Wpis z mikrobloga

#niewiemjaktootagowac #banki #bankowosc #niemcy #sparkasse #januszebankowosci #niebezpiecznik

Historia tego typu.
1. Ide do niemieckiego banku po nowy pin, bo nie moge sie logowac online
2. Przydzielaja 50 letniego niemca ktory slabo gada po angielsku
3. Odpala Internet Explorera z paroma toolbarami (serio serio) i zaczynamy proces odzyskiwania dostepu
4. Po paru chwilach niemiec wraca i ma dwie swiezo wydrukowane kopie dokumentu na ktorym sa wszystkie moje dane, w tym moj sekretny pin i tymczasowe haslo
5. Wklepuje te dane i prosi mnie o podyktowanie nowego hasla - oczywiscie, na glos i 'jawnie'
6. Z przerazeniem kontynuujemy - niemiec prosi o generator tokenow
7. Niemiec zna moj nr konta, nr klienta, pin i nowe haslo - z radoscia oswiadcza, ze teraz juz moge sie logowac online i ze wszystko zrobione
8. Niemiec jest oburzony, gdy przed odejsciem prosze go o wylogowanie sie z mojego konta - chyba go obrazilem.

Niemcorki pod wzgledem bankowosci online czy platnosci kartami sa 100 lat za murzynami, ale takiego czegos sie nie spodziewalem
@niebezpiecznik-pl - standardowa procedura?
Pobierz palladni - #niewiemjaktootagowac #banki #bankowosc #niemcy #sparkasse #januszebankowo...
źródło: comment_xrME9hfixiiGgilIoKi6dRgdg2DQsuCY.jpg
  • 49
@Emigrant_Ekonomiczny: niemcorki upieraly sie, ze musze miec w niemeickim banku jezeli chce otrzymywac wyplate bez problemu - wiec zalozylem konto w niemieckim banku.

A co do samej bankowosci - w polsce karta czy paypassem zaplacisz juz niemal wszedzie, nawet w kosciele.
Tutaj platnosci karta to nadal loteria, czasem nawet duze sklepy czy restauracje nei oferuja takiej mozliwosci - w polsce to raczej niewyobrazalne.
O paypassie calkowicie zapomnij, nawet nie daja kart
@Emigrant_Ekonomiczny: Tzn. przelewy juz sa ok, ale to od 4 lat, od kiedy jest SEPA.

Co do archaicznych serwisow to tutaj nic nowego nie zauwazylem, Sparkasse nadal ssie i to mocno. Barclaycard to kiepski przyklad, bo to jest tylko serwis na karty kredytowe, w dodatku Brytyjczykow.
Niemcorki pod wzgledem bankowosci online czy platnosci kartami sa 100 lat za murzynami, ale takiego czegos sie nie spodziewalem


@palladni: Mi moj bank w Niemczech potrafi haslo przeslac plaintekstem w mailu, wiec wiesz:)
Niemcy mają wszędzie rolety na oknach nie dlatego, że Polaki kradno. Mają je, ponieważ Niemcy patrzą.


@Hans_Olo: Poniewaz nie maja firanek, troche inna zabawa niz w PL. Ale fakt, u mnie wszyscy sasiedzi wieczorem zaslaniaja rolety na maxa, dla mnie to jest chore.
Nie rozumie ludzi którzy uciekają z Polski i dalej narzekaja na siłę na wszystko dookoła.


@Emigrant_Ekonomiczny: Ja nie rozumiem takich co na Polske tak mocno narzekaja, natomiast fakt jest taki, ze bankowosc niemiecka jest mocno zacofana.
Zawsze mnie rozwala, jak jestem na projekcie w USA i tylko ja i kolega mozemy placic karta, bo ja mam kredytowke, a kolega konto w Anglii, natomiast reszta uznaje tylko EC(ktory nie dziala za oceanem),
@Emigrant_Ekonomiczny: Bankowosc to tak zwany "highly regulated" sektor, w ktorym procedury sa najwazniejsze - jezeli mnie tak potraktowano, to na 99% tak samo to wyglada przy innych klientach z podobnym problemem.
+ Patrz co miki4ever pisze, np:

Mi moj bank w Niemczech potrafi haslo przeslac plaintekstem w mailu, wiec wiesz:)


+ no nie pracuje tu od wczoraj, posiadam polskie konto i probowalem kilka razy zaplacic paypassem - w wiekszosci przypadkow widzialem