Wpis z mikrobloga

450 MLN ZŁ NA WSPARCIE INNOWACYJNYCH PROJEKTÓW FIRM

Fundusze inwestycyjne będą mogły ubiegać się - od 4 do 19 maja br. - o unijne wsparcie na innowacyjne przedsięwzięcia dla mikro i małych firm. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przewidziało na ten cel 450 mln zł.
W poniedziałek 11.4.2016 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ma ogłosić konkurs z programu "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020.
"450 mln złotych z programu +Inteligentny Rozwój+ czeka w najbliższym konkursie +Bridge Alfa+ na fundusze zainteresowane inwestycjami w pomysły na najwcześniejszym etapie rozwoju. Środki przeznaczone zostaną docelowo na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych" - podkreślił resort rozwoju.
Jak zaznaczyła cytowana w komunikacie resortu rozwoju wiceminister Jadwiga Emilewicz, w ramach nowej edycji programu "Bridge Alfa" planowane jest utworzenie 40 funduszy inwestycyjnych. "Z ich oferty skorzystają start-upy, które chcą realizować nowatorskie projekty i poszukują zewnętrznych źródeł ich finansowania. To realne wsparcie dla młodych, innowacyjnych firm" - podkreśliła wiceminister rozwoju.
Wnioski o dofinansowanie UE będą mogły składać fundusze, które - jak wyjaśniło Ministerstwo Rozwoju - wspierają innowacyjne przedsięwzięcia na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wymagana wartość projektu grantowego wynosi od 10 do 30 mln zł, a jego realizacja może trwać najwyżej 3 lata.

Program "Bridge Alfa" jest finansowany z programu "Inteligentny Rozwój". Od 2014 roku fundusze inwestycyjne Alfa wsparły 47 inwestycji w technologiczne start-upy, których łączna wartość wyniosła 45 mln zł. Pieniądze UE pochodziły z programu "Innowacyjna Gospodarka" na lata 2007-2013.
Program "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020 ma pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. Jednym z jego zadań jest dofinansowanie innowacyjnych projektów firm od fazy pomysłu do wprowadzenia nowych lub ulepszonych rozwiązań na rynek. Ma on także promować współpracę biznesu i nauki.
Jest on drugim pod względem budżetu programem na lata 2014-2020 i największym w Unii Europejskiej finansującym badania, rozwój oraz innowacje. Na jego realizację przeznaczono ponad 10 mld euro (8,6 mld z UE).

opis odnośnika

PROGRAM AKTYWIZACJI INNOWACYJNOŚCI I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W POLSCE KLUCZEM DO ROZWOJU GOSPODARCZEGO POLSKI
twitter.com/DProkopowicz
Aktywizacja innowacyjności i przedsiębiorczości podmiotów gospodarczych w Polsce powinna należeć do kluczowych aspektów polityki gospodarczej i strategii rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Procesy innowacyjne generują wzrost synergii i korelacji między zmieniającymi się czynnikami otoczenia bliższego i dalszego modyfikującymi działalność przedsiębiorstw i instytucji finansowych.

Bez rozwoju innowacyjności w Polsce nie mamy szans aby dogonić kraje wysoko rozwinięte i na zawsze zostaniemy gospodarczym wasalem tych krajów które Nas pod tym względem wyprzedziły o kilkadziesiąt lat. Bez rozwoju dużych projektów inwestycyjnych i wspierania innowacyjności w Polsce nie mamy szans aby zaktywizować wzrost gospodarczy w Polsce.
Aktywizacja innowacyjności powinna być integralnym, jednym z istotniejszych składowych pro rozwojowej polityki społeczno-gospodarczej w Polsce.

opis odnośnika

twitter.com/DProkopowicz

--

#aktywizacja #innowacyjnosci I #przedsiebiorczosci W #polsce KLUCZEM do #rozwoju #gospodarczego #polski
#klaster #klastry #badania #naukawpolsce #popularnonaukowe #innowacje #kooperacja
#finansepanstwa #finansepubliczne #zysk #korporacja #transfery #budzet #sprawozdania #raport #analiza
#rozwoj #postep #technologia #cyfryzacja #telekomunikacja
#dotacjeue #fundusze #ue #nowaperspektywa #finansowanie #wnioskiodotacje #konkurs #gospodarka #ekonomia #finanse #biznes
#gospodarka #ekonomia #pkb #innowacje #finanse #biznes #raportyianalizy
#bariery #innowacji #przedsiebiorczosci w #polsce #rozwoju #gospodarczego #przedsiebiorstw #sektora #msp
#polityka #socjologia #ekonomiaspoleczna #spoleczno-gospodarcza #rentownosc #zyskownosc #finansowanie
Pobierz
źródło: comment_0Vd0RsTDGQrGSJHQTXDtTxaBxlAVBXBn.jpg
  • 2