Aktywne Wpisy
Kkdante +10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
smutny_przerebel +90
Sympatie polityczne można mieć różne, ale za produkowanie tego typu treści powinien być ban. Są jednak pewne granice przyzwoitości.
O kim jest ten wpis, chyba wspominać nie muszę.
Na wszelki wypadek screen całego wpisu przesłałem do posłanki, nie dziwię się, że jest ona bardzo wrażliwa na tym punkcie. Oby społeczny odpad @selflessness poniósł wymierne konsekwencje.
@Moderacja
#sejm #polityka #bekazpisu
O kim jest ten wpis, chyba wspominać nie muszę.
Na wszelki wypadek screen całego wpisu przesłałem do posłanki, nie dziwię się, że jest ona bardzo wrażliwa na tym punkcie. Oby społeczny odpad @selflessness poniósł wymierne konsekwencje.
@Moderacja
#sejm #polityka #bekazpisu
Do Planu Morawieckiego dodano ważny aspekt pro rozwojowy polskiej gospodarki a mianowicie ochronę polskiego hutnictwa.
Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju skorelowany jest z Planem wspierania rozwoju przemysłu w Polsce oraz z Planem GOSPODARKA PLUS Wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i terytorialny – to filary rozwoju gospodarczego Polski ujęte w planie przygotowanym przez wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.
Otóż bez odbudowy w Polsce przemysłu opartego na nowoczesnych technologiach nie mamy szans aby dogonić kraje wysoko rozwinięte i na zawsze zostaniemy gospodarczym wasalem tych krajów które Nas pod tym względem wyprzedziły o kilkadziesiąt lat. Sektor prywatny powinien inwestować w nowoczesne technologie a sektor publiczny powinien te inwestycje wspierać, pobudzać, promować ale aby ... nie przeszkadzać sektorowi prywatnemu. Kwestią kluczową jest to aby sektor publiczny wspierał i kooperował, inspirował planowanie i realizację dużych projektów inwestycyjnych realizowanych głównie przez sektor prywatny. Jest to szczególnie istotne w kwestii zaplanowania tak dużych projektów inwestycyjnych, które samodzielnie przez sektor prywatny raczej by nie zostały zrealizowane jak np. nowoczesne duże przedsiębiorstwa produkujące produkty o wysokim stopniu wartości dodanej, z zaangażowaniem nowoczesnej technologii. Poza tym w ramach dużych projektów inwestycyjnych inspirowanych i koordynowanych przez sektor publiczny a realizowanych głównie przez sektor prywatny to należą gałęzie w gospodarce takie jak energetyka (elektrownie jądrowe, farmy wiatrowe, elektrownie wodne i inne) oraz inwestycje komercyjne w gałęziach infrastrukturalnych i komunikacyjnych, rozwiązań szybkiego Internetu. Poza tym rząd w kontekście planowania i realizacji dużych projektów inwestycyjnych, powinien uwzględniać potencjał młodych wykształconych Polaków kończących uczelnie techniczne i inne aby zaangażować do tych projektów inwestycyjnych ten duży potencjał kapitału ludzkiego w Polsce aby ci młodzi wykształceni ludzie nie musieli wyjeżdżać z Polski celem znalezienia satysfakcjonującej pracy. Pojawia się w tym miejscu kluczowe pytanie, czy w ramach planowania i realizacji dużych projektów inwestycyjnych poprzez skoordynowane i skorelowane działania sektora publicznego i prywatnego nie można było by zaplanować zainspirowania, stworzenia infrastruktury parku technologiczno-naukowego, który z udziałem firm prywatnych przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiej gospodarki.
opis odnośnika
twitter.com/DProkopowicz
#plan #program #odpowiedzialnego #rozwoju #wicepremier #morawiecki #placaminimalna #przemysl #sektor #hutnictwo #solidarnosc #rownomiernyrozwoj #rds
#praca #zatrudnienie #rynekpracy #zarzadzanie #gospodarka #ekonomia #pkb #innowacje #finanse #biznes
#rozwoj #postep #technologia #budzetpanstwa #programgospodarczy #politykagospodarcza #polska
#gospodarka #ekonomia #finanse #biznes #finansepanstwa #finansepubliczne #transfery #budzet #sprawozdania #raport #analiza
#polityka #ekonomiaspoleczna #spolecznogospodarcza #rentownosc #zyskownosc #finansowanie #gospodarkaplus #prorozwojowy
@DariuszProkopowicz: