Wpis z mikrobloga

Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właśnie dlatego, że przez tyle lat nie zadbano o takie programy i mamy przyrost naturalny taki, jaki mamy. Jeśli wprowadzimy ten i podobne programy, za 20-30 lat problemu nie będzie.

Zamiast dawać, nie zabierajmy - ok, tylko, że ludzie nie są na tyle roztropni, żeby oszczędzać i mieć na dziecko. Jak trochę odłożą to pojadą na mazury, kupią passata lub TV 75", żeby trochę mieć z życia, więc trzeba ich bardziej bezpośrednio do tego zapędzić.

Sortowanie tabeli przyrostu naturalnego wygląda jak sortowanie po kontyntentach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_przyrostu_naturalnego

Poniżej case study z filmu Idiokracja, gdzie pomylono się [lub poprawność polityczna] i oprócz różnicy w IQ, nie uwzględniono koloru skóry. I powiem pysznie, że mam prawo to pisać, bo jestem w Mensie i dostaję białej gorączki jak patrzę na znajome ze szkoły karyny, które pozachodziły mając 20-22 lata i teraz dzieci już idą do szkoły, a "rozsądne" dziewczyny poszły na studia i mają teraz po 26-27 lat i szukają jeszcze facetów. I możecie sobie mówić, że hurr durr, rodzina po 30, ale właśnie dlatego jesteśmy w takiej demograficznej dupie.

I wkurza mnie, że będzie dofinansowanie na pierwsze dziecko przy niskich zarobkach, bo to socjal...
A kasa na drugie dziecko mnie motywuje, bo pierwsze jest u mnie w drodze i było świadomą, dojrzałą decyzją, a nie "hehe, będzie kasa, dawaj, jakoś to będzie".

#dobrazmiana #pis #demokracja #neuropa #bekazpisu
#4konserwy #polityka
D3lt4 - Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właś...
  • 135
@D3lt4: ech obserwowałem twój tag bo do tej pory rozsądne rzeczy pisałeś. Ale teraz sam nie wiem co o tobie myśleć.
Rozdawanie pieniędzy (niesprawiedliwie bo tylko wybrani dostaną a zabiorą przecież wszystkim) uważasz za coś dobrego? I jeszcze podpierasz to tekstem o swojej inteligencji potwierdzonej przez mensę?
Szkoda bo będę twoje wpisy teraz czytał przez pryzmat tych głupot, które napisałeś powyżej.
@D3lt4:

a) kwotę wolną od podatku uzależnioną od liczby dzieci

Będzie opłacało się pracować, z rynku nie zniknie podaż pracy, budżet będzie miał dochody, pracujący nie będą karani kosztem siedzących w domu, załatwisz dwa cele za jednym razem

b) program wspierania złobków oraz przedszkoli

Potencjalni rodzicie którzy tak jak siedzą w pracy, będą mieli możliwość zostawienia pociechy w odpowiednich rękach
@Gronie: Rób swoje. Ja to samo co Ty napisałeś mam z kilkoma innymi osobami, pozdro @Usurper lewaku :D Ale w życiu tak bywa. Nie urodził się taki, co by wszystkim dogodził. Chodzi o to, żeby z każdego brać po trochę najlepszego i wdrażać u siebie. Branie wszystkiego od kogoś bezkrytycznie to baaardzo zły pomysł. ;) Podpieram w kontekście wideo, że sam siebie uplasowałem po stronie tej pary.

Celem społeczeństwa jest się
@Eminencja_XII: Dokładnie. Sam bym wyszedł na ulicę jakby te 500+ było uzależnione od dochodów[jak się dłużej zastanowiłem, to na pierwsze dziecko też by się przydało bez ograniczenia dochodowego]. Ale to naprawdę jest prorodzinny program.
@Eminencja_XII: Muszę przyznać, że jednak Maluch - dofinansowania do żłobków jest ok, ale środki są tam bardzo niskie. W tym roku złożono wnioski na dofinansowanie o łącznej kwocie 160 milionów i wszyscy dostali połowę z wnioskowanych kwot, bo budżetu było 80 mln na 35 tysięcy dzieci.
@D3lt4: Pokaż mi jakieś przekrojowe badania, które wskazują na to, że 500+ istotnie poprawi dzietność. Tę kasę można wydać o wiele efektywniej. Pokaż wyliczenia po ilu latach dziecko urodzone z 500+ zwróci pieniądze zainwestowane w niego z 500+ (podobno wg rządu dzieci to inwestycja).
Dofinansowanie in vitro na jedno nowonarodzone dziecko kosztowało rząd wielkości mniej niż 500+ i zostało zlikwidowane. Czemu?
Co, jeśli przyjdzie spowolnienie gospodarcze i finanse państwa nie udźwigną
Pobierz a.....1 - @D3lt4: Pokaż mi jakieś przekrojowe badania, które wskazują na to, że 500+ ...
źródło: comment_2YiXiPy0fEF60PUnZs3W14IHd5Xss3wd.jpg
Na marginesie - polityka nie przyciąga inteligentnych ludzi. Oni doskonale sobie radzą w życiu i wolą zajmować się czymś konstruktywnym niż wdawać się w tanie pyskówki (bo do tego w większości sprowadza się współczesna polityka). Polityka przyciąga za to miernoty, które gdzie indziej miałyby problem z zarobieniem na kromkę chleba.


@MarcusPlinius: #thebestofmirko, Wykop tą wypowiedź powinien umieścić na górnej belce w tagu polityka