposob niz na Androidzie, ale mogliby to dodac:)
  • Odpowiedz
@widofmaker: przy bardzo dużej cierpliwości, da się wyrwać używanego iMac 27'' 2011 za 800 pln a od ręki iMac 21,5 2009 za 1400 pln, który po włożeniu ssd, jest pełnowartościowym komputerem, z ceną dopasowaną do oczekiwań na miarę zwykłego mirka w roku 2016. ios jest średnio słaby i wolę androida.
  • Odpowiedz