Wpis z mikrobloga

Numeracja w bezprzedziałowym jest robiona na takiej samej zasadzie jak w przedziałach, tylko brak "przegródek". Logika w tej numeracji jak najbardziej jest. Załączam rysunek poglądowy. Każdy przedział jest ponumerowany w ten sposób. Nie wiem dlaczego akurat tak, ale znając sposób numeracji można sobie bez problemu dojść które miejsce mamy.

Tutaj jednak jedna rzecz została spaprana: "ósemka" od 21-28 jest niepoprawnie oznaczona. A dokładniej: pomylono miejsca 21 z 23. Pozostałe miejsca są ponumerowane
kylo1303 - Numeracja w bezprzedziałowym jest robiona na takiej samej zasadzie jak w p...

źródło: comment_mvsGLu7KofZPBn3Lii73ckk37HcwfZMd.jpg

Pobierz
@Psychopathy_Red: Widać zasadę szachownicy. Nie wiem czy moja rozkmina ma sens, ale gdy bilety są wydawane z numerami miejsc o jeden większymi z każdym nowym klientem, to siedzenia są zajmowane tak, by pasażer siedział sam tak długo jak to możliwe. Takie rozwiązanie automatycznie eliminuje problem zajmowania wolnych miejsc, które nie są zarezerwowane dla danego pasazera, np. w przypadku, gdy cały pociag jest pusty, a pasażerowie ustawieni jeden obok drugiego. To można
@Psychopathy_Red: Pisałem o tym niedawno. Tak jest w wielu europejskich krajach.
http://www.wykop.pl/wpis/16868271/#comment-58497285

.

@brownking: hehe, już wyjaśniam i zapewniam, że logika, pokręcona, ale jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Wyobraź sobie przedział z 6 miejscami. Przykładowa numeracja (pierwsza cyfra to numer przedziału):

11 13 15

12 14 16


21 23 25

22 24 26


Żeby obniżyć komfort pasażerów wprowadzono przedziały z 8 miejscami. W związku z tym,