Wpis z mikrobloga

Pytanie czysto teoretyczne, bez hejtu. Otoz przyznaje sie bez bicia iz od zawsze bylem zwolennikiem rozwiazan typu Android/Linux/Unix i w sumie nigdy nie zastanawialem sie nad tym dosyc prozaicznym zagadnieniem. Dlatego tez pytam tutaj. Czy istnieje jakis logiczny powod poza lansem dla ktorego ludzie kupuja produkty Apple? O ile zdaje sobie sprawe iz caly ekosystem nie jest zly i rzeczywiscie sa to naprawde dobre produkty, solidnie wykonane, jednakze nie od dzis wiadomo iz nie sa warte swojej ceny jak i ograniczaja uzytkownika i jego swobode wyboru niemilosiernie.

Dlatego tez pytanie do uzytkownikow produktow #apple, dlaczego zdecydowaliscie sie na taki a nie inny wybor? (nie hejtuje, ot najzwyczajniej w swiecie nie rozumiem tego wyboru, wiec mnie to ciekawi).

#apple #ios #android #smartfon
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aso824: Rozważałem Z5 compact, ale tak jak już pisałem mam macbooka i dokupując iP zyskałem dużo ficzerów. No i rozmiar nowego SE mi bardziej odpowiadał.

A co do lansu to niech sobie ludzie kupują, nie ma co na siłę przekonywać do rozsądnego wydawania pieniędzy. Tak samo nie mam zamiaru wmawiać ludziom, że bez sensu jest kupowanie lanserskich modeli adidasa/reeboka/nike za 400+zł, gdzie za te pieniądze można już kupić porządne skórzane
  • Odpowiedz
@stash: rozumiem.

@Auth: mozna i tak.

Zresztą są to dla mnie narzędzia pracy i traktuje je jako inwestycje w siebie i swoją karierę (sprzęt po prostu działa niezawodnie, i np. macbook ma kilka ficzerów, które usprawniają moją pracę, dzięki temu mam więcej
  • Odpowiedz
@widofmaker: zamierzam następny telefon kupić od Apple. Android jest po prostu c-----y. C-----o działa, niestabilnie, powoli, ma nielogiczny ui w wielu wypadkach. Główny powód to te ciągłe zamuły. Niezależnie od jakości sprzętu IMO android nigdy nie działa bardziej, niż w 70% ok. Dla mnie to za mało. W androidzie potrafi lagować KLAWIATURA. Wystarczy?
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: ooo hola hola basta, porownujesz setki (jezeli nie tysiace producentow sprzetu) do jednego producenta oprogramowania i sprzetu. Istnieje cale mnostwo telefonow z Androidem ktore dzialaja, ba maja niewspolmiernie wieksze mozliwosci niz iOS.

@sroka22 iOS 9 slynal z lagow i dropped frames.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: czepiasz sie szczegolow (jest to prawie oczywiste iz jest to literowka) i szukasz dziury w calym. Wywalanie sie google maps to w 90% wina sprzetu nie zas aplikacji.

Skoro juz rozmawiamy o wadach systemu/sprzetu to dlaczego nie zaadresujesz wad iPhone/iOS?
  • Odpowiedz
@widofmaker: ale co to znaczy ograniczony? Masz konsole i w niej zrobisz wszystko jak na kazdym unixie ;) i duzo wiecej niz na windowsie

Mac mini kosztuje 2200zl z czego po odliczeniu systemu operacyjnego (licze cene windowsa) i pakietu biurowego masz komputer za 1400zl? To jest jeden gruby tyś z malym hakiem
  • Odpowiedz