Wpis z mikrobloga

@Ex3: Jest mi tu ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego każdy #!$%@? uważa się za dość kompetentnego żeby dyskutować o Biblii i skomplikowanych zagadnieniach teologicznych? XDDD
  • Odpowiedz
@ChciwyBab: Jeżeli na okrągło słyszę.. tak, ad personam, że nie znam własnej wiary, że większość katoli, (słowo to jest też pejoratywne) czyli rozumiem, że ja też, nie znam Biblii... to mi ręce opadają. Jakiej wspólnej idei chcesz szukać w wypowiedziach: to bez sensu, ale to gupie, hehe, kupy się nie trzyma, prawie że mi Was żal, ale to bez sensu, a Wy w to wierzycie, hehe.
To nie ma być
  • Odpowiedz
@SZABATMATER: Dlatego, że to nie ma żadnego znaczenia, jak bardzo jesteś kompetentny...
Przez takie argumenty ludzie nie czytają biblii i nic o niej nie wiedzą, bo przecież zastanawianiem sie nad nią, zajmują sie ludzie kompetentni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potem człowiek nie jest w stanie obronić sie przed najprostrzym argumentem drugiej strony, bo nie ma obok niego kompetentnego teologa, który mu to objaśni.
Lepiej, potem ludzie
  • Odpowiedz
@Clermont:

Ale rozwiń myśl i nawiąż jakoś do tematu.


Ale co mam rozwinąć? xD Człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga, Bóg jako architekt miał możliwość wyzbycia się całego zła nie uwzględniając w tym cierpienia ludzi i życia w strachu - ale tego nie
  • Odpowiedz
@ruszka: A jaki wpływ ma Bóg na wolną wolę Sebka? Miał Ci zesłać anioła na pomoc? Wszak Twoja śmierć byłaby konsekwencją złego wyboru Sebka, braku Boga w Jego sercu, i to konsekwencją tego jest cierpienie innych, Twoich bliskich. Gdzie widzisz działanie Boga? Wolałbyś marionetki? A nie, bo wtedy byś nie mógł woleć.
  • Odpowiedz
@ChciwyBab: Przecież nie o tym mówię. Podejrzewam że nikt tutaj Biblii ani podstawowych informacji o filozofii chrześcijańskiej nie miał w ręku (ja też nie miałem, żeby nie było) a sra pod siebie cynicznymi komentarzami jacy to katole nie są głupi, a książka taka #!$%@? fantastyka, no #!$%@?
  • Odpowiedz
@Tutorzyc:

A jaki wpływ ma Bóg na wolną wolę Sebka? Miał Ci zesłać anioła na pomoc? Wszak Twoja śmierć byłaby konsekwencją złego wyboru Sebka, braku Boga w Jego sercu, i to konsekwencją tego jest cierpienie innych, Twoich bliskich. Gdzie widzisz działanie Boga? Wolałbyś marionetki? A nie, bo wtedy byś nie mógł woleć.

Bóg jako architekt miał możliwość wyzbycia się całego zła nie uwzględniając w tym cierpienia ludzi i życia w
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: No masz racje, że to jest świńskie, ale to dalej nie uzasadnia obrażania ich, oni się z tego cieszą przecież. Podburzają do tego, taka rozmowa sprawia im przyjemność.
A jakiś przykład wspólnej idei, no to przecież, dlaczego taki człowiek w ogóle się interesuje Bogiem, skoro uznał że go nie ma ?
Dlaczego w ogóle marnuje czas żeby o nim rozmawiać ?
Bo ta sprawa go nurtuje, może brak Boga
  • Odpowiedz
@Ex3: Kościół uznaje cały Stary Testament. Wgl Nowy nie może istnieć bez Starego. On się na nim opiera. Nie wiem skąd pomysł, że Kościół wybrał sobie parę rzeczy a o reszcie zapomniał ale na pewno nie z kościoła. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@ruszka:

Człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga, Bóg jako architekt miał możliwość wyzbycia się całego zła nie uwzględniając w tym cierpienia ludzi i życia w strachu - ale tego nie zrobił.


Człowiek nie został stworzony z wszczepionym złem, tylko sam je sobie
  • Odpowiedz
@SZABATMATER: No a ja właśnie o tym mówię, oni nie mieli biblii w ręku i rozmawiają tutaj z ludźmi który tę biblie mieli. Ja również czytałem, niejednokrotnie.
I teraz czy taki ktoś jak ja, zamiast próbować wytłumaczyć im na czym to polega, powinienem mieć to w dupie, bo oni nic o niej nie wiedzą ?
  • Odpowiedz
  • 1
@Clermont: masz Ferrari, a Twój osiemnastoletni syn właśnie odebrał prawo jazdy i chce zabrać swoją dziewczynę na przejażdżkę. Załóżmy, że wiesz jak ta impreza sie skończy, czyli na pierwszym drzewie pierworodny zabije siebie i niewinną osobę. Szanujesz jego wolną wolę i dajesz mu kluczyki do sportowego auta, czy może jednak każesz mu pedałować do swojej panny na rowerze?

wolna wola to takie Ferrari, z którą człowiek sobie nie radzi, do
  • Odpowiedz
@Xamil: Właśnie cała Biblia jest powiedzeniem człowiekowi "Nie jedź tym samochodem". Jaśniej i bardziej wymownie nie da się przedstawić konsekwencji złych decyzji, a mimo to ludzie wybierają przejażdżkę.
  • Odpowiedz
@clermont @Tutorzyc:

Człowiek nie został stworzony z wszczepionym złem, tylko sam je sobie wybrał.


Kłamstwo, co udowadnia masa badań naukowych - każdy z nas jest w stanie w wyniku jakiegoś wydarzenia stać się zwyrodnialcem i czynić krzywdę ludziom, absolutnie każdy. Kto zaprojektował mózg w
  • Odpowiedz
@Tutorzyc: argumentem merytorycznym jest to, ze Biblia to zbior jakis wartosci, swoistego rodzaju kodekst moralny, napisany bardzo dawno temu, w innych realiach. Bazowanie na historiach tam zawartych i " podazanie sciezka wyznaczona przez boga" jest juz smieszne. Pisanie, ze stary testament jest taki o, ale nowy, NOWY TESTAMENT to juz cos, tam sam JEZUS tlumaczy wszystko, tez jest smieszne. Wiara, ze byl koles, ktory smigal w sandalach po wodzie i
  • Odpowiedz