Wpis z mikrobloga

@misiek203: Miłosierdzie jest takie, że możesz żyć w tym świecie, a nie w piekle tak jak np. Szatan - i zawsze możesz się do tego Boga jakoś zwrócić, więc nie jesteś skazany na wieczną samotność. Sprawiedliwość jest taka, że ponosisz konsekwencje wyborów przodków. Np. jeśli masz tendencje do zachorowania na raka, to Twoje dziecko też prawdopodobnie będzie je miało.
  • Odpowiedz
@zerozero7: aha, czyli ja sobie wybrałem raka i moje dziecko ponosi za to konsekwencje. i rozumiem, że jak ktoś jest mordercą, to jego dzieci, wnuki i jeszcze parę pokoleń dalej też trzeba wsadzić do więzienia, przecież to jest bardzo sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
@misiek203: No ale nie ma zdrowych ludzi, jak mawia przysłowie, są tylko nieprzebadani :). Chodziło mi o to, że pewne rzeczy są wrodzone, czy tego chcesz, czy nie. I to jak wygląda Twoje życie jest w sporym stopniu konsekwencją wyborów Twoich rodziców.
A umierają wszyscy ludzie, swoją drogą - czy to przez chorobe, czy ze starości, czy zamordowani
  • Odpowiedz
@Clermont: Przyjmujemy, że Bóg jest wszechwiedzący. Tworząc człowieka wiedział co stanie się za te 6000 lat, wiedział, że będzie II wojna światowa, że będą ruscy, że Ewa zje zakazany owoc. Zakładając wszechwiedzę, skazujemy świat na totalny determinizm. Dlatego właśnie, Bóg jest tyranem, nikczemnikiem i sadystą.
  • Odpowiedz
Bóg w ST mówił, że Izrael będzie miał dobrze, bo zawarł przymierze z Bogiem obrzeżając się, no i żydzi są inteligentnym i bogatym narodem. Jak widać demografia im nie straszna. Polacy nie obcięli sobie napleta i obrazili tym Boga, pójdziemy do piekła.
  • Odpowiedz
@zerozero7: przysłowia to sobie schowaj do kieszeni, poproszę argumenty. są ludzie zdrowi. pewne rzeczy są wrodzone? jak to po prostu są? nie nie nie, to bóg tak nas stworzył, że możemy mieć wrodzone choroby. niemiłosierny bóg. umierają wszyscy, ale dlaczego część cierpi bez powodu? winy przodków to nie powód, by dziecko ginęło przy porodzie, ono niczym nie zawiniło.
  • Odpowiedz
@TheSjz3: Chrześcijanie posługują się typową #logikarozowychpaskow - zadasz im normalne pytanie typu dlaczego Bóg przynosi na świat dzieci z wadami wrodzonymi, skazuje miliony na głód, cierpienie, choroby, nawet niczemu winne niemowlęta i dzieci, za to jak się kapucyn pomodli do ojca Pio to podwiezie grubą dupę Terlikowskiego na wywiad na czas to otrzymujesz standardowy zestaw katolskich wymówek:

nie znasz nie oceniaj

ty tego nie rozumisz

gimboateista

ech typowe ateuszki nic nie rozumiejo, my chrześcijany
  • Odpowiedz
@konsumpcjusz: Kiedyś się wystarałem na mikro i dałem dopracowany wpis ze starą ciekawą fotografią, dałem pełny opis, googlestreet z teraźniejszości i było może 15 plusów. Dziś rano przygotowałem tego mema na szybko aby wkurzyć jednego mirka i co? Rozpętała się gównoburza, wyzwiska, 666+ Nic mnie w życiu już nie zaskoczy :)
  • Odpowiedz
@adin000: O jeju, serio ktoś jeszcze używa tego argumentu? Nie chce mi się tego 30. raz przerabiać, w dodatku na telefonie. Możesz sobie wygooglować pod hasłem "paradoks omnipotencji", jak wyjaśniały to różne mądre głowy na przestrzeni dziejów.
  • Odpowiedz
@jax2020: ??

Są 3 główne odłamy: katolicyzm, protestantyzm i prawosławie. Które dzielą się na tysiące mniejszych odłamów.
W dniu dzisiejszym istnieją ponad 42 tysiące różnych Kościołów oraz wspólnot kościelnych.
  • Odpowiedz