Wpis z mikrobloga

@zerozero7:

Nie wiem, jaki jest cel - jestem taką samą mrówką w tym formikarium, jak i Ty. Jeżeli pytasz mnie o opinie - to wydaje mi się, że chodzi o umożliwienie nam ludziom doświadczania zła. Przynajmniej tak jest w Genesis, że Ziemia została przeklęta z powodu człowieka. Można założyć taki scenariusz, że człowiek żył w harmonii z Bogiem i ze światem dopóki nie zechciał poznać zła, i wtedy ten świat
  • Odpowiedz
@TheSjz3:

a czy Abraham zabił Izaaka? czy Bóg do tego dopuścił? czy ty znasz sens tej historii i morał z niej płynący? o tym właśnie pisałem wcześniej, przychodzi ateusz, walnie fragment z Biblii nie mają o nim tak właściwie zadnego pojęcia i później swiruje hurr znam Biblię lepiej niż chrześcijanie durr, umysłowy plankton. Przez takich jak ty wstyd się do ateizmu przyznawać.


Ale co to zmienia, czy go zabił, czy nie, skoro był do tego
  • Odpowiedz
@ruszka: Jak "na jednego człowieka"? I w jaki sposób "s--------ć życie"? Genesis to opowieść o naturze człowieka - to nie jest coś, co Bóg uczynił. To jest coś, co my jako ludzie uczyniliśmy - a konsekwencja wcześniejszych wyborów obciąża następne pokolenia, natura jest "wrodzona". Prawdę mówiąc, to dowolny tekst o istocie człowieczeństwa brzmi jak bajka dla dzieci / mitologia, więc nie widzę w tym nic ujmującego na rozsądku, by wierzyć
  • Odpowiedz
@zerozero7:

Jak "na jednego człowieka"? I w jaki sposób "s--------ć życie"? Genesis to opowieść o naturze człowieka - to nie jest coś, co Bóg uczynił. To jest coś, co my jako ludzie uczyniliśmy - a konsekwencja wcześniejszych wyborów obciąża następne pokolenia, natura jest "wrodzona". Prawdę mówiąc, to dowolny tekst o istocie człowieczeństwa brzmi jak bajka dla dzieci / mitologia, więc nie widzę w tym nic ujmującego na rozsądku, by wierzyć akurat w taką wersję :). Ty też masz swoją bajkę, w którą wierzysz


Przecież Bóg jest wszechwiedzący - czy był sens skazywać ludzi na
  • Odpowiedz
Słuchaj się ludzi podających się za kapłanów...


@ruszka: Mistrz! Bóg każe Ci wykonywać polecenia kapłanów, nawet kiedy każą Ci czynić coś wbrew woli Boga? powiadasz że to kapłan kazał zabić Abrahamowi swojego jedynego syna?

Przecież ta przypowieść to ewidentna furtka dla rządzących że w razie czego mogli kogoś zabić, bo im
TheSjz3 - > Słuchaj się ludzi podających się za kapłanów...

@ruszka: Mistrz! Bóg k...

źródło: comment_dVeQ1S8dE11Svmh2miEIQQFiwPOXZN0u.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
O to, że człowiek, jako jedyna istota, ma wszczepione pewne cechy osobowości, które nie występują u żadnych zwierząt, bakterii, roślin ani grzybów, tylko u Boga. Jest w stanie Go naśladować. Nie jest odwzorowaniem Boga w skali 1:1, bo nie jest istotą duchową. Ale ma moralność, sumienie, poczucie sprawiedliwości, w przeciwieństwie do zwierząt, które zachowują się zgodnie z instynktami.


@Clermont: chwilę wcześniej czepiałeś się, że ktoś pisze o tym, że każdy człowiek jest zdolny do dokonania zwyrodniałego zła, a po chwili sam używasz kwantyfikatora ogólnego w swoim wywodzie, bez żadnego uzasadnienia.

Skąd wiesz, że tylko człowiek ma moralność, sumienie i poczucie sprawiedliwości? Skąd wiesz, że u człowieka te odruchy nie są wynikiem instynktów? Skąd wiesz, że u wszystkich zwierząt te odruchy są wyłącznie wynikiem
  • Odpowiedz
@ruszka: Być może powrócę do początku dyskusji, ale chcę coś powiedzieć.

Bóg dał ludziom wolną wolę. Nie narzuca swojego myślenia, tylko je proponuje. Każdy człowiek może to przyjąć, żyć w miłości, czy tam przyjaźni, z Bogiem, a gdyby każdy tak żył to nie byłoby zła. A ludzie źli są tymi, którzy odrzucili Boga.

Dobrze to chyba przedstawia coś takiego: Bóg puka do naszych drzwi, ale klamka jest tylko po naszej
  • Odpowiedz
@zerozero7: po tym jak @ruszka zapytał się po co istnieją wirusy stwierdziłeś że nie wiesz i przerzuciłeś się na oskarżanie go o to że on też wierzy w swoją bajkę. a gdzie on Ci napisał że świat jest taki jakim go widzimy, nie widziałem jakoś żeby bronił takiego stanowiska. różnica jest taka, że on potrafi mieć wątpliwość, a Ty nie.
  • Odpowiedz
po tym jak @ruszka zapytał się po co istnieją wirusy stwierdziłeś że nie wiesz


@misiek203: Czytaj dokładnie:

Nie wiem, jaki jest cel - jestem taką samą mrówką w tym formikarium, jak i Ty. Jeżeli pytasz mnie o opinie - to wydaje mi się, że chodzi o umożliwienie nam ludziom doświadczania zła.
  • Odpowiedz
Ciekawe czy ci co zginęli w zamachach b-------h. Jak myślisz co "s---------i"? Urodzili się nie tam gdzie trzeba? Czy może byli w złym miejscu o niewłaściwym czasie? Przecież mieli wolną wole prawda?


@Ex3: Musielibyśmy sprawdzić ilu z nich głosowało na tych co aktualnie są u władzy w Belgii czy Francji i wpuścili ten motłoch gardzący zachodem i cywilizacją chrześcijańsko-klasyczną. Może tym s---------i, myślisz że kara przychodzi z dnia na dzień?
  • Odpowiedz
Musielibyśmy sprawdzić ilu z nich głosowało na tych co aktualnie są u władzy w Belgii czy Francji i wpuścili ten motłoch gardzący zachodem i cywilizacją chrześcijańsko-klasyczną. Może tym s---------i, myślisz że kara przychodzi z dnia na dzień?


@TheSjz3: co ja czytam. Nie wierzę, że można być aż tak ograniczonym i napisać taki komentarz poważnie. Uszkodzenie mózgu - poziom chrześcijanin.
  • Odpowiedz