Wpis z mikrobloga

@rbk17:

W ogóle kwestia świadomości jest ciekawa - bo tak naprawdę nie wiesz, czy jesteś samoświadomy - twój mózg może spowodować, że masz takie wrażenie, bo innego stanu świadomości po prostu nie znasz (No chyba, że zażywałeś psychodeliki ( ͡° ͜ʖ ͡°)), wszystko może być równie dobrze jednym wielkim złudzeniem.
  • Odpowiedz
A kto stworzył choroby? Kto odpowiada za genetykę?


@ruszka: A co jest trudnego do zrozumienia w przykładzie formy do chleba? Odpowiedziałem wcześniej na twoje pytanie.
  • Odpowiedz
A kto stworzył choroby? Kto odpowiada za genetykę?


@ruszka: A kto powiedział, że Świat jest dobrym miejscem? Tak to jest opisane w Biblii:

Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: «Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -

przeklęta3 niech będzie ziemia z
  • Odpowiedz
@bachuxd:

Nie ma tutaj żadnych haczyków, to religia wszystko pomieszała tak, żeby trzymać ludzi w strachu i nimi manipulować. Nie chodzisz do kościoła ? Nie przyjmujesz sakramentów ? Nie spowiadasz się ? Postępujesz nie zgodnie z tym co głosi kościół ? To DO PIEKŁA GRZESZNIKU.


To, że KK namieszał, to jest inna sprawa - i ja głównie do tych interpretacji się odnoszę. Nie neguję istnienia Boga, czy sensu stricte wiary
  • Odpowiedz
@Clermont:

Jak walniesz młotkiem w formę do chleba, to żaden z kolejnych wypieczonych chlebów nie będzie miał już idealnego kształtu.


To wtedy kupuję nową formę, a nie skazuje biedne chleby na bycie #!$%@? chlebami, i każe siebie potem nazywać super piekarzem - bo jeśli spartoliłem coś takiego, to mogę conajwyżej myć podłogi w piekarni.
  • Odpowiedz
@ruszka: To nie Bóg walnął młotkiem w formę. Bunt Szatana był rzuceniem rękawiczki i zasugerowaniem, że Jego dzieło i nadane temu dziełu prawa są złe. Zniszczenie Adama i Ewy niczego by nie rozwiązało. Dowiodłoby tego, że Szatan miał rację, i mocy Bożej, ale nie miłości czy sprawiedliwości.
  • Odpowiedz
@Ex3: dlatego będąc ateistą omijam tematy związane z religią - dzięki takim ludziom jak Ty przez których przeciętny ateistą postrzegany jest jako 15 latek.
  • Odpowiedz
@Ex3: jeszcze większym absurdem jest to, że dobry i miłosierny bóg który pózniej naucza wybaczać winowajcom - zabija w gniewie prawie cały świat xD
  • Odpowiedz
@Kalan: Przemyśl sobie takie dwie postawy:
1) "Wybaczam ci to, co zrobiłeś. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy, w przeciwnym wypadku będę musiał wyciągnąć konsekwencje."
2) "Wybaczam ci to, co zrobiłeś i co będziesz robił. Możesz wszystko, bo jestem miłosierny."

Uważasz, że o wybaczeniu można mówić tylko w drugim przypadku?
  • Odpowiedz
Czyli znowu - Bóg nie jest miłosierny, tylko jest sadystą.


@ruszka: W jaki sposób Bóg jest sadystą? Bóg ceni wolną wolę swoich stworzeń - skoro ludzie chcieli poznać zło, Bóg udostępnił nam takie miejsce, byśmy doświadczali tego zła, tak samo jak dobra. Mógł postąpić inaczej - jak w przypadku Szatana, zwyczajnie strącić nas do piekła. Twoim zdaniem powinien wziąć "za mordy wszystkich", by otworzyły im się oczy? :) Poza tym,
  • Odpowiedz
@zerozero7:

"swoich stworzeń" != "wszystkich swoich stworzeń" :) W tym wypadku myślałem o ludziach


Spoko, tylko ja pisałem o chorobach. Jaki jest inny cel istnienia wirusów i bakterii niż to, żeby ludzkość cierpiała? Czy miłościwy stwórca stworzyłby coś takiego?
  • Odpowiedz
@ruszka: Nie wiem, jaki jest cel - jestem taką samą mrówką w tym formikarium, jak i Ty. Jeżeli pytasz mnie o opinie - to wydaje mi się, że chodzi o umożliwienie nam ludziom doświadczania zła. Przynajmniej tak jest w Genesis, że Ziemia została przeklęta z powodu człowieka. Można założyć taki scenariusz, że człowiek żył w harmonii z Bogiem i ze światem dopóki nie zechciał poznać zła, i wtedy ten świat
  • Odpowiedz
@ruszka: a czy Abraham zabił Izaaka? czy Bóg do tego dopuścił? czy ty znasz sens tej historii i morał z niej płynący? o tym właśnie pisałem wcześniej, przychodzi ateusz, walnie fragment z Biblii nie mają o nim tak właściwie zadnego pojęcia i później swiruje hurr znam Biblię lepiej niż chrześcijanie durr, umysłowy plankton. Przez takich jak ty wstyd się do ateizmu przyznawać.
  • Odpowiedz